KROK ZA KROKIEM. Z alkoholizmem można wygrać

Wydawnictwo: WAM
alkoholizm, AA, Meszuge, uzależnienie
Modus

"Krok za Krokiem" - to zbiór najnowszych tekstów na temat Programu Dwunastu Kroków Anonimowych Alkoholików, który dla milionów uzależnionych stanowi rozwiązanie, szansę i nadzieję. Mowa jest w nich też o specyficznie rozumianym sponsorowaniu w AA, o Tradycjach Wspólnoty, osobistych losach, przeżyciach i doświadczeniach alkoholików. Meszuge - pseudonim literacki polskiego pisarza, autora...

Meszuge - pseudonim literacki polskiego pisarza, autora książek, artykułów i esejów dotyczących problematyki alkoholizmu, wyzwolenia z uzależnienia, Wspólnoty Anonimowych Alkoholików i Programu 12 Kroków AA oraz szeroko pojmowanego rozwoju osobistego. Ze względu na osobisty, momentami nawet intymny charakter pisarstwa Meszuge, bezkompromisowość oraz poruszający dramatyzm opisywanych spraw i zdarzeń, personalia autora chronione są specjalnymi umowami.

źródło opisu: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=68567

źródło okładki: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=68567

maciejzawadzki | 2018-01-15

Książka, opowiada o metodzie leczenia alkoholizmu przez AA, polecam

Anafis | 2014-09-15

Prawdopodobnie najlepsza książka na temat programu 12 kroków Anonimowych Alkoholików. Nie przypuszczałam, że można to opisać tak dokładnie i jednocześnie tak prosto i wciągająco.

Radosław Gabinek | 2014-05-06
Przeczytana: 06 maja 2014

Książka dla osób uzależnionych i osób, które starają się ich zrozumieć. Napisana przez trzeźwiejącego alkoholika z długoletnim stażem. są tu zawarte kwestie z którymi się zgadzam i te które niekoniecznie do mnie przemawiają. To właśnie wpływa na ogromną wartość tej książki, a mianowicie zmusza ona do refleksji i nie da się przejść obok zawartych
w niej przemyśleń obojętnie. Książka godna polecenia.

kurtho | 2014-03-03
Przeczytana: 28 lutego 2014

Zaskoczył mnie stary pijak‭!

Zaczęło się bardzo dawno temu.‭ ‬Może od prób zrozumienia życia dalekiego krewnego,‭ ‬życia‭ ‬które dla całej rodziny było kompletnie niepojęte,‭ ‬a‭ ‬może jeszcze wcześniej,‭ ‬kiedy z błyszczącymi z podniecenia oczami‭ ‬czytałem‭ „‬My,‭ ‬dzieci z Dworca ZOO‭”‬ i‭ „‬Pamiętnik narkomanki‭”‬.‭ ‬Po prostu wciągnęły mnie historie ludzi uzależnionych,‭ ‬alkoholików,‭ ‬narkomanów,‭ ‬hazardzistów‭ („‬Gracz‭” ‬Dostojewskiego jednak nieco mnie rozczarował‭)‬.

W drugiej połowie roku‭ ‬2011‭ ‬moje zainteresowanie tematem zaczęło słabnąć‭; ‬problem w rodzinie został rozwiązany,‭ ‬a ja,‭ ‬po lekturze dwóch książek Meszuge,‭ ‬wiedziałem już właściwie wszystko,‭ ‬a przynajmniej tak mi się wydawało.

Całkiem niedawno znajomi wyciągnęli mnie na film‭ „‬Pod mocnym aniołem‭”‬ (czytałem książkę Pilcha pod tym samym tytułem i przyznam,‭ ‬że mnie nie zachwyciła‭)‬ – jako,‭ ‬że‭ ‬mieli dobre chęci,‭ ‬nie wiedzieli,‭ ‬że fascynacja pijakami i ćpunami mi przeszła,‭ ‬więc,‭...

Modus | 2014-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2014

Myślałam, że po "Alkoholiku" nic mnie już nie zaskoczy. Podczas lektury "Krok za Krokiem" łzy mi ciekły po twarzy, kiedy ta alkoholiczka szła na granicę, naprzeciw karabinom. A jak autor (na końcu) pisał o celu swojego życia, i że czasem udaje mu się nie zawalić sprawy, to już wyłam jak bóbr.