Allegro - kampania grudzień kat. współczesna

Dziewice, do boju! Część 1

Cykl: Klub Mało Używanych Dziewic (tom 2) | Seria: Klub Książki Kobiecej
Wydawnictwo: Edipresse
Dziewice, do boju! Część 1
Agnieszka

„Klub Mało Używanych Dziewic” to – wbrew prowokującej nazwie – coś niemal tak niewinnego jak drużyna harcerska. Matki założycielki to interesujące kobiety, których celem nie jest złapanie wreszcie chłopa (nie da się ukryć, lata lecą), lecz – w pewnym sensie – poprawianie rzeczywistości. Dziewic, do boju! to kontynuacja losów bohaterek powieści "Klub mało używanych dziewic". Alina otrzymuje propozycję nowej pracy, Agnieszka ma w swojej coraz większe problemy, Marcelina pogrąża się w depresji, a Michalina planuje ślub.

źródło opisu: Wydawnictwo EDIPRESSE-KOLEKCJE, 2014

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Marlena | 2014-03-29
Przeczytana: 25 marca 2014

Kontynuacja losów bohaterek książki "Klub Mało Używanych Dziewic". Jeśli ktoś przeczytał i polubił pierwszy tom, na drugi namawiać go nie trzeba. Przesympatyczne bohaterki i bohaterowie, zabawne historyjki, ale też wiele prostych życiowych prawd, podanych w lekki sposób, bez moralizowania. W tej części mamy troszkę zielonej Irlandii, mamy Stolec, wieś, w której można spotkać rzadkiego, ptaka bąka, no i oczywiście Szczecin – tym razem podczas odbywającego się tu międzynarodowego zlotu żaglowców Tall Ships’ Races. Michalina, Agnieszka i Alina trzymają się razem, a depresyjna Marcelina coraz bardziej się od nich odsuwa ( „…my jak prawdziwi muszkieterowie, a Marcela jak jakiś kompletnie wybrakowany d’Artagnan…). Agnieszka popada w konflikt z matką jednego z uczniów – Sandrą Niepierą. Niepiera składa na nią donos (fałszywy). Właściciele liceum nie chcą nadwerężać dobrego imienia szkoły i dziękują jej za współpracę. Agnieszka, zmuszona do odejścia z pracy decyduje się na otwarcie...

Druga część powieści "Dziewice do Boju" Moniki Szwai wypadła bardzo dobrze rozbawiła mnie i się znowu uśmiałam do rozpuku.
Bohaterki, które założyły "Klub Mało Używanych Dziewic"to są kobiety po przejściach, w ich życiu są radości i smutki. Pragną pomagać ludziom, wyciągają pomocną dłoń dla tych, którzy potrzebują ich pomocy, chcą czynić dobre, pożyteczne rzeczy czuć się potrzebne.
Bardzo fajna, miła i świetna książka na poprawę humoru spędziłam wspaniały wieczór przy tej książce jestem bardzo zachwycona.

Nigdy nie czytałam żadnej powieści tej autorki, dlatego podczas ostatniej wizyty w bibliotece postanowiłam wypożyczyć cokolwiek. Padło na "Dziewice do boju" i jak się później okazało jest to kontynuacja innej powieści. Z opisu na okładce wynikało, że można spokojnie czytać bez znajomości "Klubu Mało Używanych Dziewic", więc szybko zabrałam się za czytanie.

I prawie tak samo szybko jak zaczęłam czytać, tak samo szybko skończyłam. Jest to zgrabnie skonstruowana opowieść o losach nie najmłodszych już kobiet, które nie chcą myśleć o menopauzie i problemach z tym związanych, ale stawiają czoła przeciwnościom losu. Narrator ciągle odwołuje się do wydarzeń z poprzedniej części (tak mi się wydaje, bo jej nie czytałam), dlatego czasem trudno się odnaleźć w akcji i wątku.

