The Scorch Trials

Cykl: Więzień Labiryntu (tom 2)
Wydawnictwo: Chicken House
9781909489417
angielski
Johnny_Malini

Solving the Maze was supposed to be the end. No more puzzles. And no more running. Thomas was sure that escaping meant he would get his life back. But no one knew what sort of life they were going back to... Burned and baked, the earth is a wasteland, its people driven mad by an infection known as the Flare. Instead of freedom, Thomas must face another trial. He must cross the Scorch to once...

Instead of freedom, Thomas must face another trial. He must cross the Scorch to once again save himself and his friends...

źródło opisu: http://www.doublecluck.com/

źródło okładki: http://www.doublecluck.com/

Miriam Fraser | 2014-11-16
Przeczytana: 16 listopada 2014

To miał być koniec. W końcu mieli być bezpieczni. Lecz DRESZCZ ma kompletnie inne plany, które z całą pewnością nie spodobają się Streferą. Znów będą musieli uciekać, by przeżyć.

Przed chwilą skończyłam II tom "Więźnia labiryntu" i jestem pod ogromnym wrażeniem. "Próby ognia" są o niebo lepsze od swojej poprzedniczki. Przy tej powieści nie idzie się nudzić. Wydarzenia gonią następne. Pełno tajemnic, ale prawie żadnych odpowiedzi, za to jeszcze więcej pytań.
Dawno tak dobrej książki nie czytałam z tego gatunku! Polecam! Polecam! I jeszcze raz polecam!

Shimik | 2016-03-06

Próby ognia to w zasadzie to samo co było wcześniej, tylko labirynt jest tu symboliczny. To znaczy dzieciaki wciąż są uwięzione, ale nie muszą już tak tkwić w jednym miejscu. Za to mają określony czas na dotarcie do wyznaczonego miejsca. Nawiązują się nowe przyjaźnie, a inni jeszcze stają się wrogami.
Książka niewiele różni się od pierwszej części. To co mi się podobało to rozpoczęcie wyjaśniania zagadki: po co to wszystko? Większość skupia się wokół przeżyć emocjonalnych pomiędzy Thomasem a Teresą. Także jest tu w zasadzie to samo co było wcześniej, tylko jest inna sceneria w której dzieje się akcja.

Thomas886 | 2015-09-11
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 08 września 2015

Thomas wraz ze Streferami po udanym opuszczeniu Labiryntu dowiadują się o istnieniu drugiej grupy oraz, że to był dopiero początek. Fazą Drugą eksperymentu będzie pokonanie Pogorzeliska i stawienie czoła Poparzeńcom.

Co ich czeka? ilu musi jeszcze zginąć? komu można zaufać?

Powieść bardzo mi się podobała podobnie jak część pierwsza.
Sporo akcji, ciekawych wątków i szybko się czytało.
Trochę wkurzyło mnie zachowanie Teresy, bo w pewnym momencie sam byłem ostro zakręcony i miałem wątpliwości czy grała czy faktycznie była taka dwulicowa.
Żeby zrozumieć trzeba przeczytać i samemu odkryć prawdziwe oblicze DRESZCZU.

natkuss | 2015-10-23
Przeczytana: 23 października 2015

Pierwsza myśl- to już gdzieś było. Dokładnie ten sam schemat co w 1 części. Na początku dezorientacja, później podjęcie walki w kolejnych etapach próba przetrwania z licznymi zwrotami akcji i w końcu przychodzi ratunek. I tutaj następuje kolejna niespodzianka- to jednak nie koniec męki. Być może trafiłam na takie wydanie, ale bardzo źle się czyta książkę bez podziału na rozdziały. W każdej, nawet najlepszej książce przydaje się chwila przerwy. Tutaj nie ma na nią miejsca, ponieważ wszystko toczy się bardzo płynnie. Ciekawa jestem czy w końcu trzecia część da nam odpowiedzi na wszystkie pytania.

lacerta | 2016-03-10
Przeczytana: 09 marca 2016

Ciągłe zwroty akcji, liczne zagadki. Dezorientacja, przerażenie i strach, nie wiadomo komu można ufać. Niesamowita dawka emocji, które towarzyszą czytelnikowi od pierwszego rozdziału aż po ostatnią kartkę. Sceneria była dla mnie bardziej klaustrofobiczna i przerażająca niż labirynt w pierwszym tomie. Aż musiałam sobie dawkować kolejne rozdziały.
Autor wciąż nie dał nam jasnych odpowiedzi na wiele pytań, które towarzyszyły mi od pierwszego tomu. Po lekturze mam ogromny mętlik w głowie i bardzo chciałabym się dowiedzieć co dalej spotka bohaterów i jak zakończy się całą historia.

