Ożeń się ze mną

Wydawnictwo: Jaworski

W tej książce spotkacie wiele osób, a także przyjaciółkę Ewy. Jak myślicie, czy Ewa powinna zapomnieć o tym, co Dorota zrobiłaa Czy warto się z nią dalej przyjaźnića Okładka: miękka, Rok wydania: 2006,

Magdalena Paź | 2012-11-04
Przeczytana: 13 lutego 2012

Długo zastanawiałam się co napisać o tej książce. Byłabym w stanie podsumować ją jednym zdaniem. Ale nie będę taka i spróbuję coś skrobnąć :)
Zwykła rodzina: ojciec Stefan, matka Romana i trzy córki: Teodora, Matylda i Marysia.
Pewnego dnia podczas odpoczynku nad morzem dochodzi do tragedii. Stefan za daleko wypływa w morze i się topi. Za wypadek ten obwinia się najstarsza córka Teodora i żyje z poczuciem winy bardzo długo.
Po kilku latach Teodora zakochuje się i zachodzi w ciążę. Jednak matka wybija jej z głowy tę miłość i zmusza do najgorszej rzeczy na świecie - do oddania dziecka. Teosia pamiętając tragedię godzi się na to, uważając że jest matce coś winna. Na szczęście dziecko - Natalia oddane zostaje dalekiej rodzinie.
W książce pojawia się też inny wątek. Ewy - uczennicy, która przeżywa porażki miłośne, traci przyjaciółkę. Nikt nie wie że losy Ewy i Natalii zetkną się ze sobą.
Powiem szczerze. Ja nie poleciłabym nikomu tej książki. Aż dziwię się, że dobrnęłam do końca ale ja...

yootsuu | 2010-09-15
Przeczytana: 13 września 2010

chwilami ciężko się czyta. nie zachwyca, jest boleśnie średnia.

babblequeen | 2013-02-07
Na półkach: Przeczytane, Dorosłe
Przeczytana: 06 lutego 2013

Książka wydała mi się zabawna od początku. Nie do końca rozumiałam wypowiedzi pewnych osób - dorośli, poważni ludzie, a ich słowa brzmiały jak gdyby byli dziećmi. Mimo to łatwo się czyta - książka poprawia humor:)

Eveleen | 2013-10-25

Lekka historia, z pozytywnym zakończeniem.

mamut_ma | 2013-11-15
Przeczytana: listopad 2013

Bardzo przewidywalna i banalna fabuła

Aleksandra | 2016-03-02
kamka1321 | 2014-12-12