Kuchnia wegańska. Przewodniik po produktach zastępczych

Tłumaczenie: Anna Julia Mamińska
Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Foksal
The Complete Guide to Vegan Food Substitutions
9788328011991
weganizm, przepisy kulinarne
Absolulu

Oto poradnik dla wszystkich tych, którym nie jest obojętne, co znajduje się na ich talerzu. Jeśli nie tolerujesz mięsa, mleka, cukru, mąki lub po prostu chcesz jeść zdrowo – to książka dla Ciebie. Jest niezastąpionym źródłem informacji o tym, jak zmienić dowolną potrawę w pyszne wegańskie danie. Wystarczy wymienić jakikolwiek niewegański składnik, a autorki fachowo i przystępnie wyjaśnią,...

Jest niezastąpionym źródłem informacji o tym, jak zmienić dowolną potrawę w pyszne wegańskie danie. Wystarczy wymienić jakikolwiek niewegański składnik, a autorki fachowo i przystępnie wyjaśnią, jakimi produktami go zastąpić i jak je przyrządzić, aby potrawa zachowała swój smak.

źródło opisu: Grupa Wydawnicza Foksal Sp. z o.o., 2014

źródło okładki: Grupa Wydawnicza Foksal Sp. z o.o., 2014

Dociekliwy_Kotek | 2018-01-21
Przeczytana: styczeń 2018

Jeśli ktoś z was przymierza się do weganizmu dlatego, że ma dość swojej zwyczajnej kuchni albo chce ograniczyć ilość "chemii" na rzecz zdrowego i nieprzetworzonego jedzenia, to niech da sobie spokój z tą książką i rozejrzy się za książkami Marty Dymek albo Eryka Wałkowicza.

Pomysł na tę książkę jest taki: możesz nadal jeść te same potrawy, co do tej pory, tylko zastąp cukier syropem z agawy (serio?), masło margaryną (uwodornione tłuszcze roślinne, serio?), a wędlinę soją w każdej postaci z aromatem dymu wędzarniczego (serio?). Argumentacja stosowana przez autorki jest przy tym na tak infantylnym poziomie, że w zasadzie szkoda słów na komentarze.
Przepisy też nie powalają - oprócz zwyczajnych, znanych rzeczy (jajecznica na tofucznicę, sernik na tofurnik i tak dalej) wariacje na temat klasycznych rzeczy wege. Można ciekawiej.

Zastanawiam się, po co wydawać książkę, z której polski użytkownik ma relatywnie niewiele korzyści (większość zamienników proponowanych przez dziewczyny...

AlexXx | 2016-12-06
Kasia | 2016-02-08