ISRIKUZ Pogodne przywództwo

biznes, finanse
Bernard Fruga
2015-04-01
2015-04-01

Okładka książki Eventworking. Czyli jak efektywnie korzystać z potencjału konferencji, targów i innych wydarzeń biznesowych. Bernard Fruga, Artur Sójka
Eventworking. ... Bernard Fruga, Artu...
Okładka książki ISRIKUZ III. Handlowiec (nie)doskonały Bernard Fruga, Oleg Prybylo
ISRIKUZ III. H... Bernard Fruga, Oleg...

W przystępnej formie biznesowej powieści autor wyraźnie rozgranicza style zarządzania. Przeciwstawia przywództwo pogodne i skuteczne, folwarcznemu, przepełnionemu kulturą macho, samców alfa. To drugie jest niestety nadal cechą większości polskich firm. Książka uświadamiająca i przeprowadzająca przez proces zmian. Powinien zapoznać się z nią każdy przedsiębiorca i manager.

Książka opowiada o przygodach Angelo -- speca od... właściwie, to od życia :) Zasadniczo jego pracą jest skuteczne przeprowadzanie firm przez zmiany. Ale pomagając Slobodanowi przejąć po ojcu stery firmy reklamowej, Angelo daje mu dużo więcej. Uczy chłopaka, w jaki sposób żyć, aby nie zwariować (przypomina się tu tytuł klasycznego dzieła Dale'a Carnegie "Jak przestać się martwić i zacząć żyć"). Doradza, jak budować relacje z klientami i personelem, żeby wszyscy otrzymali to, czego naprawdę potrzebują. Podpowiada mu, jak dać radę z medytującymi i kreatywnymi do n-tej potęgi Hindusami, którym wcale się nie śpieszy, bo mają przed sobą nie jedno życie... Pokazuje Slobodanowi wartość pracy i odpoczynku, niezależności i wdzięczności, obojętności i zapału. Oprócz tego wszystkiego, Angelo staje się dla swojego klienta przyjacielem, który chętnie dzieli się swoimi niebanalnymi doświadczeniami.

Mówiąc o zaletach książki, w pierwszej kolejności należy podkreślić kompetentność jej Autora. Bernard Fruga jest doświadczonym doradcą i przedsiębiorcą, który wiele już w swoim życiu przeżył i poznał. Zamiast jednak uznać, że "już wszystko osiągnął i może spocząć na laurach", stale się doskonali, czerpiąc inspiracje z wielu źródeł. W opowieści Autor niejednokrotnie udziela głosu nie tylko uznanym znawcom biznesu, ale i mistrzom duchowym, jak też przypadkowo spotkanym w podróżach "mędrcom". Otwartość na uczenie się od każdego, kto ma do zaofiarowania coś wartościowego, skutkuje piękną syntezą rozmaitych doświadczeń (tak bliskie memu sercu puzzle),którą pan Bernard przedstawia w swojej pionierskiej powieści. Na marginesie warto zauważyć, że twórca "ISRIKUZa" wspaniałomyślnie dzieli się swoją wiedzą także w wideoblogu na stronie: http://bernard.fruga.net/

Przechodząc od treści ku formie, nie sposób nie wspomnieć łatwości czytania tej książki. Pomimo używania niektórych fachowych terminów i opisywania specyficznych dla danej sfery działalności sytuacji Autorowi udało się napisać naprawdę wciągającą opowieść, której główna treść (albo meta-treść -- dla tych, którzy nie zapoznają się z ostatnim rozdziałem) dotrze do każdego.

Co jeszcze zasługuje na uwagę, to wielość dialogów, ukazanie emocji i zdrowy humor. Nawet jeśli dla czytelnika świat biznesu nie jest o wiele bliższy od Plutonu (jak to mniej więcej jest ze mną),to i tak z łatwością potrafi on się wczuć w przeżycia bohaterów i zrozumieć ich wątpliwości, niepokoje czy radość z sukcesów.

Narracja książki jest lekka i pogodna - jak tytułowe przywództwo :). Książkę czyta się szybko, podobnie jak powieść przygodową, w której towarzyszymy głównemu bohaterowi w jego kolejnych perypetiach, podróżach, spotkaniach i rozmowach. Po każdym rozdziale natomiast mamy możliwość pogłębienia refleksji oraz wykonanie dodatkowych inspirujących ćwiczeń praktycznych. Proste i zarazem genialne rozwiązanie!

