Forteca Lodu i Ognia

Okładka książki Forteca Lodu i Ognia Mercedes Lackey
Okładka książki Forteca Lodu i Ognia
Mercedes Lackey Wydawnictwo: Instrument Society of America Cykl: Opowieść Barda (tom 2) literatura piękna
14 str. 14 min.
Opowieść Barda (tom 2)
Fortress of Frost and Fire
Instrument Society of America
2005-01-01
2005-01-01
14 min.
Marta Koniarek

błąd w opisie, książka nie ma 14 stron tylko 286, to nie literatura piękna tylko fantastyka

Jest ok, wiele więcej nie mam do powiedzenia. Czytając czułam się nieco jak podczas gry w Skyrima, bo klimat książek z tej serii jest bardzo RPG-owy. Książka przeciętna, ale nietragiczna, na pewno nie odradzam, dobra do poczytania gdzieś w pociągu, ale nie spodziewałabym się po tej serii zbyt wiele.

W porównaniu z poprzednią częścią, ta jednak podobała mi się mniej i nieco miejscami się nudziłam. Sposób zapoznania głównej grupy bohaterów nie przypadł mi szczególnie do gustu, wydał się taki dość... naciągany? Nienaturalny? Trudno mi to dokładniej sformułować. Sami nowi bohaterowie także nie porywają, miałam problem z wczuciem się w nich. Największą szansę na sympatię miał Ilya, ale po tym, jak przedstawiono jego wioskę... no cóż, czar prysł. Opis z tyłu książki niekoniecznie odpowiada temu, co dostajemy, w wymienione w nim problemy są tak naprawdę tylko wspomniane mimochodem, nie wygrano ich tak, jak można było to zrobić. Gdyby nie Naitachal, do którego mam szczególny sentyment, prawdopodobnie ocena byłaby niższa.

Tylko zakończenie trochę smutne

Tylko zakończenie trochę smutne

Myślałem że w tomie drugim autorka poprawi swój styl i napisze ciekawą historię lecz po prostu tu wieje nudą, jest naciągana na maxa bo np poznani towarzysze w liczbie 5ciu nagle postanawiają stworzyć drużynę albo ta wioska w której wieśniaczką jedzie z ust cebulą i są w ogóle spasłe i głupie, czy też robienie z książki dla dorosłego czytelnika bajki w stylu nakarm myszki a one Ci się odwdzięczą i przemówią ludzkim głosem? Nie dziwie się że w Polsce nie wyszły kolejne tomy, chodź jestem ciekaw jak sobie poradziła autorka z Opowieścią Barda w tomie 3cim...

Słaba książka z gatunku fantasy klasy D. Bohaterowie sztampowi, akcja trochę wymuszona, całość bardziej dla 12-latków.

• Fantasy / sci-fi
  • Mam i nie oddam