Ender

Wydawnictwo: Albatros
ENDERS
fantastyka, fantasy
SilverMoon

Kontynuacja powieści Starter. Los Angeles po wojnie bakteriologicznej, którą przeżyli dzięki szczepieniom jedynie Enderzy, ludzie w wieku od kilkudziesięciu do nawet dwustu lat, oraz Starterzy, czyli dzieci i młodzież. Dla Midlerów, czyli średniej generacji, bardziej odpornej, zabrakło szczepionki. Callie, dawniej bezdomna, mieszka teraz z Tylerem i Michaelem w okazałej rezydencji zapisanej...

Kontynuacja powieści Starter.

Callie, dawniej bezdomna, mieszka teraz z Tylerem i Michaelem w okazałej rezydencji zapisanej jej przez bogatą renterkę Helenę. Pomimo zburzenia i zdelegalizowania przez rząd banku ciał, nosiciele chipów, w tym Callie, są tropieni i porywani przez nieznanych prześladowców, zainteresowanych dokonywaniem na nich eksperymentów. Callie długo unika uprowadzenia, w końcu jednak i ona zostaje uwięziona przez rządowego agenta, który poddaje ją i jej przyjaciela brutalnym testom. Po wydostaniu się z więzienia jadą na pustynię, do nowej siedziby Brockmana. Callie ma nadzieję odnaleźć tam swojego ojca i uwięzionych przyjaciół. Zdemaskowanie Brockmana okazuje się trudniejsze niż się spodziewała…

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com

Oficjalna recenzja
helmans książek: 284

Miasto Lalek – zapraszam do zwiedzania!

Po raz kolejny miałem okazję przenieść się do nietypowego miasta, w którym nie uświadczyłem obecności osób dorosłych. Obcowałem z dziećmi oraz emerytami. Na próżno wypatrywałem mieszkańców w kwiecie wieku i w pewnym momencie dałem za wygraną. Musiałem pogodzić się z myślą, że ich tu nie ma. W jaki sposób zatem działa to anormalne społeczeństwo? Spędziłem w Los Angeles kilka dni i dogłębnie zbadałem system, który w nim panuje. Odkryłem kilka niezgodności, lecz w ogólnym rozrachunku jestem pełen podziwu, gdyż babcie i wnuczęta na ogół koegzystują ze sobą w dobrych, aczkolwiek zdystansowanych stosunkach. Na czele miasta stoi Lissa Price, utalentowana pisarka, która zachwyciła mnie swoją wizją i pozwoliła spędzić w jej mieście dodatkowe kilka dni.

Była to moja druga wyprawa do Los Angeles. Podczas pierwszej, poznałem młodziutką Callie, która od razu zyskała moją sympatię. Zatrzymałem się wówczas w hotelu „Starter” i z wypiekami na twarzy poznawałem historię zbuntowanej dziewczyny, która zrobi wszystko, żeby polepszyć byt swoich najbliższych. Podczas mojego drugiego wyjazdu zostałem zakwaterowany w trzygwiazdkowym „Enderze”, trochę gorszym miejscu pod względem standardu, lecz bardzo podobnym do czterogwiazdkowego „Startera”. I również tym razem spotkałem Callie! Tym razem dojrzalszą, z nową masą przygód i znacznie powiększonym zapleczem znajomości. Radości nie było końca! Zasiedliśmy przy stoliku, popijając nie do końca przyzwolone przez społeczeństwo trunki i zajadając wykwintne dania i zanurzyliśmy się w czar wspomnień, a ja poznałem nowe, niewyobrażalne zdarzenia!

Opowiedziała mi mnóstwo historii – o upadku groźnej organizacji, o jej przywódcy, który może się z nią komunikować, o jej zmarłym ojcu i o tym, że nie jest do końca przekonana czy rzeczywiście nie żyje. Rozmawialiśmy godzinami i przyznam się szczerze, że w pewnym momencie troszeczkę się pogubiłem. Jej historia, chociaż interesująca, przebiegała za szybko, tworząc przy tym kilka niedorzeczności. Nie pytałem jej o to, gdyż jestem wzorowym słuchaczem i wszystkie pytania zostawiam na koniec. Zanotowałem starannie w pamięci zakres pytań i czekałem na koniec opowieści. Ta przyszła niespodziewania i była łudząco podobna do tej, którą usłyszałem podczas pierwszej wyprawy. Nie było to coś, czego oczekiwałem, ale po głębszym rozrachunku uznałem, że jest satysfakcjonujące. Callie skończyła swój wywód, a ja przygotowywałem się do zadawania nurtujących pytań. Niestety nie udało mi się zadać choćby jednego, gdyż dziewczyna wybiegła z hotelu jak oparzona, rzucając tylko pożegnalne słowa w pośpiechu. Pozostałem w hotelu, w którym obsługiwali mnie renciści i z którego lada chwila będę musiał się wymeldować. Mam nadzieję, że podczas trzeciej ekspedycji do Miasta Aniołów usłyszę odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.

