Blue

Wydawnictwo: Znak
Blue
Anna Rogulska
Ag2S

Najnowsza powieść Danielle Steel. Absolutna klasyka powieści obyczajowej. Ginny miała wszystko: obiecującą karierę, przystojnego męża i ślicznego synka. Aż do strasznego dnia, gdy obaj zginęli w wypadku samochodowym. Jej życie w jednej chwili rozsypało się w drobny mak, a ona straciła nadzieję, że kiedykolwiek uda się je odbudować. Kiedy na ulicy spotyka bezdomnego chłopca o nietypowym...

Najnowsza powieść Danielle Steel.
Absolutna klasyka powieści obyczajowej.

Kiedy na ulicy spotyka bezdomnego chłopca o nietypowym imieniu Blue, nie ma pojęcia, że to właśnie on pomoże jej znaleźć w sobie siłę, by spróbować zacząć wszystko od nowa. Ich niezwykła przyjaźń szybko przeradza się w prawdziwie rodzinną więź.

Wtedy jednak na jaw wychodzi straszliwy, ukrywany przez Blue sekret… Czy Ginny uda się naprawić krzywdy z przeszłości i uratować chłopca, a wraz z nim także siebie?

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,7473,Blue

Natalia | 2019-06-25

Czytało się nawet przyjemnie, książka była jednak w niektórych momentach dość mocno przewidywalna. Delikatnie się rozczarowałam.

Patmol | 2019-05-21

Takie naiwne, że po prostu nie da się tego czytać.
Całkowicie niestrawne.

Nemezis | 2018-04-13

Na wakacje biorę ebook, ale i tak nie mogę sobie odmówić przyjemności przejrzenia książek w hotelowej biblioteczce. Przeważnie znajdzie się tam jakaś perełka, a jeśli nie, to wychodzę z założenia, że na bezrybiu i rak ryba, więc czytam cokolwiek.
W ten sposób wpadła mi w ręce pozycja D. Steel "Blue". Nie czytałam książek tej autorki od liceum, więc zrobiłam sobie sentymentalną podróż do czasów młodości.
Typowa D. Steel. Przewidywalna, nieskomplikowana fabuła z happy endem w amerykańskim stylu.
Znana dziennikarka Ginny Carter po śmierci męża i synka, decyduje się zostać wolontariuszką niczym druga Matka Teresa z Kalkuty i poświęcić się pracy w obozach dla uchodźców. W momencie, kiedy rozpacz po utracie najbliższych bierze górę i kobieta nie widzi sensu dalszego życia, spotyka na swej drodze bezdomnego chłopca o imieniu Blue i roztacza nad nim opiekę. Oczywiście w książce D. Steel taki chłopczyk wyciągnięty wprost z ulicy jest grzeczny, uzdolniony muzycznie, nie kłamie, nie kradnie,...

sokolka | 2017-11-04
Przeczytana: 04 listopada 2017

Początek smutny a kończy się szczęśliwie prawie jak w bajce ... długo i szczęśliwie. Cuda się zdarzają jednak☺. Polecam ją przeczytać.

betina360 | 2017-08-30
Na półkach: Przeczytane, Steel, 2017
Przeczytana: 30 sierpnia 2017

Wzruszajaca powiesc o niezwyklym macierzynstwie i milosci ktora pomaga posklejac wielkie rany. Ginny miala wszystko kochajacego meza slicznego synka i prace ktora sprawiala jej przyjemnosc. Dopoki wypadek samochodowy nie zabral jej tego wszystkiego. Zyla na skraju rozpaczy podejmujac sie niebezpiecznych misji w obszarach najbardziej zagrozonych. Poznanie na ulicy bezdomnego chlopca o pieknym imieniu Blue zmienia jej zycie nieodrwacalnie.

wrzos118 | 2017-06-04
Przeczytana: 29 marca 2017

Bolesna i wstydliwa przeszłość nie przekreśla szczęśliwej przyszłości. Z niektórymi demonami trzeba się zmierzyć. Blue to wzruszająca opowieść o niezwykłym macierzyństwie i sile miłości, która pomaga zasklepić nawet najgłębsze rany.

Beata Stasiuk | 2017-05-08
Przeczytana: 01 czerwca 2017

Polecam

Zuzanna | 2017-02-10
Na półkach: Przeczytane, Biblioteka, 2017

Trudna w odbiorze, ale warta przeczytania.....

ogarbejbe | 2016-11-20
Przeczytana: 19 listopada 2016

Ot, kolejna bajka. Tematy potraktowane po macoszemu.

ewa28 | 2016-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2016

Smutny początek ale piękne zakończenie. Jest miłość tragedia śmierć cierpienie, życzliwość, przypadek, radość i wzruszenie. Bardzo dobrze napisana zyciowa powieść, nie żaden romans co jest dość typowe dla tej autorki tylko z życia wzięte. Podróż ze smutnego życia w te lepsze.