Dwórka królowej

Wydawnictwo: Lucky
literatura piękna
Aleksandra_B

Kolejna wspaniała książka Haliny Kowalczuk, autorki Chaty pod jemiołą i Leśnego dworku. Tym razem zabiera nas w czasy królowej Elżbiety I Tudor. Amelia trafia na dwór królowej, by dbać o jej jadłospis. Początki są niezwykle trudne, ale dziewczyna może liczyć na wsparcie kilku osób, w tym samej królowej. Pomaga jej również niezwykle interesujący i tajemniczy książę, Carlos Abrego. Amelię i...

Amelia trafia na dwór królowej, by dbać o jej jadłospis. Początki są niezwykle trudne, ale dziewczyna może liczyć na wsparcie kilku osób, w tym samej królowej. Pomaga jej również niezwykle interesujący i tajemniczy książę, Carlos Abrego. Amelię i hiszpańskiego księcia łączą nie tylko wspólne zainteresowania, ale rodząca się między nimi namiętna miłość.

Jednak na przeszkodzie ich wspólnemu szczęściu staje zazdrosna Victoria i jej matka. Sprawę komplikuje także tajemniczy obowiązek ciążący na księciu Abrego.

Czy Amelii uda się pokonać wszystkie przeciwności losu i stawić czoła ludziom, którzy jej zagrażają? Czy książę Carlos pokona wroga, który stanowi śmiertelne niebezpieczeństwo? Oboje będą musieli walczyć o swoje szczęście, niejednokrotnie poświęcając więcej, niż by chcieli.

źródło opisu: http://www.wydawnictwolucky.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwolucky.pl/

nika00 | 2018-03-20

Nie za często sięgam po książki historyczne,tą przeczytałabym po raz kolejny."Dwórka królowej" okazała się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.Jest nie tylko interesująca i pochłania bez reszty,ale również zawiera szczyptę magii.Za sprawą Haliny Kowalczuk mogłam przenieść się w czasy królowej Elżbiety Tudor i poznać losy jednej z jej dwórek-Amelii.Początki na dworze nie są dla niej łatwe,jednak ma znaczące wsparcie ze strony wielu osób w tym hiszpańskiego księcia Abrego.Łączą ich wspólne zainteresowania dotyczące medycyny.Z czasem pojawia się także uczucie wystawione na ciężką próbę,za sprawą Victorii,która pragnie zdobyć jego serce.Sytuację komplikuje również tajemniczy obowiązek spoczywający na hiszpańskim księciu.Amelia będzie musiała zaakceptować małżeństwo Abrego i Victorii w imię wyższych ideii.Znosząc tym samym wiele upokorzeń i cierpień.Księciu również nie będzie łatwo,bowiem to małżeństwo stanowi jedynie fikcję mającą na celu pokonanie wroga,który stanowi ogromne...

ewa | 2018-03-01
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 27 lutego 2018

Drodzy czytelnicy,dawno nie spotkałam się z takim bałaganem w powieści.
Mamy tu dwór Elżbiety I,a tam dworskie intrygi i ... kobietę lekarza,boginię Lilith i Naamah,czarną i białą biblię oraz...gwóźdź programu : telepatycznie porozumiewający się mózg,nieżyjącego potomek Tudorów będący w słoju.
I co wy na to?
Na taką perełkę w promocji trafić to trzeba mieć nie byle jakie szczęście😂😅😄

Stokrotka | 2017-12-24
Przeczytana: 24 grudnia 2017

Akcja rozpoczyna się 17 listopada 1558 roku. Lady Amelia Walsey trafia na dwór królowej Elżbiety i zostaje „damą od talerza”. Z miejsca zyskuje wrogów, którzy usiłują jej zaszkodzić lub zdyskredytować w oczach królowej. O przyjaciół na dworze jest zdecydowanie trudniej, a uszy dworzan „ nastawione są niczym sieci rybackie”, aby móc rozsiać jak najwięcej plotek.
„Dwórka królowej” Haliny Kowalczuk to interesująca książka, którą czyta się dosyć lekko i szybko. Przeszkadzać mogą liczne literówki i błędy merytoryczne (wytknięte przez znawczynię tematu – użytkowniczkę Agnieszkę). Myślę, że opowieść jest nietuzinkowa. Wątek paranormalny w powieści historycznej nie zdarza się dosyć często. Mnie książka zainteresowała i z przyjemnością ją przeczytałam.

Agnieszka | 2017-08-16
Przeczytana: 15 sierpnia 2017

Ponieważ oceniłam tę książkę słabo, pozwolę sobie wyjaśnić dlaczego. Otóż gdybym była na miejscu wydawcy, to spaliłabym się ze wstydu, używając przymiotnika "wspaniała" na okładce. To jest najgorsza książka z akcją osadzoną w czasach Elżbiety I Tudor, jaką do tej pory przeczytałam. Jest w niej mnóstwo błędów merytorycznych. Z czytelnika zrobiono idiotę, który nie ma pojęcia o historii. Autorka pisze takie bzdury, że naprawdę trudno to skomentować. Dowiadujemy się np., że babką Marii I Tudor ze strony hiszpańskiej była Joanna Kastylijska, zwana też Joanną Szaloną! To była jej ciotka, czyli siostra Katarzyny Aragońskiej. Wydano ją za Filipa I Pięknego. Joanna tak bardzo go kochała, że po jego śmierci zwyczajnie postradała zmysły, stąd przydomek "Szalona". Natomiast babką królowej Marii I Tudor była Izabela Kastylijska, żona Ferdynanda Aragońskiego, zagorzała katoliczka, okrutnie walcząca z heretykami.

