Jak stracić przyjaciół i zrazić do siebie ludzi

Wydawnictwo: Świat Książki

Ambitny brytyjski dziennikarz Toby Young wyrusza do Nowego Jorku, by zostać stałym współpracownikiem Vanity Fair . Nie chce być gorszy od innych w Anglii, którzy podbili Manhattan. Rzeczywistość jednak weryfikuje jego plany. Bilans pierwszych dwóch lat w Ameryce jest druzgocący. Young wylatuje z Vanity Fair , ma zakaz wstępu do najmodniejszego pubu w mieście i zero zaliczonych randek na koncie. Nawet miejscowy oddział AA nie chce mieć z nim nic wspólnego. Błyskotliwe sprawozdanie z pięciu lat, które zeszły Youngowi na poszukiwaniu miłości nie tam, gdzie trzeba, i spadaniu z kolejnych szczebli nowojorskiej drabiny społecznej jest też atakiem na kulturę wymuszającą sukces za wszelką cenę, przypuszczonym z samego serca bestii.

Wilddancer | 2011-02-10
Na półkach: WTF?!, Mojito, Przeczytane

Irytująca, nudna, a liczne kulawe żarty autora są zwyczajnie żenujące.
Jak najskuteczniej stracić przyjaciół i zrazić do siebie ludzi? Polecając im tę książkę.

Kamilkaa21 | 2013-08-21

niestety całej książki nie przeczytałam...ba nawet do połowy nie dotarłam. nie dała rady ! próbowałam, ale była tak nudna , męcząca , żenująca , zamiast coś opisywać jakieś akcje czy coś to wymieniane było z 5 osób jakiś gwiazd itd w pewnych scenach i ich opisy... totalna porażka. krótko mówiąc książka do dupy ! nie polecam !!!!

PS. myślałam żeby obejrzeć film, ale pewnie jaka książka taki film... nie wiem czy zbiorę odwagę żeby skusić się na ten film, bo do książki to na pewno nigdy nie wrócę !

Buster | 2013-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2013

Książka z gatunku - lepiej szybko przeczytać i jeszcze szybciej zapomnieć. Toby Young opisuje swoje przeżycia z pracy w Vanity Fair - redakcji tak snobistycznej na ile jest to tylko możliwe, podobnie zresztą jak cała śmietanka towarzystwa NY. Ogólnie czytając książkę można stwierdzić, że Toby Young to kiepski dziennikarz i podrywacz, który pasował do tego towarzystwa jak krowa do karety. Nie polecam tego grafomańskiego tworu nikomu, a nieliczne zabawne fragmenty nie są w stanie zrekompensować ogólnej nudy.

cyfral | 2013-05-12
Przeczytana: 12 maja 2013

Musiałam się zastanowić, zanim wystawiłam ocenę tej książki. Doszłam jednak do wniosku, że "słaba" to określenie, którego bym użyła opisując ją znajomemu. Nie mogę odmówić autorowi kilku dobrych spostrzeżeń odnośnie nowojorczyków, czy ich idiotycznych zachowań, jednak sam główny bohater nie był moim ulubieńcem. W wielu sytuacjach, kiedy opisywał jak to mu nie wyszło, w mojej głowie rodziło się pytanie "a dziwisz się?". Nie uważam lektury tej książki za stracony czas, jednak nikomu jej nie polecam.

To pierwsza książka tego autora jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie tytuł i opis na okładce. Dobrze się czyta tą książkę. Świetnie napisana historia kariery głównego bohatera, którym jest Toby Young. Ciekawe jest też dlatego, że jest on dziennikarzem, a wątek pisania / dziennikarstwa/ należy do moich ulubionych.

Na okładce z tyłu była też informacja, że był taki film w kinach w 2008 roku. Nie oglądałam tego filmu, bo ja jestem fanką czytania książek, a nie oglądania filmów.

Podsumowując jest to fajna lektura na poprawę humoru.

Agnieszka | 2010-11-26

Przemęczyłam się niesamowicie z tą książką. Skutecznie zniechęciła mnie do obejrzenia filmu pod tym samym tytułem.

NatsuoRei | 2012-11-09

Książka z którą dosłownie męczyłam się bardzo długo. Kupiłam ją zachęcona opisem, tak na poprawę humoru... i jedyne czego dla mnie ta książka nie ma to właśnie humoru. Czyta się ją bardzo ciężko, pomieszanie myśli filozoficznych z opisem życia w USA mężczyzny, który za wszelką cenę chce być blisko sławnych ludzi. Jak dla mnie opisy perypetii życiowych Tobiego Younga nie są ani śmieszne, ani zabawne. Uwielbiam czytać książki i zawsze żal mi, gdy któraś się kończy. Przy tej nie mogłam doczekać się końca.

mirakel82 | 2013-11-11
Przeczytana: 08 października 2012

Historia amerykańskiego dziennikarza, któremu udało się dojść wysoko. Bardzo to amerykańskie ale również zabawne, bo facet ma ciekawy charakter. Myślę, że nawet nawet, godne polecenia.

Kami | 2012-01-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Biografie
Przeczytana: 17 stycznia 2012

Lekko przesmiewcza autobiografia irytujacego pismaka :) ostra i czasami irytująca ale dobrze napisana, pozoranctwo Manhattanu z jego znanymi aktorami, modelkami i naczelnymi gazet ujawnione ;) Anna Wintour, Candace Bushnell i wiele innych slawnych nazwisk, o których co nie co się wyda!

Róża_Bzowa | 2010-09-21

Książkopodobny teleturniej papierowy pt. "Najsztuczniejszy coolman".
Szkoda czasu.