Prowincjonalne zagadki kryminalne

Michał RusinekAntonina Turnau Wydawnictwo: Prószyński i S-ka kryminał, sensacja, thriller
Prószyński i S-ka
kryminał, sensacja, thriller
2006-01-01

Do zabicia czasu dobra, ale żeby to nazwać kryminałem trzeba być albo nadmiernym optymistą, albo nadmiernym alkoholikiem ;)

Co za duet! Znany językoznawca i sekretarz Wisławy Szymborskiej oraz córka znanego wokalisty, a przy okazji małżonka Marka Kondrata? Ano wydarzyło się. Dobrą dekadę temu przygotowali cykl słuchowisk kryminalnych dla Radia Kraków. Potem ubrali je w słowa i wydali nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka. Książeczka Prowincjonalne zagadki kryminalne jest cienka, więc i siłą...

Mam problem z tą książeczką, przerywałam, to znów wracałam, nie spodziewałam się wyjątkowej lektury czy oryginalnych rozwiązań kryminalnych, ale miałam nadzieję na miłą rozrywkę, a tu raczej bywało nudno, jedynie trzymała mnie sympatia do panów Ludwika i Wincentego, do miejsca tak dobrze znanego i świata gazetowych czytaczy zastąpionego ludźmi z nosami w telefonach. Trzeba...

Pierwsza zagadka mnie rozbroiła – nie potrafię sobie przypomnieć, kiedy to po raz ostatni słyszałam coś równie naciąganego! Druga poraziła prostotą absurdu. Przy trzeciej opadły mi i ręce i spodnie.

Może to się sprawdziło jako cykl słuchowisk (takie małe bzdurki do posłuchania przy myciu naczyń czy obcinaniu paznokci u stóp), ale fani Agathy Christie czy Erle’a Stanleya...

Jedna z moich ulubionych

Udało mi się rozwiązać kilka zagadek :). Bardzo fajna książka. Najbardziej przypadł mi do gustu pan Wincenty bo mamy te same twórcze problemy :).

w życiu nie czytałam tak PROWINCJONALNEJ książki.

wielce sympatyczna lektura

Rzadko kiedy zasypiam przy czytaniu książki - przy tej wyjątkowo mi to sprawnie szło.

Dyskusje

• Literatura polska
  • Kryminały
  • 1ź) 2006-2010
  • Zbiory opowiadań
  • Must Have
  • 1j) Literatura polska
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Prowincjonalne zagadki kryminalne