Kolejnym kwiatkiem jest przekonywanie czytelnika, że Thomas Wolsey żył w czasach...

Poznajemy Amelię trafia na dwór Królowej, która dba starannie i dokładnie o jej jadłospis. Początki nie należą do łatwych są bardzo trudne, może liczyć na wsparcie kilku osób i samej Królowej.
Pomaga jej także przystojny,interesujący i niezwykle tajemniczy książę Carlos Abrego.
Młodzi zakochują się w sobie, oboje muszą stawić czoło przeciwnościom losu i niebezpieczeństwu,które im zagraża,walczą mimo wszystko o swoje szczęście,żeby być razem.

Bardzo lubię czytać romanse historyczne,a ten romans mnie urzekł, zachwycił niezmiernie absolutnie zadowolona jestem z niego, głównie ta książka opowiada o czasach Elżbiety pierwszej Tudor.
Zaskoczona jestem bardzo dobrze akcją rozwijającą się w romansie,zaskakuje bardzo,z każdą stroną kartki,którą przewracałam zaciekawił mnie.
Wciąga bardzo, zafascynowała mnie książka pochłonęłam ją szybko.
W pełnym skupieniu i ciszy czytałam,...

Beata | 2016-10-24
Przeczytana: 24 października 2016

Książka przyciągnęła moją uwagę tematyką historyczną i przepiękną okładką. Gdy zaczęłam czytać i okazało się, że powieść nie tylko historyczna, ale też z elementami fantasy byłam zachwycona. Książka bardzo dobra, zawiodła mnie tylko część końcowa - pobyt w Hiszpanii. Intryga straciła logiczną ciągłość i swą magię. A miała tak wielki potencjał... Ponadto bardzo dużo w tekście literówek i błąd ortograficzny - czy nikt nie przeprowadza korekty tekstu?! Za końcówkę i błędy jedna gwiazdka mniej...

Nanette | 2016-06-17
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 17 czerwca 2016

Zaczynając swoją opinię przyznam szczerze, że do sięgnięcia po tę książkę skusiła mnie głównie okładka. No i może fakt, że akcja została osadzona w czasach Elżbiety Tudor. Początek czytało mi się średnio. Autorka chciała, żeby jej bohaterowie odpowiednio się wysławiali, a efekt tego był... miejscami dziwny. Mam też wrażenie, że autorka rozpoczęła kilka wątków i sama nie widziała, co z nimi zrobić (taki Jan na przykład, po co on?). Od pewnego momentu książka stała się nieco przewidywalna, podobnie jak zakończenie, choć autorka prowadziła do niego w bardzo subtelny sposób (to teraz przydałaby się kontynuacja). Pomijając fabułę, w książce było wiele literówek. Naprawdę nikt tego nie sprawdził?

MariaBury | 2016-02-09
Przeczytana: 02 października 2015

Chyba stanę się fanką autorki, romantycznie, ale zawsze kończy się pomyślnie. W obecnej dobie nienawiści, zła taka lektura jest idealna dla mnie.

asia_35 | 2015-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2015

Lekka i przyjemna powieść historyczna z wątkiem paranormalnym osadzona w czasach panowania Elżbiety I.Dużo intryg,tajemnic i zakazanych uczuć.Warto!

Maja | 2015-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2015

Sięgając po tę książkę, nastawiłam się na lekturę romansu. Nie przepadam za bardzo za tym gatunkiem, lecz nie samym kryminałem człowiek żyje i od czasu do czasu coś lekkiego można przeczytać. Nieco obawiałam się tego, że ta historia nie wywoła we mnie żadnych emocji. Myliłam się. Autorka w pewnym momencie dodała do niej rzecz, która mnie niezwykle zaciekawiła. Pojawił się mianowicie wątek paranormalny. Przyznam, że na początku przyjęłam go z niepokojem. Obawiałam się tego, że zepsuje on całą powieść. Niepotrzebnie. To on właśnie nadał jej smaczku. Nie zdradzę co to było, ale powiem tylko tyle, że zakończenie Dwórki królowej kompletnie ścięło mnie z nóg. Miałam w głowie inną wizję i byłam pewna, że Halina Kowalczuk pójdzie w tym kierunku. Tak jednak się nie stało. I bardzo dobrze. Lubię książki z zaskakującym zakończeniem. Chylę czoła przed pisarką za to, co zrobiła.

Na początku czytelnikom może nieco przeszkadzać język, jakim posługuje się autorka. Mamy tu bowiem do czynienia z...