rozwińzwiń

W krainie czarów

Okładka książki W krainie czarów Sylwia Chutnik
Okładka książki W krainie czarów
Sylwia Chutnik Wydawnictwo: Znak Literanova Seria: Proza PL literatura piękna
280 str. 4 godz. 40 min.
Kategoria:
literatura piękna
Seria:
Proza PL
Wydawnictwo:
Znak Literanova
Data wydania:
2014-05-19
Data 1. wyd. pol.:
2014-05-19
Liczba stron:
280
Czas czytania
4 godz. 40 min.
Język:
polski
ISBN:
9788324025602
Inne
Średnia ocen

6,5 6,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Karta nr 117 / 2023 Włodzimierz Brus, Sylwia Chutnik, Dominik Czapigo, Zbigniew Gluza, Ksawery Pruszyński, Redakcja Magazynu Historycznego KARTA, Anna Richter, Aleksiej Rogozin, Małgorzata Szejnert, Roman Umiastowski, Rafał Wnuk
Ocena 0,0
Karta nr 117 /... Włodzimierz Brus, S...
Okładka książki Znak nr 818-819 / 2023 Edwin Bendyk, Dorota Brauntsch, Sylwia Chutnik, Diana Dąbrowska, Kamil Fejfer, Olga Gitkiewicz, Aleksandra Grzemska, Dominika Kozłowska, Małgorzata Lebda, Paweł Majewski, Krzysztof Marciniak, Andrzej Muszyński, Monika Ochędowska, Piotr Oczko, Zośka Papużanka, Janusz Poniewierski, Michał Potocki, Patryk Pufelski, Bianka Rolando, Ola Synowiec, Ola Szmida, Redakcja Miesięcznika ZNAK
Ocena 7,0
Znak nr 818-81... Edwin Bendyk, Dorot...
Okładka książki Bajki mają moc. Wspierające opowiadania dla dzieci i rodziców Sylwia Chutnik, Marta Iwanowska-Polkowska, Joanna Jagiełło, Grzegorz Kasdepke, Barbara Kosmowska, Aneta Krasińska, Urszula Młodnicka, Ewa Nowak, Joanna Olech, Ewa Świerżewska, Joanna Szulc, Jarosław Żyliński
Ocena 6,3
Bajki mają moc... Sylwia Chutnik, Mar...

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Warszawy i baby



1650 92 42

Oceny

Średnia ocen
6,5 / 10
542 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
935
933

Na półkach:

Nie przepadam za opowiadaniami, ale Sylwia Chutnik prowadzi nas przez nie w sposób piękny i subtelny. Każde opowiadanie to inna historia, inna ludzka radość lub tragedia.

Nie przepadam za opowiadaniami, ale Sylwia Chutnik prowadzi nas przez nie w sposób piękny i subtelny. Każde opowiadanie to inna historia, inna ludzka radość lub tragedia.

Pokaż mimo to

avatar
17
10

Na półkach:

W krainie czarów- Chutnik Sylwia
jest to zbiór opowiadań o samotności, śmierci, wyobcowaniu i niezrozumieniu, poruszane są smutne losy ludzi...
książka w pewnym stopniu zmusza do refleksji nad życiem...

W krainie czarów- Chutnik Sylwia
jest to zbiór opowiadań o samotności, śmierci, wyobcowaniu i niezrozumieniu, poruszane są smutne losy ludzi...
książka w pewnym stopniu zmusza do refleksji nad życiem...

Pokaż mimo to

avatar
189
110

Na półkach:

Różowa okładka, na niej bawiące się dziewczynki. Czy będzie słodko, kolorowo i czeka nas lekka lektura? Sięgamy po książkę i trach, przygniata nas proza życia. I nawet pomimo tego, że współczujemy bohaterom, a czytanie ich historii po prostu chwilami boli, to brniemy dalej i jesteśmy urzeczeni. Wiarygodnie oddaną zwyczajnością, stylem, trafnością obserwacji i porównań. Tym, że wszystko można opowiedzieć tak pięknie, by czytelnik nie mógł się oderwać, a potem jeszcze długo o tej książce myślał. Witajcie W krainie czarów Sylwii Chutnik.

Dalszy ciąg recenzji:

https://bezksiazkiwtytule.blogspot.com/2021/05/w-krainie-czarow-sylwia-chutnik-recenzja.html

Różowa okładka, na niej bawiące się dziewczynki. Czy będzie słodko, kolorowo i czeka nas lekka lektura? Sięgamy po książkę i trach, przygniata nas proza życia. I nawet pomimo tego, że współczujemy bohaterom, a czytanie ich historii po prostu chwilami boli, to brniemy dalej i jesteśmy urzeczeni. Wiarygodnie oddaną zwyczajnością, stylem, trafnością obserwacji i porównań. Tym,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
116
82

Na półkach:

Dobrze napisana książka tzn. językiem naturalnym bezpretensjonalnym (trochę potocznym, ale nie banalnym). Ciekawe migawki z życia. Udaje się uchwycić coś nieistotnego, co tkwi w naszych głowach i jest nienazwane, na marginesie, a jednak stanowi o naszym istnieniu w takim właśnie kształcie. Mówię o nas, bo rzeczywiście można znaleźć wspólnotę z bohaterami, choć są z różnych bajek.

