Country

Tłumaczenie: Krzysztof Skonieczny
Wydawnictwo: Między Słowami
Beatrycze

Stephanie przez lata trwała u boku mężczyzny, który ją zdradził. Jego niespodziewana śmierć odebrała jej jednak szansę na wybaczenie dawnych krzywd. Zagubiona i rozgoryczona, wyrusza do Las Vegas, by przemyśleć swoje życie. Niespodziewanie Stephanie spotyka na swojej drodze gwiazdę muzyki country – Chase’a Taylora. Mężczyzna ujmuje ją szczerością i prostotą. Dzięki niemu kobieta zaczyna znowu...

Niespodziewanie Stephanie spotyka na swojej drodze gwiazdę muzyki country – Chase’a Taylora. Mężczyzna ujmuje ją szczerością i prostotą. Dzięki niemu kobieta zaczyna znowu cieszyć się życiem. Podróżując wraz z jego zespołem, przeżywa niezwykłą przygodę
i odkrywa piękno gorącego Południa.

Czy Stephanie zechce związać się z Chase’em po stracie męża?
Czy jej dzieci zaakceptują nowego mężczyznę w jej życiu?

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,6491,Country#recomended

źródło okładki: http://www.penguinrandomhouse.com/books/213528/cou...»

Gosia | 2017-10-22
Na półkach: Przeczytane, ROK 2017
Przeczytana: 22 października 2017

Po śmierci męża Stephanie ciężko się ma pozbierać. Pomimo tego, że on ją zdradzał, ona nadal przy nim była. Postanawia wyjechać ze znajomymi do Santa Barbara na weekend. Przypadkowo w drodze powrotnej zjeżdża z drogi i trafia do Las Vegas. Tam poznaje znanego piosenkarza country Chase`a. Między nimi szybko rodzi się nić porozumienia. Razem podróżują w trasę po kraju.
Książka trochę przydługawa, nudziła mnie w połowie, ciężko mi było doczytać do końca.

MeBrunette | 2016-05-30
Przeczytana: 30 maja 2016

Śmierć bliskiej osoby zawsze zostawia zadrę w Naszym umyśle. Zwłaszcza wtedy gdy się tego nie spodziewamy, koniec nadchodzi tak niespodziewanie, że nie możemy uwierzyć w to co się stało. Boimy się, że już nigdy nie będziemy w stanie nikogo tak bardzo pokochać, ba nawet nie chcemy tego robić, bo czy to właściwe? Ile czasu potrzeba by móc ułożyć sobie na nowo życie?

Każdy ma prawo do szczęścia, jednak są takie momenty, że strach przed zranieniem jest większy od chęci naszego szczęścia. Jak czuła się Stephanie gdy Jej mąż zmarł? Nie powinna czuć się źle, w końcu po jego zdradzie uczucie między nimi dawno przestało iskrzyć. Dlaczego więc prowadzi ze sobą gonitwę myśli?

Przyznam się szczerze, że gdyby nie fakt, że zostałam tą książką obdarowana nigdy nie sięgnęłabym po taki tytuł. Nie cierpię kowbojów, piosenek country i całej tej otoczki rodem prosto z westernu. Jednak rzeczy, których się obawiałam w książce...

Kasia | 2016-07-12
Na półkach: Przeczytane, Danielle Steel
Przeczytana: 12 lipca 2016

Lektura na wakacyjny dzień , lekka, łatwa i przyjemna.
Znany u Steel schemat-ona sierotka, układa,życie od nowa, pojawia się książę na białym koniu i jest love.
Kiedyś połykałam książki Steel , teraz jest dla mnie za bardzo przewidywalna, ale jej książki są w sam raz na letni czas

Zuela | 2016-06-06

Chciałabym jak bohaterka książki wsiąść do auta,pociągu,taksówki i pojechać w siną dal by odnaleźć sens życia,a przy okazji naie martwic się o rachunki i stan konta

Grazia_czytaninka_ | 2016-04-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 26 kwietnia 2016

Jeśli spodziewacie się, że w tej książce spotkacie się z kowboyami, końmi czy też ujeżdżaniem byków, to muszę Was uprzedzić, że się rozczarujecie.

