Lawendowy poranek

Lucky
2015-01-01
2015-01-01
Monika Kozłowska

Przyjemna i ciekawa lektura z lekkim humorem.
Wiadomo jakie autorka pisze książki, ale ta, jest jedna z ciekawszych, jest nawet wzruszający moment, jeśli można tak określić.
Czytałam ją z niecierpliwością i choć koniec przesadzony, to całkiem całkiem.
Ale nie sięgnę po kolejny tom.

Przyjemna i ciekawa lektura z lekkim humorem.
Czytałam ją z niecierpliwością i choć koniec przesadzony, to całkiem całkiem.
Ale nie sięgnę po kolejny tom.

Dobrze napisana powieść z klimatycznym tłem historycznym. Są tajemnice, nieszczęśliwa (i szczęśliwa) miłość, duże pieniądze itp. Niestety, odniosłam wrażenie, że w pewnym momencie sama autorka pogubiła się w licznych sekretach. Za prosto wszystko się rozwiązało, zbyt bajkowo (jak dla mnie) skończyło. Lektura była wprawdzie przyjemnością, ale to książka z gatunku "lekkich, łatwych i szybko zapominanych".

Książka sama w sobie jest ciekawa. Pomysł, postacie i fabuła są fajne. Jest dużo humoru. Mamy wątek powrotu do świata w czasie II wojny światowej, ale opisany z perspektywy zakochanej kobiety.
W tej książce jest Tajemnica, ale i też zbyt szybkie zakończenie.
Jest Ona jedna i Ich dwóch. Ale też czy jeden z nich robi to bo chce majątku, a może z nudów? Tak jakby nie wszystko grało.
Niestety książka ma wady. Chociażby prolog, który jest bardzo nudny. Tak jakby autorka chciała w kilku stronach zmieścić historie kilu osób, a tak się nie da.
Druga wada to zbyt duża część początkowo poświęcona siostrom głównej bohaterki, a potem w środku książki gdy pojawią się ktoś z jej rodziny to wypowiada 2 zdania i odchodzi. Można było coś więcej z tym zrobić.
Tak jak wspomniałam bardzo dużo osób i ich historii i czasami można się pogubić.
Wydaje mi się że nie wrócę już do tej książki. Nie mówiąc już o kolejnych tomach.

W tej książce jest Tajemnica, ale i też zbyt szybkie zakończenie.

To moje pierwsze spotkanie z twórczością Jude Deveraux .
Przeczytałam - pierwszy tom, cyklu: Edilean - Lawendowy poranek. Oczekiwałam, czegoś bardziej tajemniczego. A... niestety się rozczarowałam, kolejnych tomów, na pewno nie przeczytam.

To moje pierwsze spotkanie z twórczością Jude Deveraux .

Uwielbiam książki tej autorki-pomimo że są przewidywalne, mają w sobie mnóstwo pozytywnych emocji...i najważniejsze! dobrze się kończą;)

Opowieść zaczyna się całkiem nieźle, lecz im dalej tym słabiej i coraz nudniej. A tak właściwie o czym była ta książka? Czy coś wniosła? Jakoś wzbogaciła moje życie, czy wiedzę? Czy była dobrą rozrywką?
Pani Deveraux pisze i lepsze i gorsze powieści. Tą należy zaliczyć do średniaków, ale tylko do połowy, dalej jest słabiej.

Nie podoba mi się ta ksiazka. Prolog tak bardzo rozbudowany i ma tak dużo bohaterów że można się zgubić. Jedna z gorszych książek autorki.

Ile tajemnic może ujrzeć światło dzienne po śmierci ukochanej osoby. Nigdy się tego nie spodziewała.

Trudno powiedzieć jednoznacznie coś o tej książce, z jeden strony ciekawa fabuła, z drugiem momentami wieje nudą, sam pomysł ciekawy, wątki też, ale ich rozwiązanie już mniej, jakby urwane nagle gdzieś ... czegoś mi brakuje w tej książce może dreszczyku niepewności, zaskoczenia? no i rozczarowanie na koniec, że niby wszystko się wyjaśniło ale nie do końca jakby urwane brak zakończenia? .... dla mnie lekkie rozczarowanie

II wojna światowa zmienia życie przepięknej panny Edi. Pochodząca z dobrego rodu, zaręczona z odpowiednim mężczyzną miała zamieszkać w pięknej rodzinnej posiadłości. Los jednak postanowił inaczej. Kobieta ze złamanym sercem i poparzonymi nogami powraca z walczącej Anglii. Po wojnie poświęca swoje życie pomagając poparzonym ludziom. Kiedy wiek i schorowane nogi nie pozwalają jej na wyprawy, za namową przyjaciela osiedla się w małym miasteczku. Tam poznaje osamotnioną dziewczynkę, dla której staje się przyjaciółką i opiekunką.
Po wielu latach panna Edi w swoim testamencie zapisuje dorosłej już Jocelyn dom, o którym nigdy nie wspomniała. Zaintrygowana zaistniałą sytuacją młoda kobieta wyrusza do rodzinnego miasteczka swojej przyjaciółki, przekonana, że będzie miała tam szansę odkryć przemilczaną przeszłość.

Pomysł na powieść był naprawdę dobry. Zarówno tajemnicza przeszłość panny Edi, jak i życie współczesnej bohaterki, a szczególnie jej rozterki sercowe, nie pozwalały rozstać się na dłuższą chwilę z książką. Autorka do ostatniego rozdziału trzyma czytelnika w niepewności czy wszystkie tajemnice da się rozwikłać i piorunuje zakończeniem.
Mimo wielu pozytywnych stron czegoś mi w tej powieści zabrakło, żeby całkowicie mną zawładnąć.

• Biblioteka
  • 2016
  • Romans
  • W bibliotece

Dodaj cytat z książki Lawendowy poranek