zdzisław Kaczmarczyk 1911-1980 /Magistri nostri

Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie

zdzisław Kaczmarczyk należał do społeczności naszego Wydziału przez całe dorosłe życie. Był jedną z najdłużej związanych z nim postaci. Od pierwszych lat trzydziestych do przedwczesnej śmierci w roku 1980 traktował Wydział jako swój drugi dom, nie zawsze jedyne, ale niezmiennie główne miejsce pracy. Identyfikował się z nim i czuł za jego losy współodpowiedzialny Tu studiował, tu zaczynał jako asystent-wolontariusz, tu wspinał się po szczeblach akademickiej hierarchii, zdobywając stopnie i tytuły oraz piastując ważne stanowiska. Grał ważne role, bez Niego niejedno może potoczyłoby się inaczej, z pewnością był jedną z tych osobowości, które swym działaniem pisały ważne karty historii Wydziału, współtworzyły jego wizerunek i decydowały o jego randze w Uczelni, w regionie i w kraju. Okładka: miękka, Rok wydania: 2005,