Dobrego humoru też w niej jak na lekarstwo, na szczęście żywe są dialogi i takie jakieś... banalne. Mimo to powieść czyta się przyjemnie i stanowi idealny dodatek do leniwego, wakacyjnego popołudnia.

BasiaK | 2018-03-16
Przeczytana: 16 marca 2018

Póki się czyta, to jest zabawnie. Przeczytawszy, zapomina się o co chodziło. Odprężająca lektura.

Aneta | 2017-05-11

Czytając I część już nie mogłam się doczekać kiedy rozpracuję II. Polecam, świetna powieść dla kobiet. Autorka ma lekkie pióro, nie sposób się oderwać od historii, które tworzy, bohaterów, które kreuje. Świetnie się czyta, długo pozostanie w mojej pamięci. Kolejne już czekają w kolejce ;)

izabela81 | 2013-10-29
Na półkach: Przeczytane, 2013 rok
Przeczytana: 22 października 2013

Książka to drugi tom „Klubu mało używanych dziewic”. Dodam, iż nie trzeba znać treści z pierwszego tomu, aby zupełnie dobrze zrozumieć drugi. To opowieść o życiu, smutkach i radościach. Autorka pokazuje, że nie ma problemu nie do rozwiązania, a z pomocą przyjaciół można dokonać absolutnie wszystkiego. Książka ta to świetny środek na poprawę humoru. Nie brak też wzruszenia.

Joanna JJ | 2016-03-06
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 06 marca 2016

Tak samo fajna książka jak poprzednia część Moniki Szwaja. Bardzo mi się podobała. :)

| 2013-02-24
Przeczytana: 23 lutego 2013

Jedno trzeba przyznać-jeśli ktoś szuka ambitnej książki, to się rozczaruje. Ta książka jest książką z serii tych lekkich, przewidywalnych, ale bardzo przyjemnych :)
Kontynuacja "Klubu Mało Używanych Dziewic" dostarcza nam mnóstwo humoru i ciepła.
Mi osobiście przewidywalność wcale nie przeszkadzała, bardzo dobrze mi się czytało powieść (dodam może tylko, że za tydzień mam termin porodu, więc do czytania ambitnych książek nie mam teraz głowy, a wręcz szukam tak zwanych "odprężaczy").
Polecam książkę na rozluźnienie i odstresowanie :)

P.S. Zdecydowanie do wypożyczenia-nie do kupienia.

Marianna | 2016-05-09
Przeczytana: 22 czerwca 2010

Lekka lektura, w sam raz do relaksu na plaży ;) Idealna na wakacje, bo zabawna.I nie trzeba przy niej myśleć.

Katherina87 | 2012-11-22

Ostatnio zyskał sobie ogromną popularność na świecie, a więc i u nas, pogląd, że należy za wszelką cenę dążyć do zrealizowania SIEBIE, cokolwiek to miałoby oznaczać.

Zbytnie zaufanie modzie w tym zakresie może nas jednak wyprowadzić na manowce. Realizując SIEBIE, zapominamy, że nie sami jesteśmy na świecie, a nawet (o zgrozo), być może nie jesteśmy na nim najważniejsi. Monika Szwaja w swoich książkach proponuje nieco inne podejście do rzeczywistości. Jej bohaterki, nie zapominając o podstawowej dawce zdrowego egoizmu, są zwrócone na zewnątrz. "Mało Używane Dziewice", które założyły Klub z zamiarem czynienia rzeczy pożytecznych to kobiety inteligentne, sympatyczne i - choć po przejściach - wciąż pozytywnie nastawione do życia. Dostrzegają w ten sposób nie tylko innych ludzi, ale i świat dookoła. A ten bywa fascynujący... autorka, doświadczona reporterka wie o tym od lat. I umie to opisać. Aby dobrze się bawić przy czytaniu powieści "Dziewice, do boju" niekoniecznie trzeba...