Mercy. Miłosierna

Mercy
9788328020504
anioły, paranormal, romans
Sherry

Kim jest Mercy? Ile ma lat? Jak się tu znalazła? Na te pytanie ona sama, wygnany z raju anioł, nie zna odpowiedzi. Jej dusza tym razem utknęła w ciele nastoletniej Carmen. Dziewczyna jest solistką, a chór, w którym śpiewa, ma dać ważny wyjazdowy koncert w tajemniczym mieście Paradise. Mercy-Carmen trafia do domu rodziny, w której przed laty wydarzyła się tragedia – zaginęła Lauren, córka gospodarzy. Mimo że wszyscy są głęboko przekonani, że dziewczyna nie żyje,jej brat wciąż usiłuje ją odnaleźć. Dzięki paranormalnym zdolnościom Mercy jego poszukiwania wkraczają na nowe tory.

źródło opisu: http://www.grupawydawniczafoksal.com/ksiazki/milosierna.html

źródło okładki: http://www.grupawydawniczafoksal.com/ksiazki/milosierna.html

BagatElka | 2015-06-02
Na półkach: ZZZ....oddane, Przeczytane
Przeczytana: 02 czerwca 2015

Jak się nie ma pomysłu na książkę to albo kradnie się innym albo pisze się takie coś jak "Mercy.Miłosierna".
Wtórne,durne i naiwne.Kolejna intryga,która zaczyna się od :o rany gdzie ja jestem?,kim ja jestem? i olaboga co się stało?
To już nie jest ani twórcze,ani ciekawe ani nie zaintryguje grupy docelowej czyli trzynastolatków.
Ostatnio tak mnie wkurzyła "Klątwa tygrysa" ale tam przynajmniej było sporo stworów,potworów i innych cudaków a tutaj fabuła leży i czeka na zbawienie.
Zachciało mi się lekkiej lektury to sobie zaserwowałam nokaut czytelniczy:P

Priada | 2015-11-14
Przeczytana: 15 listopada 2015

Nic nowego nic ciekawego...przeczytane, ale nie polecam szczerze mówiąc. Chociaż pomysł fajny to realizacja nie przypadła mi do gustu...tak bywa.
O czym książka?
O (z tego co wywnioskowałam) upadłym aniele który wypożycza ciała ludzkie aby odkupić swoje winy. Jednak za każdym wcieleniem nie wie czego szuka, kim jest i skąd pochodzi.
Wątek "kryminalny" hmmm i tyle.
Czy czytać? Sami musicie zdecydować.

wiolagg66 | 2015-07-03

Według mnie książka zasługuje na ocenę "dobra" .

Choć czytałam już kiedyś podobną historię, ta też była całkiem fajna i spędziłam miło czas czytając właśnie ją. Szybko się czyta, ponieważ jest napisana prostym językiem. Fajnie czasem poczytać takie lekkie paranormalne romanse :) :) :)

Inesska | 2015-11-11

Moim zdaniem tę książkę czyta się przyjemnie (i szybko).
Co prawda wiele rzeczy w niej było dla mnie oczywistych, a z tego powodu nie czułam tego dreszczyku zaskoczenia, czy rozczarowania,(ogółem mało uczuć) ale i tak sądzę, że ocena 8 gwiazdek nie jest naciągana.
Nie jestem pewna dlaczego, ale ostatnia strona podobała mi się najbardziej (to wcale nie z powodu końca tej lektury).
W każdym razie jest to dosyć dobra książka.

Ewa | 2016-09-05
Przeczytana: 05 września 2016

Poniższa recenzja ukazała się również na moim blogu Świat według Lilii:

Mercy jest istotą nie z tej Ziemi. To byt, który przybierając cielesną powłokę, pokutuje za swe wcześniejsze przewinienia. Przynajmniej tak jej się wydaje. Przybierając formę młodych kobiet, przez pewien czas staje się częścią ich życia, lokatorem funkcjonującym w cudzym ciele. Pojawia się niezapowiedzianie, w przełomowych momentach, pomagając podjąć trudne decyzje, po czym znika, zmieniając kolejną ,,żywicielkę”.

Jej pamięć nie wybiega daleko w przeszłość. Dlatego też Miłosierna[i] pielęgnuje cudem ocalałe wspomnienia, niecierpliwie oczekując każdej nocy, podczas której we śnie odwiedza ją ukochany, z którym została rozdzielona.

W jakim celu przejęła tożsamość utalentowanej chórzystki Carmen?

Czy tym razem obejdzie się bez jej nadnaturalnej ingerencji i tajemnicza Mercy postanowi przeczekać czas do kolejnej przemiany?

To zaskakujące, że...

Mercy. Miłosierna uwiodła mnie ciekawą opisem… Książka młodzieżowa z nutą wątku kryminalnego – czemu nie! Początkowo jednak byłam nieco rozczarowana bardzo powolną akcją, a pierwsze rozdziały wprowadzały więcej chaosu i znaków zapytania, co do dalszych wydarzeń w książce niż zachęcały do kontynuowania lektury… Dopiero w chwili, gdy na horyzoncie zdarzeń pojawia się owo tajemnicze zaginięcie, akcja zaczyna powoli nabierać rozpędu, by mniej więcej w połowie książki wciągnąć czytelnika i sprawić, by niecierpliwie czekał na rozwój wydarzeń i… na spektakularne zakończenie.