Pożegnałem się z Lissą Price, lecz zostałem zapewniony, że jeszcze się spotkamy. Dostałem gwarancję, że następnym razem samodzielnie wybierze dla mnie hotel, w którym spotkam Callie (okazało się, że panie się doskonale znają!). Podsumowując: moja druga wizyta okazała się przyjemna, lecz cały czas towarzyszyły mi wspomnienia mojej pierwszej wizyty. Pamiętałem pierwsze „ohy” i „ahy”, gdy zanurzyłem się w klimatyczne Los Angeles. Za drugim razem również dane mi było uświadczyć tych emocji, lecz było ich zdecydowanie mniej. Mam nadzieję, że następny wyjazd okaże się porównywalny z pierwszym, a nawet lepszy! W końcu… znowu spotkam Callie, i tym bardziej nie mogę się doczekać pakowania walizki. Zachęcam do odwiedzin!

Damian Hejmanowski

McDaa | 2019-10-06
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 06 października 2019

Zdecydowanie sensowniejasza niż pierwszy tom. Gdyby to była jedna książka to uznałabym, że jest całkiem dobra.

diamond | 2019-08-22
Przeczytana: 20 sierpnia 2019

Nie rozumiem ludzi którzy mi mówili: Ender nie odpowiada nawet na połowę pytań że Startera!!! Starter był lepszy!!! Nadal nie wiem kim jest Stary Człowiek!!! Otóż to mówią ludzie zapewne nierozgarnięci. Ponieważ Ender odpowiada na wszystkie pytania. Tylko, że to nie jest książka gdzie po 50 stronach 10 stron jest przeznaczone na wyjaśnienia. Tu samemu układamy sobie wszystko w głowie. I właśnie dlatego zakochałem się w tym cyklu. Jeżeli nadal nie rozumiesz tej serii, przeczytaj ja sobie jeszcze raz. A jeżeli nadal nie będziesz jej rozumiał to odpuść sobie takie serię. Nic z nich nie wyniesiesz.

lolka77 | 2019-07-30
Przeczytana: kwiecień 2019

Kontynuacja Startera. Fajny film s-f mógłby powstać na podstawie tej i poprzedniej części ;)

Tak naprawdę, książkę uratowało tylko kilka akcji. Dużo momentów było po prostu nudnych. Ale były również interesujące fragmenty, dzięki którym nie odłożyłam tej książki.

Zukkei | 2019-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2019

Dwa dni zajęło mi przeczytanie tej i poprzedniej części. Nie żałuję. Obie książki wciągające. Historia ciekawa, bohaterów kilkoro, dzięki czemu łatwiej zapamiętać wszystko co z nimi związane. Brak niepotrzebnych opisów ciągnących się przez kilka stron. Mogę spokojnie polecić obie książki fanom Więźnia Labiryntu czy Igrzysk śmierci.

AsiaG | 2019-03-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam :)
Przeczytana: 19 marca 2019

Bardzo dobra kontynuacja losów Callie oraz jej najbliższych. Główna bohaterka myśląc, że jej życie będzie spokojne i ustatkowane nawet nie podejrzewa jak bardzo się pomyliła. Chip, który ma w głowie jest na tyle wyjątkowy, że będą o niego walczyć różni, w tym bardzo źli ludzie...i oczywiście jej największy wróg: Stary Człowiek. Tym razem u jej boku stanie nie kto inny, tylko syn arcywroga, który nienawidzi swego ojca najbardziej na świecie. Co wyniknie z tej dziwnej współpracy i jak wiele zaskoczeń będzie za sobą niosła musicie przekonać się sami, nie pożałujecie! Czytajcie :)

Maya | 2019-01-05

Zaskakujące zwroty akcji. Wielowymiarowi bohaterzy.Emocje gwarantowane. Po prostu- cudo.
♥♥♥

Serenada | 2018-10-31
Przeczytana: 31 października 2018

"Ender" jest o klasę niżej od poprzednika. Zasadniczy plus stanowi nieźle wykreowana protagonistka, która mimo młodego wieku budzi sympatię; jest odważną, bardzo inteligentną dziewczyną. Kilka razy podczas lektury uśmiechnęłam się, widząc, jak próbuje unikać odpowiedzi na kłopotliwe pytania albo działać, nie przynosząc otoczeniu większych szkód. A poza postacią Callie są głównie minusy. W "Enderze" razi ilość wątków niedokończonych albo domkniętych w banalny sposób. Emma, wnuczka Heleny Winterhill, działa pod wpływem emocji, łatwo nią manipulować, ale jest postacią realistyczną i czytelną. Wątek Dawsona to absurd nad absurdy - sposób, w jaki traktuje ludzi, budzi sprzeciw, więc nic dziwnego, że trójka głównych bohaterów traktuje go przez większą część powieści jako wroga. Ich nagła zmiana stosunku do naukowca, mająca miejsce pod koniec książki, jest wręcz nieprawdopodobna psychologicznie. Przystojniaków, którzy czują coś do Callie, jest zdecydowanie za dużo, a Starterów z...

Mao | 2018-04-14

Podczas gdy pierwszy tom mnie zafascynował, tu emocje opadły. Akcja zwolniła, dzieje się mniej, a jak już coś się dzieje, to czyta się o tym jak o tankowaniu paliwa na stacji czy robieniu zakupów. Bohaterowie, bardzo istotni w poprzednim tomie, pojawiają się tu nie wiadomo po co i nie odgrywają żadnej roli. Końcówka beznamiętna, tyle czasu wyczekuje się na finał, a został on opisany skrótowo i miałko. Sporo nielogiczności. Ale przynajmniej redakcja i korekta są dobre.

Agashon | 2017-12-14
Przeczytana: 12 grudnia 2017

Równie udana co pierwsza część. Przyjemna lektura, bardziej zaskakująca intryga.