Kuchnia wegańska. Przewodniik po produktach zastępczych

Okładka książki Kuchnia wegańska. Przewodniik po produktach zastępczych Marie Joni Newman, Celine Steen
Okładka książki Kuchnia wegańska. Przewodniik po produktach zastępczych
Marie Joni NewmanCeline Steen Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Foksal kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
The Complete Guide to Vegan Food Substitutions
Grupa Wydawnicza Foksal
2014-01-01
2014-01-01
9788328011991
Anna Julia Mamińska
weganizm przepisy kulinarne

Okładka książki Kuchnia wegańska. Przewodnik po produktach zastępczych Marie Joni Newman, Celine Steen
Kuchnia wegańs... Marie Joni Newman, ...

Jestem zawiedziona. W poradniku o produktach zastępczych szukałabym czegoś bardziej odkrywczego niż "gotowego sklepowego roślinnego sera/mięsa/mleka/jogurtu itd." Tego raczej każdy się domyśla. W dodatku większość sugerowanych marek jest niedostępna w Polsce. Przepisy wieloskładnikowe i dość skomplikowane szczególnie dla osoby początkującej w diecie wegańskiej jak ja. Nie polecam.

Proszę nie kupujcie. Szkoda pieniędzy. No chyba ze chcesz się przekonać na własnej skórze, to z chęcią odsprzedam. Bardzo mało zdjęć, przepisy bardzo chaotycznie rozmieszczone, ciężko w ogóle się połapać gdzie jakie są przepisy i zero inspiracji. A no i w przepisach składniki naprawdę tak bardzo urozmaicone, że nawet niektórych rzeczy nie mogłam znaleźć w specjalnych sklepach.

Jeśli ktoś z was przymierza się do weganizmu dlatego, że ma dość swojej zwyczajnej kuchni albo chce ograniczyć ilość "chemii" na rzecz zdrowego i nieprzetworzonego jedzenia, to niech da sobie spokój z tą książką i rozejrzy się za książkami Marty Dymek albo Eryka Wałkowicza.

Pomysł na tę książkę jest taki: możesz nadal jeść te same potrawy, co do tej pory, tylko zastąp cukier syropem z agawy (serio?),masło margaryną (uwodornione tłuszcze roślinne, serio?),a wędlinę soją w każdej postaci z aromatem dymu wędzarniczego (serio?). Argumentacja stosowana przez autorki jest przy tym na tak infantylnym poziomie, że w zasadzie szkoda słów na komentarze.
Przepisy też nie powalają - oprócz zwyczajnych, znanych rzeczy (jajecznica na tofucznicę, sernik na tofurnik i tak dalej) wariacje na temat klasycznych rzeczy wege. Można ciekawiej.

Zastanawiam się, po co wydawać książkę, z której polski użytkownik ma relatywnie niewiele korzyści (większość zamienników proponowanych przez dziewczyny jest niedostępnych w polskich sklepach, a te, które dostać można, nie zawsze chcielibyśmy jeść),skoro sieć pęka w szwach od świetnych wegańskich blogów - nic tylko dogadać się z autorami odnośnie książki.

• Wege
  • Autorki
  • Zwierzęta
  • Użytkowe - przemyt warzyw
  • Jest
  • 2015