Wojna Lancea Armstronga

Wydawnictwo: Emka
historyczna

Walka z losem, sławą, miłością, śmiercią, skandalem i kilkoma innymi rywalami na drodze do Tour de France.Jesienią 1996 roku u Lance a wykryto raka jąder. Leczył się przez kilka miesięcy, przeszedł chemioterapię, nikt nie dawał mu szans na powrót do sportu. Armstrong wrócił na szosę w 1998 roku i w 1999 roku wygrał swój pierwszy Tour de France, najtrudniejszy i najbardziej prestiżowy wyścig kolarstwa zawodowego. Triumfował w nim sześciokrotnie (i to za każdym razem bezdyskusyjnie) jako jedyny kolarz w historii.To będzie mój ostatni Tour de France, czy go wygram, czy przegram stwierdził Armstrong w tym roku. 2 lipca 2005 rusza po raz kolejny słynny Tour ostatni z udziałem L. Armstronga? Wojna Lance a Armstronga to mądra i błyskotliwa książka Daniela Coyle a opisująca ogromne tempo niezwykłego życia ikony światowego sportu. Trudno się od niej oderwać.

Piotr Ćwik | 2017-02-11
Na półkach: Biografie, Sportowe, Przeczytane
Przeczytana: 10 lutego 2017

Ciekawa, pisana w dobrym języku i lekkim, czasem żartobliwym stylu. Oczywiście powstała przed przyznaniem się Lance' a do winy, ale zupełnie inaczej odbiera się ją ze świadomością, że Armstrong jest zwykłym oszustem, bo autorowi można zarzucić stronniczość. Nie mniej po takiej lekturze można połknąć kolarskiego bakcyla.

Kolczyk_Malczyk | 2014-01-29

Oprócz tego, że książka to obecnie całkowite science-fiction, to wspominam ją jako przykład jednego z najgorszych tłumaczeń na język polski :)

smile_stannis | 2016-08-01
FastidiosiVermi | 2016-03-01