12 KROKÓW OD DNA. SPONSOROWANIE

Wydawnictwo: WAM
Anafis

OPOWIEŚĆ O TRZEŹWOŚCI OSIĄGNIĘTEJ DZIĘKI WSPÓLNOCIE AA. Od osiemdziesięciu lat Anonimowi Alkoholicy dysponują rozwiązaniem problemu alkoholizmu i choć 12 Kroków AA nie uległo zmianie od czasu ich opublikowania w 1939 roku, to suma doświadczeń członków Wspólnoty nieustannie rośnie. Dotyczy to szczególnie sponsorowania, czyli specyficznej dla AA, bezinteresownej formy pomocy w poznawaniu i...

OPOWIEŚĆ O TRZEŹWOŚCI OSIĄGNIĘTEJ DZIĘKI WSPÓLNOCIE AA.

Od osiemdziesięciu lat Anonimowi Alkoholicy dysponują rozwiązaniem problemu alkoholizmu i choć 12 Kroków AA nie uległo zmianie od czasu ich opublikowania w 1939 roku, to suma doświadczeń członków Wspólnoty nieustannie rośnie. Dotyczy to szczególnie sponsorowania, czyli specyficznej dla AA, bezinteresownej formy pomocy w poznawaniu i realizacji Programu Anonimowych Alkoholików. Nowe wydanie książki wzbogacone zostało o sugestie dotyczące zastosowania Tradycji AA w życiu osobistym, krótkie omówienie Koncepcji dla służb AA w Polsce, jednak głównie i przede wszystkim o rozdziały dotyczące sponsorowania. Oczywiście zaktualizowana została przy tej okazji cała treść książki.

Meszuge - pseudonim literacki polskiego pisarza, autora książek, artykułów i esejów dotyczących problematyki alkoholizmu, wyzwolenia z uzależnienia, Wspólnoty Anonimowych Alkoholików i Programu 12 Kroków AA oraz szeroko pojmowanego rozwoju osobistego. Ze względu na osobisty, momentami nawet intymny charakter pisarstwa Meszuge, bezkompromisowość oraz poruszający dramatyzm opisywanych spraw i zdarzeń, personalia autora chronione są specjalnymi umowami.

źródło opisu: http://www.wydawnictwowam.pl/zapowiedzi/?Page=info&Id=408

źródło okładki: http://www.wydawnictwowam.pl/zapowiedzi/?Page=info&Id=408

Anafis | 2015-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2015

„Od osiemdziesięciu lat Anonimowi Alkoholicy dysponują rozwiązaniem problemu alkoholizmu…” – przeczytałam w księgarni na okładce książki i to mnie zaintrygowało, ale i trochę wkurzyło, bo pomyślałam w tym momencie, że widać znowu jakiś polaczek coś sobie wymyślił w swoim słowiańskim rozumku i popisuje się.

Nie jestem uzależniona, nie ma w mojej rodzinie alkoholików ani narkomanów (podobno pradziadek nie wylewał za kołnierz, ale zmarł przed moim urodzeniem, a to się nie liczy), ale trochę pojęcia mam o podstawowych sprawach i wiem z prasy i telewizji, że uzależnienie jest na zawsze, że to jest choroba nieuleczalna, więc o czym autor pisze? Co to ma być, poradnik? Jak sobie poradzić z alkoholizmem domowymi sposobami babci Zosi, skoro nie radzą sobie z tym najlepsi specjaliści?

Kilka dni później w towarzystwie jakoś tak zgadało się na tematy pokrewne i wtedy przypomniałam sobie książkę, i o niej – przyznaję, że nieco drwiąco – opowiedziałam. Kilka osób roześmiało się wraz ze mną,...