Sprzedaż. Jak sprzedać (prawie) wszystko (prawie) każdemu

Wydawnictwo: OSM Consult Sp. z o. o.
The Sell

Jak sprzedać wszystko, wszystkim i zawsze? Fredrik Eklund udowadnia, że może być to zaskakująco proste. Ten napisany z pasją i humorem poradnik zdradza jego najlepsze, gwarantujące sukces, sposoby.

źródło opisu: osmpower.pl

źródło okładki: osmpower.pl

Monte-Cristo | 2019-05-28
Przeczytana: 28 maja 2019

"Sprzedaż" Eklunda to przeciętna książka biznesowa.
Jest w niej kilka cennych porad o sprzedaży, jak robić pierwsze wrażenie, jak szybko rozwinąć karierę oraz jak mieć ciekawy lifestyle.
Mimo, że autor jest pozytywnym dziwakiem, to dobrze wszystkim życzy.
Dlatego, ja też mu dobrze życzę, ale pisać potrafi średnio.
Dużo zachwyca się sobą jakim to jest kwiatuszkiem...doceniam tę gejowską radość, ale za dużo haseł i ogólników, a za mało praktycznej wiedzy.
Kilka rzeczy sobie zanotowałem, dlatego nie odrzucam całkowicie tej książki, jednak nie wiem czy jeszcze do niej wrócę. Można przeczytać, choćby po to, żeby dowiedzieć się jak wygląda dzień agenta nieruchomości nr 1 w Nowym Yorku.

Sylwia | 2019-04-23
Przeczytana: wrzesień 2018

Jedna z niewielu książek, podczas czytania której robiłam notatki. Można się od autora nauczyć wielu rzeczy. Warto przeczytać i odnieść do siebie. Po co stać w miejscu, skoro można iść do przodu? :)

Paweł | 2019-03-25
Przeczytana: 23 marca 2019

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Świetnie napisana książką z AKCJĄ :)

Dawno nie czytałem książki która mnie wciągnie, ba momentami czułem się jakbym czytał dobrą powieść :)

Fakt może sprzedaży od strony technicznej jest tutaj mało, ale mnie bardzo podoba się nastawienie Autora do Świata i samego funkcjonowania.

Kilka książek hmm rozwojowych czytałem, sprzedażowych też( te czasem są ciężkie do czytania, bo wiecie podkreślanie, rozkminka itp. zabierają samą frajdę z czytania książki), a tutaj dosłownie z 10-15 razy coś zanzaczyłem, wpisałem w kajet, ale uważam że są to super News'y jak dla mnie.

Książką w której trzeba czytać między wierszami... oraz cóż Fredrik wg. mnie od razu pokazuje swój styl, swój sposób i bez problemu piszę, że to jego sposoby i nie musi ich każdy akceptować czy stosować, ba każdy z nas ma inny sposób bycia czy temperament...

Ale co ważne Autor pokazuje co wg. niego jest najważniejsze, jakie aspekty i jakie nastawienie, aby odnieść sukces w sprzedaży.

Za to wielki szacunek, polubiłem...

Robert_Bocian | 2019-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2019

Jeśli ktoś szuka książki na temat sprzedaży: to jednak polecam inne. Autor skupia się tutaj za bardzo na własnej autobiografii i swoich prywatnych sprawach, a samych porad sprzedażowych jest niestety niewspółmiernie mało. Nadal jednak nie ma złych książek o sprzedaży :)

krzabr | 2019-01-24
Przeczytana: styczeń 2019

Całkiem przyzwoita książka. Opisuje bardziej jak zbudować mindset sprzedawcy i własny marketing, niż sprzedaż jako taką.
+ Dobry opis jak używać socjal media i się w nich promować - autor jest mistrzem w tym temacie i ma chyba najwięcej fanów w swojej branży.
+ Bardzo dużo porad jak pracować nad autoprezentacja i pierwszym wrażeniem.
+ Opisuje dokładnie na co zwrócić uwagę w nieruchomościach w NYC oraz jak zaskakiwać na rozmowie o pracę.
- Mimo że jest naprawdę dobra, to brakuje tej książce wiele do książek Girarda.
- Jak ktoś jest prawicowy to poglądy autora mogą doprowadzić do szału i spowodować że się jej iw przeczyta. Dodatkowo wątek jego Partnera czesto się przewija w książce.

Hilde | 2018-10-29
Przeczytana: 29 października 2018

Bardzo ciekawa lekka książka, ale... jako autobiografia. Książkę polecono mi jako podręcznik pośrednika w obrocie nieruchomościami. Niestety w tym przypadku uważam, że średnio się sprawdziła. Nasz rynek, społeczeństwo, światopogląd jest całkowicie inny niż w NY i nijak nie mogę przełożyć tego na polskie warunki.

Książkę jednak polecam, bo naprawdę dobrze się ją czyta.

Bowsky | 2018-09-25

Ciekawa, pozytywna książka jednego z najwybitniejszych mistrzów sprzedaży, zachowującego przy wszystkim co robi swój oryginalny styl i charakter. Książka mówi o sprzedaży w innym wymiarze. Proste, czasem banalne wskazówki ujęte w sposób zadziwiająco godny uwagi. Polecam!

FotDK | 2018-03-23
Przeczytana: 23 marca 2018

Pozycja bardziej motywacyjna niż sprzedażowa, ale warta uwagi.

ralilroadavenida | 2017-04-06
Przeczytana: 06 kwietnia 2017

Jako autobiografia lub ksiązka motywacyjna jest spoko. Jeżeli ktoś szuka sprzedażowych konkretów raczej się zawiedzie

Tomasz | 2017-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2017

Książka "pachnie" sukcesem Fredrika:) czy jednak przyda się na naszym rynku?

W moim mniemaniu niestety nie, bo indywidualność i ekstrawertyczność do jakiej nawołuje autor nie przejdzie (póki co) w Polsce. Kolorowy garnitur? Nigdy w życiu... jednocześnie chciałbym aby było inaczej. Dodatkowo połowa książki, jak nie więcej to biografia Fredrika i opis jego nawyków.

To, co ja zapamiętałem i jest dla mnie cenne:
- pobudki rano - zadawania sobie pytania "Co zrobisz, Młody Wilku?" - większość będzie spać dalej a Ty?

- moc mediów społecznościowych

- podejście do Klientów jak do przyjaciół

Minusem jest to, że Eklund żyje w innym świecie zupełnie... ale dobrze było się naładować tym klimatem:)