"Carpe diem. Chwytaj dzień."

Nigdy nie wiadomo, co może spotkać nas w życiu. Nigdy nie wiemy, kiedy ono może się skończyć. Nigdy nie wiemy, co by było gdyby - jeśli nie nauczymy czerpać się z niego pełnymi garściami.

Stephanie to czterdziestoośmioletnia kobieta, która całe życie poświęcała się swemu mężowi i trójce dzieci. Nawet kiedy jej mąż Bill ją zdradził, nie rzuciła go, pozwoliła mu wrócić do domu, bo myślała, że takie rozwiązanie będzie słuszne. Nie chciała by cierpiały dzieci, zrobiła to dla nich. Ale kiedy pewnego razu podczas wypadu z przyjaciółmi, jej mąż umiera, nic nie jest już takie jak być powinno. Ojciec w oczach dzieci staje się tym dobrym, a matka tą złą.

Czy Wy (pytanie kieruję do kobiet) byłybyście zdolne wybaczyć zdradę swojemu partnerowi? Czy zdrada to nic złego? Czy kiedy do niej dojdzie, można żyć jak...

palalela | 2016-07-07
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 07 lipca 2016

Sprawdziłam na Lubimy czytać i wiem, że to 5. książka pani Steel, jaką dane mi było przeczytać i ze zdziwieniem stwierdzam, że nie była taka zła. Wprawdzie naiwność kapała z każdej strony a kryształowe charaktery większości bohaterów przyprawiały o wymioty, ale... gdy się leży unieruchomionym w łóżku od ponad tygodnia, nawet ta idylliczność okraszona muzyką country nie wydaje się taka banalna jak dotychczas. Jeszcze 14 lat i mi też ktoś zaśpiewa niczym Organek Tomasz: "Pojedź ze mną, nie będzie źle autostradą 666/ Będę kochał cię co noc tak jak Mickey Mallory Knox
'_

Moonalika | 2015-09-29

Może miałam zbyt wysokie oczekiwania wobec tej książki, troszkę się zawiodłam. Ogólnie ciekawa historia, w niektórych momentach trzyma w niepewności i przyciąga do dalszego czytania, ale... brakowało mi takich realnych kwestii i realnych relacji np głównej bohaterki z terapeutką.

Magdalena | 2018-05-10
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 09 maja 2018

Jak wiele kobiet decyduje się trwać przy niewiernym mężu dla dobra dzieci unieszczęśliwiając samą siebie i wszystko wokół? Jak często musi dojść do tragedii żeby zrozumieć jak nikłe było zainteresowanie męża nie szanującego żony? Jak wiele czasu musi minąć aby móc wybaczyć samej sobie i pozwolić sobie na bycie szczęśliwą z odpowiednią osobą? Piękna historia o miłości głębokiej i dojrzałej.

Milka04 | 2016-12-19
Przeczytana: 16 grudnia 2016

Choć nie jestem zwolennikiem szufladkowania czytelników, to uważam, że ta książka nadaje się zdecydowanie dla dojrzałych kobiet. Autorka idealnie pokazała jak bez końca można zatracić się w pozytywnych! wartościach, jakimi są: rodzina, partner życiowy, obowiązki względem domu i jak szybko człowiek może zapomnieć kim jest, "zgubić" tożsamość. Bohaterka tej książki przez większość czasu próbuje odnaleźć siebie, swoją osobowość, którą poświęciła na rzecz bliskich. Niestety, moja niska ocena wiąże się z tym, że było bardzo nudno, miejscami trochę kiczowato (mam na myśli miłość wielkiej gwiazdy do szarej myszki) i oklepanie. Ale jakąś dobrą cząstkę dla siebie wyskubałam: trzeba czasami myśleć o sobie i robić coś dla siebie.

książek: 2023
MaratikS | 2017-05-17
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 17 kwietnia 2017

Audiobook w ramach ćwiczenia jezyka angielskiego. Lekkie , łatwe, przyjemne.