Jesteś marką. Jak odnieść sukces i pozostać sobą.

Wydawnictwo: Helion
biznes, finanse
LisBeth

Twój najcenniejszy kapitał. Wbrew pozorom nie chodzi o to, czym się w życiu zajmujesz i jaki tytuł widnieje na Twojej wizytówce. To może się zmieniać. Rzecz w tym, jak się komunikujesz i jakie pozostawiasz po sobie ostatnie wrażenie. Ostatnie, bo pierwsze wrażenie ludzie nauczyli się już skutecznie weryfikować. Dążysz po trupach do celu? A może kroczysz przez życie we własnym tempie i...

Twój najcenniejszy kapitał.

Dążysz po trupach do celu? A może kroczysz przez życie we własnym tempie i okazujesz ludziom należną uwagę? Jakie wartości głosisz, a jakimi kierujesz się naprawdę? Jaki jest Twój wizerunek w oczach innych — jesteś postrzegany jako człowiek rzetelny i spójny czy jako wątpliwa, wystylizowana kopia Twojego idola? Budzisz zaufanie czy wywołujesz niepokój? Czego jesteś obietnicą?? Wreszcie: ilu jest w Twoim życiu ludzi gotowych wystawić Ci pozytywne rekomendacje? Możliwe, że Twoja samoocena jako „jaguara” biznesu rozmija się z krążącą o Tobie opinią „wybrakowanego trabanta”.
Innymi słowy: czy wiesz, jaką jesteś marką?

Nie oburzaj się. Reputację każdy ma. Jakąś. I to „jakąś” czyni różnicę. Każdy z nas jest marką. Niestety tylko nieliczni świadomie nią zarządzają. To ludzie sukcesu, znani ze swoich pasji, dokonań, przyzwoitości i komunikacji opartej na szacunku. Każdego z nich kojarzymy z określonymi wartościami. Każdy z nich jest wiarygodnym autorytetem i realizuje własny pomysł na siebie. Każdy świeci wyjątkowym światłem wartościowego wnętrza, bez konieczności kreowania się na kogoś, kim nie jest.

Wiesz już, o co chodzi? Zatem do pracy, choć to wyzwanie wyłącznie dla ambitnych! Wykorzystaj najlepszą wiedzę na temat strategicznego zarządzania firmą, marketingiem i ludźmi do świadomego realizowania własnej strategii życia i sukcesu. Zarządzaj swoją reputacją i swoją marką równie skutecznie jak Richard Branson i Martyna Wojciechowska.

źródło opisu: onepress.com

źródło okładki: ksiazki.wp.pl

Cezar Kolcz | 2018-05-24
Przeczytana: 24 maja 2018

Cieszę się, że sięgnąłem po tą pozycję. Kilka postanowień wprowadzę na pewno w życie: przestanę być wredny dla wszystkich i na pewno będę patrzył na słownictwo którym się posługuję. Książka nie jest mówieniem że nie ma ograniczeń itp. Autorka rozmawia z odbiorcą jak z przyjacielem, nie jak klientem albo kimś "niżej" postawionym od siebie. Nie kreuje się na osobę nienaganną - wskazuje na swoje błędy. Plusem są przykłady, opisane czasami osobowe a czasami zwykłe codzienne czynności w pracy. Autorka widać, że pisała książkę z własnych nie cudzych doświadczeń - nie sztuką zrobić jest książkę gdzie można by było dawać dużo (wcześniej już opisanych) przykładów z krajów zagranicznych. Pani Joanna opisała przykłady "z naszego polskiego podwórka" - za co u mnie duży plus. Jedynym minusem który znalazłem jest strasznie długi wstęp - dłużył się mi w nieskończoność. Poza tym polecam :)

Anna | 2015-07-02

,,To nie jest książka o tym, jak się lansować. Ani o tym, jak udawać kogoś innego. Jest o tym, jak konsekwentnie budować trwały sukces osobisty dzięki autentyczności i byciu sobą. ”

Joanna Malinowska–Parzydełko przez wszystkie lata ścieżki zawodowej dbała o tworzenie niezależności. Opierała się na tym, w czym jest dobra, a nie w związku z logo firmy, która ją zatrudniała. Spostrzeżeniami dzieliła się na prowadzonym blogu, z czasem pozyskując duże grono stałych czytelników na całym świecie. W tym roku wydała własną powieść. Podeszła do opisywanego tematu profesjonalnie, udzielając wiele wskazówek i propozycji umożliwiających samorozwój.