Dobrze napisana książka tzn. językiem naturalnym bezpretensjonalnym (trochę potocznym, ale nie banalnym). Ciekawe migawki z życia. Udaje się uchwycić coś nieistotnego, co tkwi w naszych głowach i jest nienazwane, na marginesie, a jednak stanowi o naszym istnieniu w takim właśnie kształcie. Mówię o nas, bo rzeczywiście można znaleźć wspólnotę z bohaterami, choć są z różnych...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1436
1410

Na półkach:

Sylwia Chutnik jest najlepsza, z pełną odpowiedzialnością mogę już stwierdzić, że to moja ulubiona polska pisarka. Dosadna, ale i emocjonalna, mistrzyni słowa, skojarzeń, odniesień. Lubię taką manierę, że się pisze normalnie z poziomu pierwszej osoby, a potem przeplata się takie krótkie zdania, wstawki, takie monologi, ciągi świadomości, może nawet podświadomości, najbardziej ukryte myśli z ukrytych, że nawet czytelnik wcześniej nie wiedział, że je ma, tak głęboko siedziały. Emocji nie brakuje, Chutnik je we mnie wyzwala, co się w przypadku książek często mi nie zdarza. Wzruszam się, rozumiem, oburzam.
"W krainie czarów" to zbiór opowiadań, jest ich 11, z czego ostatnie z nich jest dramatem. 8 opowiadań jest dla mnie mistrzowskich, czyta się z zapartym tchem, mimo iż nie ma tu jakiejś wartkiej akcji, to rozumowanie bohaterów tak nas wciąga, ich ciągi przyczynowo-skutkowe nas zaskakują albo wręcz przeciwnie, zaskakuje nas ich totalna przewidywalność. Bohaterowie bywają patologiczni, ale są też zwyczajni, tak zwyczajni, że każdy z nas może w nich odnaleźć chociaż cząstkę siebie. Tak się składa, że wcale się z tego czytelnik nie cieszy, bo pisarka wyciąga z nas to co najmroczniejsze. Te 8 opowiadań jest stosunkowo krótkich - takie formy lubię najbardziej.
Zupełnie nie podoba mi się opowiadanie o Poli Negri, znudziło mnie, być może nie rozumiem jej fenomenu i dlatego. Przyjemne, ale zbyt długie, zawiłe i zagmatwane jest opowiadanie "Muranooo", takie bardzo "warszawskie" (jak i wszystkie pozostałe zresztą),ostatecznie podobało mi się, ale musiałam przebrnąć przez niezrozumiałe fragmenty. Końcowe opowiadanie-dramat w moich oczach jest spalone, bo nie lubię czytać dramatów, one wtedy sporo tracą, to zupełnie co innego niż widzenie ich na scenie. Mimo wszystko wzruszyło i oburzyło mnie jednocześnie.
Opowieści snute przez Chutnik są warszawskie, w tle wojna, jest, była, a dla niektórych mimo że była, to nadal jest. Ale to są historie o ludziach i ich emocjach, nie czołgach i żołnierzach. Bardzo warto przeczytać, nie znam drugiego takiego pióra, tak cierpkiego i kunsztownego za razem.

Sylwia Chutnik jest najlepsza, z pełną odpowiedzialnością mogę już stwierdzić, że to moja ulubiona polska pisarka. Dosadna, ale i emocjonalna, mistrzyni słowa, skojarzeń, odniesień. Lubię taką manierę, że się pisze normalnie z poziomu pierwszej osoby, a potem przeplata się takie krótkie zdania, wstawki, takie monologi, ciągi świadomości, może nawet podświadomości,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
358
255

Na półkach:

Mile wspominając przygodę z "Kieszonkowym atlasem kobiet" sięgnęłam po zbiór opowiadań "W krainie czarów" i mam wielki problem z oceną. Kto miał przyjemność poznać styl Chutnik, wie, że jej książek nie czyta się lekko. Opisywana przez Autorkę szarość codzienności udręczonej wymaga od czytelnika uwagi i zrozumienia. Mi tej uwagi i zrozumienia chyba zabrakło i większość historii niestety do mnie nie trafiła.

