:REverSAL #1

Wydawnictwo: Studio JG
:REverSAL #1
komiksy
Koszmar

Mieszkająca w Kioto Ayame Matsuyuki szkoli się, aby zostać gejszą. Posiada jednak niezwykle bujną wyobraźnię i ogromne pragnienie, aby kiedyś stać się superbohaterką. Z adoracją pochłania seriale o zamaskowanych wojownikach, marząc, że może kiedyś i ona zdoła stanąć na straży sprawiedliwości. Ta właśnie chęć niesienia pomocy innym sprawiła, że gdy napotkany na ulicy młody mężczyzna zostaje napadnięty przez psa, dziewczyna natychmiast spieszy na ratunek. Choć szczęśliwie ocalony dość szybko się oddalił, okazuje się, że w pośpiechu zgubił nietypową konsolę. Kierowana ciekawością Ayame włącza grę i dodaje siebie jako nowego gracza. Wkrótce wokół dziewczyny zaczynają dziać się dziwne rzeczy... Młodziutka kandydatka na gejszę trafia do niezwykłego świata. Z jednej strony jest to Kioto dokładnie takie, jakie zna, a z drugiej jego zupełne przeciwieństwo, jakby lustrzane odbicie. Z tym że po tej stronie lustra obowiązuje tylko jedna zasada - zabijaj, albo sam daj się zabić.

źródło opisu: Studio JG

źródło okładki: http://studiojg.pl

Wkp | 2016-06-09
Przeczytana: 09 czerwca 2016

GDYBY ŚWIAT SIĘ ODWRÓCIŁ NA DRUGĄ STRONĘ

Wszystko ma swój awers i rewers. A co gdyby świat się odwrócił na druga stronę? Na to pytanie odpowiada KarakaraKemuri w mandze będącej połączeniem „Jumanji” i „Alicji w krainie czarów” z Czarodziejką z księżyca, która w realiach mrocznego horroru stanąć musi do krwawej walki!

Ayame nie jest typową dziewczyną. Chociaż szkoli się by zostać gejszą i zamieszkuje przesyconą tradycją dzielnicę Kioto, Gion, daleka jest od powagi i dystyngowania, jakiego się od niej wymaga. Rozmiłowana w serialach o superbohaterach, posiada niezwykle bogatą wyobraźnię, ale także i głęboką wiarę, że dobro, miłość i sprawiedliwość zawsze zwyciężą. Pewnego dnia Ayame ratuje przed atakującym psem młodego mężczyznę, który szybko się oddala. Zostaje po nim tylko dziwna gra, którą dziewczyna zabiera ze sobą i do której się loguje. Od tej chwili w jej życiu zaczynają dziać się dziwne rzeczy: wciąż męcząca ją dziecięca piosenka, która podobno sprowadza nieszczęścia,...

lullaby96 | 2015-01-18
Na półkach: Przeczytane, Manga/Manhwa
Przeczytana: 18 stycznia 2015

Manga sama w sobie jest bardzo ciekawa przez oryginalną fabułę. Jest kilka drobiazgów, które dla mnie się gryzą.
Główną bohaterką jest Ayame, która ratując chłopaka przez przypadek zabiera mu grę, gdyż ten upuścił. Rejestruje się w niej i od tego momentu zaczynają ją spotykać dziwne sytuacje. W pewnym momencie trafia do "rewersu" Kioto. Świat jest odbiciem lustrzanym prawdziwego Kioto, w którym mieszka Ayame oraz grą na śmierć i życie. Dostać się tam łatwo, ale wyjść jest trudniej, ponieważ trzeba spełnić konkretne zadania.
Co mnie trochę denerwowało to fakt, że w jednym momencie Ayame biegała zdesperowana próbując uciec od zombie, żywych trupów, czy czymkolwiek to było, a po chwili stawała gotowa poświęcić swoje życie. Bądź też moment, kiedy zaczęła bronić wroga, sądząc iż można z nim się jakoś dogadać. Trochę dla nie to nie pojęte, ale fabuła jakoś to nadrabia. No to teraz czaję się na drugi i ostatni tomik tej mangi.

Fantasy-Bestiarium | 2016-03-24

"REverSAL #1" autorstwa Karakara Kemuri przyciąga ciekawą i dopracowaną kreską. Okładka od razu przyciągnęła mój wzrok, a główna bohaterka zaskarbiła sobie moją sympatię. Ayame na prawdę da się lubić, po mimo tego, że może nie jest idealnym wzorem superbohatera. Autor dobrze wykreował tą postać i przez to wydaje się być prawdziwa i realistyczna. Gejsza walcząca z hordą potworów daje dużo frajdy podczas czytania i ani się obejrzymy już przewrócimy ostatnią stronę.

Poznajemy Kioto Ayame Matsuyuki, gejszę z dużą ilością odwagi i determinacji. Dziewczyna jest życzliwą i dobrą osobą, niezaznajomioną jednak ze sposobami walki. Co nastręcza jej sporych kłopotów w kontaktach z licznymi, krwiożerczymi monstrami. Bardzo pragnie zostać super-bohaterką, dlatego gdy pewnego chłopaka atakuje agresywny pies natychmiast rusza mu z pomocą. Szczęśliwie uratowany młody mężczyzna nie dziękując, szybko oddala się gubiąc przy okazji tajemniczą grę. Gdy Ayame uruchamia ją na swojej konsoli do gier nagle...

Marika | 2018-12-04

Manga ma przepiękną okładkę, a autorka naprawdę się postarała przy rysowaniu gejszy. I to by było na tyle, bo fabuły brak. Więc jeśli ktoś z Was interesuje się gejszami chciałby popodziwiać jakąś w mangowej wersji i nie zraża się faktem, że to jedyne atrakcje - polecam.

Imari | 2015-03-01

Jedna z najsłabszych mang, z jakimi ostatnio się zetknęłam. Kreska, fabuła, postacie oraz nad wyraz drewniane i sztampowe dialogi pomiędzy nimi - wszystko to wymaga pracy autora.

Polecam dla osób pragnących przede wszystkim lekkiego i przyjemnego "odmóżdżenia", wtedy niski poziom tej historii raczej nie powinien uniemożliwiać celu. :)

Maromira | 2015-05-20
Przeczytana: 20 maja 2015

Akcja nie zachwyca, jednak dla tej kreski mogę czytać w nieskończoność.

nightshade | 2015-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2015

Muszę przyznać, że miło się zaskoczyła tą manga-gdy kiedyś pobieżnie przeglądałam ją w internecie to nie zrobiła na mnie najlepszego wrażenia. Ale po lekturze jestem zachwycona-zdecydowanie czytać :3

USAGI | 2018-11-14

Zachęca ładną okładką ale zawartość nie reprezentuje sobą ani ładnej kreski, ani tym bardziej ciekawej historii. Szkoda czasu.

NapLeciaaK | 2018-11-30

Bardzo dobra manga :)