Flauta

Seria: Linie Krajowe
Wydawnictwo: Czarne
powieść polska

Flauta to współczesny filozoficzny spis cudzołożnic. Bohaterem jest człowiek okaleczony emocjonalnie, analityk na giełdzie uczuć, ktoś, kto nie do końca potrafi zaangażować się we własne działanie wydaje się wyrachowanym obserwatorem obliczającym stopień prawdopodobieństwa łóżkowego sukcesu. Ale męczy go ten smutny pościelowy wyścig i nie bardzo wie, czym go zastąpić. A jednak tli się w nim

źródło opisu: http://czarne.com.pl/

źródło okładki: http://czarne.com.pl/

monia | 2016-09-26
Na półkach: Lit. polska, Przeczytane
Przeczytana: 26 września 2016

Flauta to żeglarski termin i oznacza bezwietrzną pogodę na morzu i taka jest ta książka. Spodziewałam się, zgodnie z zapowiedzią "filozoficznego spisu cudzołożnic" a dostałam faceta, który sam nie wie czego chce, miota się między jedną kobietą a drugą, może jeszcze trzecią i Rudą. Niby dorosły a z zachowania przypomina rozkapryszone dziecko. Jest parę ciekawych opisów, wspomnień, które sprawiają, że na tym "bezwietrznym morzu" zaczyna dziać się coś jednak ten wietrzyk jest niestety zbyt słaby.

Natala | 2014-07-25

Dobra książka. POLECAM.