Lądy nieuniknione

Wydawnictwo: Czytelnik
literatura piękna
Usti

Powieść ta powstała w wyniku rejsów, które autor odbył dzięki inicjatywie Klubu Marynistów na statkach handlowych polskiej floty. Akcja utworu toczy się współcześnie na wodach i w malowniczych portach Bliskiego Wschodu, na pokładach statków i na polskim wybrzeżu, sięgając zarazem do przedwojennej Gdyni, a także do Warszawy z 1945 r. W tej powieści poszerzył autor krąg swych bohaterów o nowe,...

Akcja utworu toczy się współcześnie na wodach i w malowniczych portach Bliskiego Wschodu, na pokładach statków i na polskim wybrzeżu, sięgając zarazem do przedwojennej Gdyni, a także do Warszawy z 1945 r. W tej powieści poszerzył autor krąg swych bohaterów o nowe, interesujące środowiska, nowe, żywe postacie.

źródło opisu: Czytelnik, 1967

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!