Kobieta, którą kochał

Tłumaczenie: Anna Dobrzańska
Wydawnictwo: Albatros
The Woman He Loved Before
literatura piękna

Życie Libby wydaje się idealne – ma przystojnego męża, mieszka w pięknym domu. Zaczyna się jednak zastanawiać, czy Jack naprawdę ją kocha, czy też nadal żyje wspomnieniami swojego pierwszego małżeństwa i skrycie myśli o swojej zmarłej pierwszej żonie, Eve. Kobieta postanawia dowiedzieć się wszystkiego o mężczyźnie, którego tak pośpiesznie poślubiła i jego pozornie idealnej zmarłej żonie. Prywatne śledztwo doprowadza ją do odkrycia przerażających tajemnic. Doskonała powieść obyczajowo-sensacyjna: przeszłość, która wychodzi na jaw i burzy spokój – jak w najlepszych powieściach Harlana Cobena.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,1313,20...(?)

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,1313,20...»

książek: 2070
Julka | 2019-09-07
Przeczytana: 07 września 2019

Ciekawa, wciągająca książka będąca udanym połączeniem powieści obyczajowej i sensacyjnej. Jest to historia opowiedziana z pozycji trzech głównych bohaterów: Libby, jej męża – Jacka i Eve – pierwszej, nieżyjącej żony Jacka. Początek powieści trudny, chwilami nudny, ale w miarę czytania akcja nabrała tempa i mocno się rozkręciła aż do samego końca.

Wciągająca,świetna lektura porywa za serce,wzrusza.

Aneta-Wiola | 2019-05-12
Przeczytana: 11 maja 2019

„Jeśli nie czytasz tego listu pięćdziesiąt , sześćdziesiąt lat od tej chwili, to całkiem możliwe, że nie żyję. Prawdopodobnie zostałam zamordowana”.

Libby wiedzie spokojne życie u boku męża, prawnika Jack’a. Wszystko zdaje się układać, do czasu feralnego dnia, kiedy kobieta ulega wypadkowi. Tego dnia dowiedziała się prawdy, tego dnia jej mąż powiedział dlaczego wciąż nie może zapomnieć o swojej nieżyjącej żonie Eve.
Libby zaczyna mieć obsesję na punkcie Eve, próbując dowiedzieć się czegoś na temat dawnej ukochanej Jack’a, odkrywa jej pamiętnik, a w nim mroczne sekrety, które mogą zmienić jej życie na zawsze.

Byłam sceptycznie nastawiona do tej książki. Myślałam, że to jakieś kolejne romansidło z przesytem erotycznych opisów, gdzie będzie mnie mdliło. Na szczęście się pomyliłam.

Autorka porusza temat chorobliwej zazdrości, przeradzającej się w obsesję. Ciężko jest rywalizować ze zmarłą. Trudno porównywać się do osoby, której nie znasz, a jest wystawiana na piedestał.
Pisarka nie...

Funia9 | 2019-04-14

Na początku wydawało mi się, że będzie lekka łatwa i przyjemna.....ale nie do końca taka lekka....wciągnęła bardzo szybko.

Norka_93 | 2018-11-16
Przeczytana: 15 listopada 2018

Bardzo wciągająca książka, wprost nie mogłam się od niej oderwać. Poznajmy historię z perspektywy Libby, jej męża Jacka oraz-za sprawą pamiętników- zmarłej pierwszej żony Jacka, Eve.Bardzo cenię sobie takie opowiadanie historii przez różne osoby. Książka ukazuje złożoność ludzkich losów i relacji międzyludzkich.

Mollinka_90 | 2018-03-19
Przeczytana: 19 marca 2018

Po książce znalezionej na wyprzedaży w supermarkecie do niedawna nie należało się spodziewać czegoś ambitniejszego. To się na szczęście zmienia, ponieważ można upolować coraz częściej coraz fajniejsze tytuły w bardzo niskich cenach. Książka Dorothy Koomson jest bardzo interesującą powieścią obyczajową z wątkiem kryminalnym. Jednocześnie podczas lektury nie mogłam opędzić się od skojarzeń z "Latarnią" Deborah Lawrenson.

Libby i Jack biorą udział w wypadku samochodowym. Kobieta zostaje poważnie zraniona, gdyż jej poduszka powietrzna nie zadziałała jak powinna. Jack wiedział o usterce, a jednak jej nie naprawił, co ściąga na niego podejrzenie o celowe działanie. Na jego niekorzyść przemawiają okoliczności śmierci jego pierwszej żony, Eve, którą rzekomo znalazł martwą w ich domu, leżącą u podnóża schodów. Eve jak cień, kładzie się na związku Jacka i Libby. Coś, czego Libby nie może sobie przypomnieć, zdarzyło się zanim rozpędzone auto rozbiło się na ulicznej latarni.

Poszukując...

lila | 2018-03-06
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2018
Przeczytana: 06 marca 2018

Jak to możliwe, że tak dobrą, książkę przeczytało, tak niewiele osób? Niewiarygodne :-)
Powieść łączy elementy obyczajowości i romansu, a wszystko owiane jest tajemnicą.
Czyta się świetnie, nie sposób odłożyć na potem.
Ktoś napisał, że początek wyjęty rodem z Harlequina, ja tak nie uważam. Sądzę, że to najlepsza pozycja pani Koomson, oczywiście spośród tych, które przeczytałam.
Z czystym sumieniem mogę polecić :-)

mala_mi | 2017-12-12

świetna książka! historia kobiety, która zakochuje się w mężczyźnie teoretycznie idealnym. przystojny, elegancki, kochający....a jednak Libby czegoś się obawia w Jacku... może wszystko dzieje się za szybko? czy kilka miesięcy to odpowiedni czas na podjęcie decyzji o ślubie?...na dodatek wszędzie pojawia się Eve - była, tragicznie zmarła zona Jacka, do granic możliwości piękna i perfekcyjna....wszystko komplikuje się, gdy Libby i Jack mają wypadek. czy to przypadek ze w przeciągu paru lat kolejna zona niemal traci życie przy Jacku? Cudownie ocalała Libby zamyka cały swój świat w przestrzeni domu- domu a jakże kiedyś Jacka i...Eve. Libby ze strony męża napotyka mur, ale los się do niej uśmiecha. odnajduje pamiętnik Eve. tylko czy to faktycznie uśmiech losu? co kryje w sobie PAMIĘTNIK? czy Libby pozna historie Eve? czy to Jack jest morderca? warto!

Lilian | 2017-02-07
Na półkach: Przeczytane, A_Koomson
Przeczytana: 07 lutego 2017

Przede wszystkim trzeba przebrnąć przez koszmarny początek w stylu Harlekinowym.
Później już jest lepiej - nie idealnie, ale lepiej ...

Podobnie jak w "Przyjaciółkach" tak i tutaj autorka ma czasami tendencje do tworzenia naiwnych sytuacji a jednak książka jako całość się broni.
Bo o tej historii , która jest przedstawiona nie sposób zapomnieć.
Obyczaj, romans i thriller dość spójnie się łączą i choć pewnych rozwiązań można się w trakcie czytania domyśleć, to zakończenie wcale nie jest takie przewidywalne.

Ania | 2016-09-17

Bardzo dobre połączenie powieści obyczajowej z wątkiem sensacyjnym – historia opowiedziana z pozycji trzech osób: głównej bohaterki Libby, jej męża – Jacka i Eve – pierwszej, nieżyjącej już żony Jacka. Początek powieści trudny, chwilami nudnawy, ale w miarę czytania akcja nabiera tempa. Zarwałam pół nocy, by przeczytać ją do końca. Było warto. Polecam.