,,Moje doświadczenia pokazują, że ludzi można podzielić na dwie kategorie. Do pierwszej należą osoby, które żyją z wizją swojego życia, realizują swoje cele, (...) wiedzą, kim są i kim chcą się stać. Druga grupa to ludzie, którzy uważają, że planowanie i zarządzanie to sfera korporacji, a oni sami żyją, akceptując to, co im świat przyniesie. (...)...

Kamil | 2018-09-24
Przeczytana: 24 września 2018

Temat marki jest poruszony z każdej strony, uwzględnia wiele aspektów. Nawet jak ją szybko stracić. Książka niesie ze sobą wartość co jest w dzisiejszych czasach na wagę złota. "Jesteś marką" ma sporo praktycznej wiedzy do zastosowania w prosty sposób.

sharifa | 2015-06-10
Przeczytana: 10 czerwca 2015

Często oceniam poradniki na podstawie tego, ile się z nich nauczyłam (a widać to po ilości notatek, jakie zrobiłam). Przy tym nie wynotowałam prawie nic, a mimo to uważam, że jest wartościowy. Dlaczego? Może dlatego, że mówi o tym, o czym każdy z nas w głebi serca wie: że warto być uczciwym i autentycznym. Ta pozycja to taki mały zbiór zasad etycznych w biznesie na miarę XXI wieku. Jeśli chcesz zbudować dobrą reputację, sięgając po nią, przypomnisz sobie reguły, jakimi powinieneś się kierować.

Czytając książkę ma się wrażenie, że autorka to barrrdzo elegancka, luksusowa, wytworna, perfekcyjna, profesjonalna i kobieca kobieta. W takim właśnie stylu jest ujęty język książki. Nie do końca potrafię się tutaj odnaleźć z podtytułem.

Spora dawka wiedzy od czego zacząć kiedy chce się budować markę osobistą, dużo pytań do zadania sobie samemu i przemyślenia. Książka do której być może kiedyś powrócę w dobrym na to momencie. Nie zrobi ona za nas własnej marki, ale jest dodatkowym narzędziem które wspomaga cały proces twórczy.

Britewriter | 2016-07-04

Bardzo trudno znaleźć literaturę akademicką traktującą o marce osobowej. Chociaż publikację można traktować jako poradnik, znajduje się w niej szereg elementów naświetlających zagadnienie.

Lucy | 2016-01-01
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 01 stycznia 2016

Zawiodłam się. Sucho, konkretnie, ale na temat. Momentami mogłoby być krócej. Więcej życiowych przykładów, opowieści, historyjek, doświadczeń. Inspirująca kobieta, perfekcyjna.

Iwona_C_ | 2016-10-12

Książka Jesteś marką omawia bardzo dokładnie zjawisko marki osobistej, które coraz częściej pojawia się w kontekście content marketingu oraz marketingu bazującego na autentyczności. Ciekawie o tym pisze również w swojej książce Autentyczny copywriting Anna Piwowarska.

W publikacji autorstwa Joanny Malinowskiej-Parzydło znajdziemy nie tylko wyjaśnienie czym jest marka, ale także przeczytamy o tym, w jaki sposób możemy zbudować swoją markę osobistą. Jednak nie są to „tanie sztuczki” marketingowe. Wiedza przekazana w książce pozwala na budowanie autentycznego wizerunku, który wzmacnia siłę marki, a co za tym idzie również i naszych działań. Autentyczność pozwana na zbudowanie wokół siebie dobrej aury budzącej zaufanie (nie tylko w odniesieniu do biznesu, ale i w życiu prywatnym), co owocuje stworzeniem autorytetu dla osób zebranych wokół marki.

Michał Bagiński | 2015-08-16

Książka pokazuje dobitnie, iż we współczesnych czasach każdy książkę napisać może. To zbiór myśli autorki sklejonych w jedną całość, która ma na celu promocję i sprzedaż usługi doradczej. Spodziewałem się więcej.

Z_błyskiem_w_oku | 2017-10-31
Na półkach: Przeczytane, Psychologia, Biznes

Książka bez łatwych porad, za to z dużą dozą refleksji i pytań - o tym, co mnie wyróżnia, jak buduje się zaufanie w relacjach zawodowych, o samoświadomości, talentach i komunikacji w internecie.