Copyfighter

Wydawnictwo: Nisza
reklama
literatura piękna
AMisz

To powieść o kulisach polskiej reklamy, przedstawionych w szczery, a chwilami i dosadny sposób. Autor, były copywriter, stosując ironię i sarkazm, pokazuje realia powstawania reklam jakimi bombardowani jesteśmy od 25 lat. To historia także o tym, dlaczego reklamy są takie jakie są – niekoniecznie inteligentne i charakteryzujące się często niezbyt wymagającą formą artystyczną.

źródło opisu: http://www.nisza-wydawnictwo.pl/

źródło okładki: http://www.nisza-wydawnictwo.pl/

pikuj | 2018-09-16
Przeczytana: 16 września 2018

Szybko się czyta, kulisy reklamy dla laików, konstrukcja odcinkowa, brak istotnej osi fabularnej, raczej dzieje człowieka, stąd puenta nie ma znaczenia dla odbioru książki.

Krzych | 2018-01-28

Książkę dosłownie połknodąłem. Rewelacyjna opowieść, a język jakim posługuje się autor powoduje, że czytalem jednym tchem. Z niecierpliwością czekam na drugą część lub jakąś inną książkę tego autora. Nie polecam tej książki przed snem, bo nie można sie oderwać.

Monika | 2018-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2018

Znakomita. Pełna humoru. Po prostu świetna.

puertorico | 2018-01-26
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone
Przeczytana: 26 stycznia 2018

Przygody Artura copywritera czyta się bardzo szybko. Dzięki tej książce zrozumiałam jak ludzie są w stanie przeczytać 52 książki w rok. Sam bohater, jego podejście do życia, może też to, że wszystko mu się udawało bardzo mnie drażniło. Z drugiej strony książka pokazuje, że ludzie w reklamie są trochę" kopnięci", ale też to, że większości z nas trochę odbija kiedy władza trafia w nasze ręce.

Mary | 2016-11-22
Przeczytana: 21 listopada 2016

Świetna książka, napisana z humorem i nutką ironii. Bardzo mi się podobała.

Anielka | 2016-09-20
Przeczytana: 15 września 2016

Nie spodziewałam się niczego dobrego po tej książce... Może dlatego, że temat, czyli codzienność w agencji reklamowej, wydal mi się mocno wyeksploatowany i mało interesujący. Ale zostałam miło zaskoczona. Mimo dość specyficznego stylu, który początkowo wydawał mi się wymuszonym luzem, lekturę czytało się bardzo dobrze. Również fabuła okazała się przemyślana i wciągająca. Książkę czyta się bardzo dobrze, bohaterowie są pełnokrwiści, a opisane zdarzenia prawdziwe...

Michmis1975 | 2016-07-15
Przeczytana: 12 czerwca 2016

Celny opis rzeczywistości światka reklamowego z jego pionierskich czasów, kiedy jeszcze liczyło się słowo, a nie tylko obrazek okraszony hasztagiem. W tej książce słowo liczy się przede wszystkim; dużo tutaj inteligentnego dowcipu, sporo "kopyrajterskich" gierek słownych, wiele prawdziwych, choć złośliwych obserwacji dotyczących rodzimej wersji turbokapitalizmu. A wszystko to umiejętnie wplecione w historię przyjaźni dwóch zdolnych twórców, którzy z każdą kolejną stroną książki odkrywają bezsens swojej pracy. Szkoda tylko, że całość kończy się zdecydowanie za szybko.

Wojciech Gołębiewski | 2016-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2016

Zrozumiałem, że trzydziestoletni Krakowiak, po 12 latach doświadczeń w reklamach, postanowił w 2005 roku zostać pisarzem, Mamy obecnie 2016 rok, i cisza, to chyba plany zmienił. A szkoda, bo w tej książce objawił wyjątkowy talent. Żeby go nie rozpieszczać wymienię tylko jeden walor: język, dokładnie opanowanie języka skrótowego, na co, można snuć domniemania, miał wpływ charakter wykonywanej pracy.
Znalazłem wywiad z nim z 6 sierpnia 2015 (adres: hiro.pl › art ), niestety, nic mnie nie wyjaśnił. Nic na siłę, jest wolny, może kiedyś mu się zachce wrócić do pisarstwa. Natomiast w głęboką konfuzję wpędził mnie Jarosław Czechowicz (ur. 1978), którego recenzje z chęcią czytuję i cytuję, np nie dalej jak wczoraj przy Szostaka „Wróżeniu z wnętrzności”. Otóż recenzent autora zgnoił. Na:
….zaczyna od ...

Giana | 2016-04-13
Przeczytana: 05 stycznia 2016

Zdecydowanie warto. Pod płaszczykiem śmiesznej historyjki o typowej polskiej agencji reklamowej lat 90-tych odgrzebujemy inteligentny portret poszukującego własnej tożsamości zawodowej (i nie tylko) bohatera....Językowe mistrzostwo, gdzie każdemu słowu nadano precyzyjną rolę. Do łez przez śmiech; prawdziwa perełka.

Kasiek | 2016-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2016

Ksiażka lekka fajna i przyjemna. Można się pośmiać i zastanowić nad poziomem inteligencji polaków ( jeżeli chodzi o kontekst reklamy). Osobiście polecam.