978-83-926064-6-8
Opowiadania, pasja
dona

Niewiele jest w języku polskim słów o tak wielu znaczeniach i odcieniach jak pasja. Pasja może oznaczać ochotę, namiętność, gniew lub cierpienie. Mówiąc "pasja" myślimy o silnym, namiętnym upodobaniu do czegoś. Przychodzi nam na myśl szlachetna, twórcza pasja. W innej sytuacji możemy użyć tego słowa mówiąc o gniewie czy nawet furii. Miewamy własne pasje lub doprowadzamy kogoś do pasji. Pasja może mieć również znaczenie religijne, wtedy oznacza mękę i cierpienie. "Opowiadania z pasją" muszą więc być zbiorem pełnym namiętności. Jedenastu pisarzy zmierzyło się z tym tematem z prawdziwą pasją. A wydawcy pozostaje mieć nadzieję, że dla czytelnika zbiór ten okaże się po prostu pasjonujący.

isabelle142 | 2015-07-07
Na półkach: Przeczytane, Podana dalej
Przeczytana: 06 lipca 2015

Do nabycia tego tomiku zachęciła mnie cena - 4 zł. Był to prezent do zakupu dokonanego w jednej z księgarni internetowych.
Każde z opowiadań ma innego autora, są też różnej długości: od kilku do nawet 40 stron. I z różnej perspektywy przedstawiają stan, jakim jest szeroko rozumiana pasja. Często mają półotwarte zakończenia, i jak to krótkie formy mają w zwyczaju, są dosyć... specyficzne. Jedne ciekawsze, inne trochę mniej, prezentują względnie wyrównany poziom.
Tym, co najbardziej w niektórych mi przeszkadzało, była prowadzona dwutorowo narracja, a więc przerywanie wątku głównego innym, który niekoniecznie wnosił dużo do tematu. To mnie nieco dekoncentrowało i irytowało. Ale to raczej typowy zabieg.
Jeśli macie pod ręką - można przeczytać, ale żeby jakoś specjalnie warto było tego szukać to nie powiem...

MariaJolanta | 2018-05-08

Zbiór opowiastek w konwencji: lekkie, łatwe i przyjemne. Lektura w sam raz na letnie popołudnia/wieczory w klimacie slow :-)

Iwona | 2014-08-21
Kita | 2018-03-01