Świetna pozycja na wiosenny weekend spędzony na łonie natury - daje bowiem rozrywkę i zarazem kawałek dobrej, sprawdzonej i praktycznej wiedzy z zarządzania opartej na doświadczeniach samego autora:)

"ISRIKUZ Pogodne przywództwo" Bernarda Frugi to świetna książka na temat przywództwa. Autor w barwny i zaskakujący sposób opowiada historię pewnego konsultanta imieniem Angelo, który wykonując swoją codzienną pracę zaprasza nas do świata biznesu międzynarodowego, w którym poznajemy kolejne firmy (klientów Angelo) i sytuacje w jakich te firmy i ich szefowie się znaleźli....

Nie chodzi o to by być najlepszym, ale by być najlepszym dla innych.
Taka myśl nasuwa mi się po zapoznaniu z treścią ISRIKUZA, książka może pomóc poszukującym odkryć własną ścieżkę oraz powrócić do korzeni ludzkiej natury która opiera się na współpracy oraz służbie drugiemu człowiekowi, autorowi natomiast zagwarantuje że wspomnienia o nim będą tylko dobre.

Nie chodzi o to by być najlepszym, ale by być najlepszym dla innych.

Każda (no może - prawie każda) przeczytana książka poszerza horyzonty czytelnika i pozwala mu spojrzeć na rzeczywistość z innej perspektywy. Ta książka dodatkowo otworzyła mnie na nowe wyzwania. To jedna z tych książek po przeczytaniu której chce się u siebie zastosować wszystko, co w niej zostało opisane!

ISRIKUZ to obszary wszystkim nam znane ale często zapominamy o nich w naszym życiu. Jesteśmy pełni napięcia, złości, niezadowolenia, rozproszenia, próbujemy zmieniac to czego zmienic się nie da. Sami sobie świat komplikujemy. I możemy tak długo..... A życie ucieka. Bernard pokazuje ,że zmiana musimy zajśc wewnątrz nas. Świat nie stanie sie przez to inny ale my będziemy bardziej szczęśliwi. ISRIKUZ gwarantuje pogodę ducha w biznesie, w domu, wśród przyjaciół, nieznajomych... A to zaraźliwe.....

Liczba siedem - to symbol pełni. ISRIKUZ realizuje pogodne przywództwo właśnie poprzez te liczbę. Ciekawe jest to, że proste rozwiązania są najlepsze. To właśnie w tej książce. Właściwie wracamy do korzeni - czyli pełni bycia człowiekiem. Bernard wspaniale to wyjaśnia i daje możliwość poprawy. Oczywiście, że życia zawodowego, ale tak naprawdę nawet nie to jest najważniejsze. To człowiek - przywódca - musi się zmieniać, aby być tym właściwym przywódcą. W każdym z nas drzemie ISRIKUZ... A Bernard - cóż - jest wspaniałym Przekaźnikiem tej najważniejszej dla każdego lidera treści. Bernard, dziękuję!!!

Ta książka to dla mnie specyficzny przełom. Zamyka w 30 tysiącach słów naukę, jaką wyniosłem z kilkunastu lat biznesowego podróżowania. Wieńczy też moje poszukiwania klucza do skutecznego przewodzenia swoim życiem i brania odpowiedzialności za innych.
Przełom to też nowy początek. Otwieram ISRIKUZem zawodowy rozdział łączenia rozwoju duchowego z biznesem. Rzucam w świat tezę, że porządkowanie i rządzenie dotyczą przede wszystkim naszego wnętrza, a przekształcanie otoczenia to tylko – i aż – zwierciadło naszego wnętrza.
Nie wystawiłem oceny tej książce, no bo jak ocenić swoją pracę? Książka jest beznadziejna, bo banalnie dochodzi do konkluzji znanych od tysięcy lat. Zarazem jest arcydziełem, bo na 170 stronach zostawiłem spory kawałek siebie, swojej duszy, a przecież każdy z nas jest niepowtarzalnym arcydziełem, niekiedy ukrytym w przebraniu seryjnego produktu.
Ciąg dalszy nastąpi. Jaki? Jeszcze nie wiem.

Rewelacja. Przyjemna i inspirująca opowieść. Bardzo mocno wciąga. Szkoda, że tak szybko się kończy... Kto wie, może będzie następna część.

Ot kolejna książka o zarządzaniu, gdzie rady są "ukryte" w historii normalnego człowieka. Na plus na koniec każdego rozdziału lista przydatnych metod przywódczych.

• Zarządzanie
  • #???