Skazani jako "Szpiedzy Watykanu"
Adeline

Niniejsza książka ukazuje bardzo mało znane, dramatyczne, często tragiczne losy Kościoła i duchowieństwa katolickiego różnych narodowości i obrządków w b. ZSRR, w okresie od rewolucji bolszewickiej do połowy lat pięćdziesiątych. Jej wartość i znaczenie polega na tym, że zawarte w nich opracowania trojga autorów oparte zostały na niedostępnych do niedawna, nieznanych i nie wykorzystywanych źródłach pochodzących z otwieranych powoli archiwów na Wschodzie. Dlatego jest to jedna z pierwszych, bardzo nielicznych dotychczas, publikacji tego rodzaju.

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!