Styl Rebeki Lim początkowo jest nieco ciężkawy i nużący. Niemniej to tylko pierwsze wrażenie, które skutecznie zaciera się po zagłębieniu się w historię Mercy i rozwiązywanie zagadki zniknięcia Lauren… Wówczas lektura zaczyna sprawiać czytelnikowi ogromną frajdę i pojawia się żal, że tak szybko dobrnęło się do końca.

Bohaterowie powieści to zwykli nastolatkowie - gros młodych ludzi, uczniów szkół, będących...

Esmezja | 2015-05-15
Przeczytana: 15 maja 2015

Gdy przeczytałam opis powieści pani Lim, stwierdziłam, że może w końcu będę mogła polecić wszystkim czytelnikom książkę z wątkiem paranormalnym. Ale okazało się, że jednak nie. "Mercy. Miłosierna" okazała się tak samo przewidywalna, naiwna i naciągana, jak każda powieść z gatunku paranormal romance.
Cała recenzja:

Iara | 2015-05-29
Przeczytana: 28 maja 2015

Największą krzywdą, jaką wydawca uczynił tej książce zdecydowanie jest opis będący jednym wielkim spoilerem. Przez ten opis sama nie wiem, czy pewne rzeczy były tak przewidywalne, czy miałam narzuconą wizję poprzez te kilka zdań z okładki. Jeśli ktoś z Was nie czytał opisu, nie róbcie tego.
Sama historia jest lekka i przyjemnie się ja czyta. Nie jest może ewenementem na skalę światową, ale jest dobra, umiliła mi dzień. Nie spodziewałam się po lekturze wiele, kupiłam ją, bo podobała mi się okładka i motyw dotyczący głównej bohaterki. Początkowo nie mogłam się wkręcić, jednak później byłam naprawdę zaskoczona tym, jak bardzo książka przypadłą mi do gustu. Nie męczyła mnie, jak niektóre rozlazłe młodzieżówki skupiające się głównie na trójkącie miłosnym, a to dlatego, że to tu nie ma, za co już jestem skłonna ucałować autorkę. Dodatkowo mamy zagadkę, którą niby umiemy rozwiązać bez trudu, a jednak autorka co jakiś czas podrzuca nam nowe informacje, które każą nam zwątpić. Sam pomysł na...

Little_Angel | 2015-05-19
Przeczytana: 13 maja 2015

Obudziła się po raz kolejny. W innym ciele, w samym sercu życia innej dziewczyny. Mieszka w niej niczym pasożyt, kieruje jej ciałem, myślami i słowami, które wypływają z jej ust. Dlaczego się tutaj znalazła? Jakie zadanie ma do wypełnienia tym razem? Komu pomóc? I kiedy to się skończy?

Ma na imię Mercy i nie wie, kim jest.

Tym razem ocknęła się w ciele nastolatki o imieniu Carmen, drobnej, niepozornej śpiewaczki zmierzającej wraz ze szkolnym chórem na koncert do małego miasteczka Paradise. Na czas pobytu dziewczęta będą pomieszkiwać u lokalnych rodzin. Nasza bohaterka trafia do Daley’ów – rodziny, nad którą wisi ponura trauma. Dwa lata temu zaginęła ich córka, Lauren, i do tej pory nie została odnaleziona. Rodzice utracili już wiarę w jej powrót i próbują pogodzić się ze stratą. Brat dziewczyny, Ryan, stara się na własną rękę szukać siostry i nie raz przez to wpakował się w kłopoty.

Mercy czuje, że dla Lauren może jeszcze nie być za późno. Z nieznanych sobie przyczyn postanawia...

Dumakorda | 2016-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2016

Czy warto ją przeczytać? Myślę, że tak( o ile lubi się historie paranormalne i fantasy). Mnie wciągnęła, czyta się ją szybko i dość przyjemnie. Język prosty, w sposób naturalny oddający rzeczywistość bohaterów. Proste, jasne w przekazie opisy pozwalające łatwo stworzyć we własnej wyobraźni świat rozgrywającej się historii.
Trochę banalna? Myślę, że tak. Ale dzięki pewnej naturalności języka fajnie się ją czyta. Niema tu irytujących porównań, egzaltowanych, patetycznych opisów jak w innych podobnych i modnych ostatnio historiach o aniołach i innych nieludzkich stworach...
Bardzo złą robotę dla książki czyni opis na okładce.Pierwsze zdanie: "historia upadłego anioła"...I cała tajemnica książki pada!!! No jak można pytam robić coś tak głupiego? Czytający wprowadzony jest do świata bohaterki poszukującej odpowiedzi kim jest, czym jest, do czego zmierza? Fajnie byłoby poszukiwać i snuć domysły razem z bohaterką. Dopiero po jakimś czasie można wysnuć przypuszczenie,że jest aniołem. A,...