"W krainie czarów" to zbiór jedenastu historii. Dwie poruszają tematykę wojenną, a wszystkie łączy marność ludzkiego losu. Poznajemy tu historię ludzi, którym nie wyszło. Po prostu! Życie! Bez szansy na odwrócenie losu. Bez nadziei. Bez siły. Bez wiary. Bez złudzeń. Bo to nie zależy od nas. Bo jest za późno. Bo to i tak nic nie zmieni. Bo przecież nie wypada... Bohaterowie więc strzępią języki, tęsknią, zamykają się w sobie, nie patrzą, użalają się, akceptują. Są samotni. Są nieszczęśliwi. Są szczerzy. Ale są w tym wszystkim absolutnie prawdziwi. Są naszym sąsiadem. Są córką naszej znajomej. Są nami, pomiędzy nami. Historie tak zwykłe, że aż namacalnie bliskie.

"Bożena z Poznańskiej" - opowieść prostytutki o tęsknocie za utraconą córką. "Anna" - historia kobiety, jakich wiele w naszym kraju. Mąż nierób, dwójka dzieci i schorowana matka, którą trzeba się zająć. Wszystko na głowie zapracowanej Anny. "Dancing"- o niezwykle samotnym i nieszczęśliwym chłopaku opiekującym się schorowaną matką. "Muranoo" ‐ wojenna historia, zabłąkanej chłopięcej duszy. Te historie podobały mi się najbardziej i z pewnością na długo pozostaną w mej pamięci. Pozostałe... Myślę, że kiedyś do nich wrócę. Może w innym czasie i one skłonią mnie do większej refleksji.

P.S. Nie obeszło się tutaj bez bolesnej szarzyzny dnia codziennego typowej dla Chutnik, ale mnie, w niektórych opowiadaniach, zabrakło także typowej ironii, która tak mnie urzekła "Kieszonkowym atlasie kobiet".

Mile wspominając przygodę z "Kieszonkowym atlasem kobiet" sięgnęłam po zbiór opowiadań "W krainie czarów" i mam wielki problem z oceną. Kto miał przyjemność poznać styl Chutnik, wie, że jej książek nie czyta się lekko. Opisywana przez Autorkę szarość codzienności udręczonej wymaga od czytelnika uwagi i zrozumienia. Mi tej uwagi i zrozumienia chyba zabrakło i większość...

więcej Pokaż mimo to

avatar
120
92

Na półkach:

To chyba najsłabsza jej książka. Trochę grafomańska, do tego zupełnie niewciągająca. No i niestety styl pretensjonalnej nastolatki.

To chyba najsłabsza jej książka. Trochę grafomańska, do tego zupełnie niewciągająca. No i niestety styl pretensjonalnej nastolatki.

Pokaż mimo to

avatar
50
16

Na półkach:

Wrażliwa, czuła, kobieca w ten tradycyjny, potrzebny sposób. Momentami jednak wydała mi się przestylizowana, sztuczna w ten nowoczesny, nieco pretensjonalny sposób. A może to po prostu ja jestem uprzedzona do tej stylizacji dlatego, że kiedy piszę, czasem sama chce wepchnąć mi się do tekstów? Myślę, że może tak być. To mój głupi purytanizm, literacki utylitaryzm, zupełnie niepotrzebny.

Wrażliwa, czuła, kobieca w ten tradycyjny, potrzebny sposób. Momentami jednak wydała mi się przestylizowana, sztuczna w ten nowoczesny, nieco pretensjonalny sposób. A może to po prostu ja jestem uprzedzona do tej stylizacji dlatego, że kiedy piszę, czasem sama chce wepchnąć mi się do tekstów? Myślę, że może tak być. To mój głupi purytanizm, literacki utylitaryzm, zupełnie...

więcej Pokaż mimo to

avatar
359
83

Na półkach: ,

Zaskoczyła mnie pozytywnie. To moja pierwsza lektura Chutnik. Doskonały styl, wspaniała wyobraźnia i spostrzegawczość. Język tak elastyczny, że aż skaczesz po słowach jak piłka ping-pongowa:)

Zaskoczyła mnie pozytywnie. To moja pierwsza lektura Chutnik. Doskonały styl, wspaniała wyobraźnia i spostrzegawczość. Język tak elastyczny, że aż skaczesz po słowach jak piłka ping-pongowa:)

Pokaż mimo to

avatar
13
6

Na półkach:

Oho, dawno się tak nie wciągnęłam!

Oho, dawno się tak nie wciągnęłam!

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    709
  • Chcę przeczytać
    430
  • Posiadam
    184
  • 2014
    20
  • Teraz czytam
    18
  • Ulubione
    15
  • Chcę w prezencie
    11
  • Literatura polska
    10
  • 2015
    8
  • 2015
    8

Cytaty

Więcej
Sylwia Chutnik W krainie czarów Zobacz więcej
Sylwia Chutnik W krainie czarów Zobacz więcej
Sylwia Chutnik W krainie czarów Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także