Po kolejny tom na pewno sięgnę gdy tylko ochłonę po dawce emocji, które dostałam w "Próbach ognia".

Muszę przyznać, że II tom spodobał mi się o wiele bardziej niż I. Było dużo akcji, napięcia. Każda strona zaskakiwała czymś nowym. Myślałam, że kolejna książka okaże się słabsza, a tu takie miłe zaskoczenie...
Jestem strasznie ciekawa, czym autor mnie zaskoczy w ostatniej już części tej trylogii, więc jak najszybciej się za nią zabiorę. Zdecydowanie polecam :)

Canis | 2016-08-27
Przeczytana: 26 sierpnia 2016

Labirynt był dopiero pierwszą częścią prób. Teraz rozpoczyna się druga - i dopiero teraz zrobi się naprawdę ciężko!

Motyw występujący w "Próbach Ognia" nawiązywał łudząco do pierwszej części. Nasi bohaterowie niezbyt długo nacieszyli się wygraną. Po spędzeniu kilku dni w dormitorium muszą stanąć przed nowym wyzwaniem. W dwa tygodnie muszą przeprawić się przez Pogorzelisko do Bezpiecznej Przystani odległej o 160km. Nieustannie towarzyszą im pustynne krajobrazy, burze, grupy ludzi zarażonych Pożogą zachowujących się jak zombie, a jakby tego było mało grupa dziewczyn rywalizuje z nimi - ponieważ też chcą one przetrwać.

Osobiście bardziej podobała mi się pierwsza część, towarzysząca jej nutka niepewności i chęć rozwikłania zagadki. Tutaj było trochę inaczej, ale również nie obyło się bez niespodzianek, choć większość tej części skupiona jest wokół uczuć Thomasa do Teresy i targających go niepewności. Trochę mnie zaskoczyło, że ten oryginalny język stosowany przez Dashnera - a...

crouschynca | 2018-08-21

Chociaż w sequelu „Więźnia Labiryntu” dostrzeżemy znajome klocki, autorowi nie można zarzucić pójścia na łatwiznę. Otóż amerykański pisarz wkracza poniekąd na nowy teren, diametralnie zmieniając arenę zmagań bohaterów. Opleciony siatką korytarzy, a tym samym ograniczony obszar ustępuje tutaj pola bardziej otwartej przestrzeni.(…)

Autor z powodzeniem piętrzy znaki zapytania, prędko rzuca nas w wir dynamicznych wydarzeń i stara się utrzymać stosowanie napięcie. Często posiłkuje się przy tym suspensem, przeważnie poprzez kończenie krótkich rozdziałów w palących momentach. Dzięki takiemu zabiegowi czytelnika nawiedza nieodparta pokusa, by od razu poznać następny fragment historii, a potem jeszcze jeden itd. Tego typu posunięcia najsilniej oddziałują w pierwszej połowie utworu, później już słabiej, czego nie należy utożsamiać z nudą. Po prostu na pewnym etapie przywykłam do tutejszego korowodu tajemnic, mimo że nadal byłam zainteresowana lekturą.

Opinia jest fragmentem recenzji, którą...

Deadwolf | 2016-02-22

Wyjście z labiryntu miało być końcem, a okazało się dopiero początkiem. "Labirynt był częścią prób. Teraz czas na Fazę Drugą. Czas, żeby zrobiło się naprawdę ciężko."

Ta książka zrujnowała mi psychikę. Już niczego nie byłam pewna.
Twoi przyjaciele stają się nagle wrogami, a za chwile znów są przyjaciółmi. Akcja toczy się bardzo szybko. Cały czas się coś dzieje. Liczba bohaterów wciąż maleje, na każdym kroku czeka niebezpieczeństwo- nawet gdy myślisz, że jesteś bezpieczny. Nie wiadomo czy przeżyjesz następny dzień.
"- Cieszę się jak cholera, że nie zginąłeś, Tommy. Naprawdę, naprawdę się cieszę.
- Ja też się cieszę, że cię widzę żywego. - Thomas z przedziwną obojętnością uświadomił sobie, jak teraz wygląda jego życie. Tak witało się teraz ludzi po jednym czy dwóch dniach rozłąki."

Ta książka na długo pozostanie w mej pamięci. Już nie mogę się doczekać kiedy sięgnę po trzeci tom i w końcu wszystko się wyjaśni.

To nie było tak dobre, jak pierwsza część i długo się wahałam, jak ocenić tę książkę, tak w rzeczywistości jest to coś pomiędzy 8 i 9. Mimo wszystko ta książka jest bardzo ciekawa, postacie i ich przygody są naprawdę świetne. Nie mogę się doczekać na kolejną część i teraz wiem, że będę tęsknić za Minho.