Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Vesper
Attila. The Judgement
historyczna
Jacek

Rok 449 n.e. Decyduje się przyszłość świata. Potężne niegdyś cesarstwo rzymskie leży otworem przed olbrzymią armią Hunów, która zgromadziła się nad brzegami Dunaju i przygotowuje się do uderzenia. Tylko jeden człowiek ma świadomość niebezpieczeństwa. Rzymski wódz Aecjusz wie, że Attyla jest żądny krwi i pragnie zniszczyć cesarstwo, wszakże nie jest w stanie powstrzymać najazdu. Attyla chce...

Rzymski wódz Aecjusz wie, że Attyla jest żądny krwi i pragnie zniszczyć cesarstwo, wszakże nie jest w stanie powstrzymać najazdu. Attyla chce pomaszerować na potężny Rzym ? samo serce cesarstwa. Czy taka wyprawa nie jest zbyt ryzykowna nawet dla najbardziej zaprawionego w bojach wodza Hunów? Attyla dokonuje wyboru na europejskich równinach, gdzie ostatecznie spotka przeznaczenie.

"Jeśli twierdzisz, że nie lubisz powieści historycznej, to nie czytałeś Napiera".
- "The Times"

źródło opisu: wydawnictwo

źródło okładki: wydawnictwo

OldSmokeOfDoom | 2015-06-10
Przeczytana: 10 czerwca 2015

Doskonałe zwieńczenie trylogii. Bardzo obrazowe opisy bitew. I to co lubię najbardziej, czyli emocje i atmosfera. Każda strona pachnie męstwem, bohaterstwem, honorem, odwagą, stepami, górami, naturą ;-) Nie każdy to polubi. Dla wielu może być to nawet naiwne i zbyt pompatyczne, ale mi akurat przypasowało. Po "Africanusie" to druga pozycja z nurtu historii fabularyzowanej, która tak mnie wciągnęła.

Świetnie zbudowane postacie Aecjusza, Attyli, Orestesa. Postać Króla Hunów, Wielkiego Tanjou pokazana wielowymiarowo - od niewinnego dziecka, która pragnie powrotu do swojej ojczyzny z zepsutego Rzymu (I część) po zepsutego, brutalnego i majaczącego wodza barbarzyńskich hord (III część).

Chciałbym mieć tę książkę na własność, ale w jakimś naprawdę godnym wydaniu, z twardą okładką, odpowiednim papierem itd.

Mictlante | 2014-07-31
Przeczytana: 29 lipca 2014

Z przykrością muszę stwierdzić, że ostatnia część trylogii mnie rozczarowała. Wiele niedokończonych wątków, a te zakończone to wołają o pomstę. Być może nawet samego Flagellum Dei! Jego postać zresztą nagle została spłaszczona i w ogóle jakieś to takie nie takie. Rozumiem, że należało i rzymską scenę przedstawić jakoś bardziej a i to nie wyszło. Mogła nie być to trylogia jeno więcej napisać mógł autor, a odniosłem wrażenie, że jakby tak mu się już odechciało. Szkoda, szkoda za prawdę powiadam wam szkoda. Chociaż przyznam, że nie żałuję czasu spędzonego z Hunem mordującym chrześcijan na małym koniku ;)

Joanna Fronckiewicz | 2013-08-09

Świetne zakończenie trylogii, która mnie osobiście powaliła na kolana.

P1407 | 2017-11-05
Przeczytana: 11 listopada 2017