Fantastyczny świat Tomka Łebskiego

Tłumaczenie: Patryk Gołębiowski
Cykl: Tomek Łebski (tom 1)
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Darmowe dodatki Edytuj książkę
Brilliant world of Tom Gates
Patryk Gołębiowski
joly_fh

Zabawne perypetie szkolne jedenastoletniego chłopca, Tomka Łebskiego. Tomek chodzi do piątej klasy szkoły podstawowej. Lubi rysować, łatwo daje się ponieść wyobraźni i nie może się skupić na lekcjach. Często kłóci się ze swoją starszą siostrą Danką, nie oddaje na czas prac domowych i lubi płatać figle przemądrzałemu koledze z klasy, Markowi. Tomek jest miłośnikiem zespołu rockowego 3PACZKA. Zainspirowany ich sukcesem zakłada z najlepszym przyjacielem Darkiem własny zespół o nazwie PZOMBIE. Chce w ten sposób zaimponować Asi, koleżance z klasy, która mu się podoba.
Tak zaczyna się pierwsza część perypetii Tomka Łebskiego.
Tekst przeplata się z zabawnymi czarno-białymi ilustracjami.

źródło opisu: Zielona Sowa, 2013

źródło okładki: http://www.zielonasowa.pl/ksiazki/nowosci/Fantasty...»

Justyna Banasik | 2018-08-21
Przeczytana: 20 sierpnia 2018

Nie spodziewałam się, ze tak polubię Łebskiego Tomka, że ja "stara baba" będę się świetnie bawić czytając jego przygody.
Co prawda nie jest to mój ukochany Mikołajek, ale to i dobrze, autorka nie starała się na siłę powielać schematów, wymyśliła zupełnie nową, oryginalna ale równie zabawną postać. Leń, zawadiaka, kombinator - nie można go nie lubić :)
Świetny przekład Patryka Gołębiowskiego. Polecam sięgnąć po audiobooka, który jest urozmaicony w muzykę oraz odgłosy wynikające z treści. Z lektorem Józkiem Pawłowskim całość tworzy niepowtarzalny klimat :)

Franek | 2018-06-12
Przeczytana: 09 czerwca 2018

Ta książka bardzo fajna😃. Dlatego że Tomek Łebski👦ma śmieszne przygody.
Opisuje je w dzienniku📕żeby czytelnicy 🙍‍♀️🙎‍♂️mogli je przeczytać🧟‍♀️🧟‍♂️ha ha.

aredhela | 2017-11-26
Na półkach: Przeczytane, Czytane w 2017
Przeczytana: 26 listopada 2017

"Fantastyczny świat Tomka Łebskiego" to książka, która rozśmieszy zarówno dzieci, jak i dorosłych. W sumie do przeczytania w kilka godzin, ponieważ większość treści to pomysłowe i zabawne ilustracje. Książka jest prowadzona w formie pamiętnika pisanego pod kryjomu, z obawy przed "wytrzeszczem" nauczyciela ;)
Spotkałam się z opinią, że dzieci uwielbiają przygody koszmarnego Karolka, ale rodzice za nim nie przepadają, za to lubią Tomka Łebskiego. Nie znam koszmarnego Karolka, więc trudno mi porównać, ale przygody bohatera pani Pichon są typowymi, choć nietypowo opisanymi, przeżyciami roztrzepanego, uzdolnionego plastycznie chłopca, który stara się dobrze uczyć, choć nie zawsze mu to wychodzi, próbuje przypodobać się koleżance, a jego największym marzeniem jest pójście na koncert ulubionego zespołu. Dlatego też można ją polecić chyba wszystkim, od małego do dużego. Dla odprężenia i zdrowej dawki śmiechu :)

Karla | 2017-07-25
Przeczytana: 2017 rok

bardzo mi się podobały rysunki Tomka, a cała książka była fantastyczna

Marta_0875 | 2017-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2017

nie ma żadnej wymówki, żeby nie przeczytać tej książki! jest tak świetnie napisana, że jestem pewna, że każdy dzieciak - i nie tylko ją pokocha! teraz czekam na kolejną część tomka - o ile się ukaże, a oczekiwanie umili nam nowa książka, podoba do tomka - nie ze mną takie tere-fere! jest równie śmieszna i zabawna!

Rysiok | 2017-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2017

Piękna

Luki | 2016-08-05

Super seria! Jedna z ulubionych!

JasiekM06 | 2015-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2015

Książka mi się bardzo podobała, tylko nie lubię Marka, który popchnął Tomka i przez to Tomek wyleciał z chóru. Najbardziej podobał mi się koncert 3Paczki.

Gossip Girl | 2014-11-02
Przeczytana: 02 listopada 2014

Krótko pisząc spodziewałam się czegoś lepszego, ale mimo wszystko nie mogę dać jej mnie niż 9 gwiazdek ponieważ naprawdę była interesująca po prostu za bardzo się nastawiłam... Polecam

osmk2 | 2014-09-18

Fajna książka. Tylko motyw Danki mi się nie podoba. Fajna dziewczyna, ale ewidentnie ma jakiś problem, a jeszcze młodszy brat się z niej wyśmiewa:( Dużo rysunków, szybko się czyta