Garrincha. Samotna gwiazda

Tłumaczenie: Jacek Matuszak
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Garrincha, piłkarz, biografia, Brazylia
sport

Rok 1958, finały mistrzostw świata w Szwecji. Pierwsze trzy minuty meczu pomiędzy Brazylią i faworyzowaną reprezentacją ZSRR \&& najwspanialsze trzy minuty w historii futbolu\&& były momentem, w którym

Historia piłkarza, który tworzył sukcesy Brazylii w czasach Pelego, sam Pele mówi o nim "Gdyby nie Garrincha, nigdy nie zostałbym trzykrotnym mistrzem świata". Niesamowita laurka piłkarza z jedną nogą krótszą od drugiej - historia, która nie może odejść w zapomnienie, a powinna ujrzeć światło dzienne.

MarcinKaczmarczyk | 2016-05-30
Przeczytana: 03 marca 2014

Legenda zaprezentowana bez zbędnych czerwonych dywanów. Nie ma tu żadnego słodkiego pierdzenia. Samo życie. Książka może być przykładem i przestrogą dla wielu piłkarskich nadziei.

Polcema:-)

kroolu | 2016-01-11
Przeczytana: styczeń 2009

Gwiazdy futbolu od zawsze wiodły bujne życie - niezależnie od długości i szerokości geograficznej. W opinii społecznej Garrincha cały czas pozostawał w cieniu Pelego, a ta książka pozwala nieco "odkurzyć" jego życiorys. Życiorys, który z powodzeniem mógłby służyć za kanwę wielowątkowego filmu...

Renata | 2014-06-22

Kiedy zobaczyłam tę książkę w księgarni wiedziałam, że muszę ją mieć. Poruszająca opowieść o życiu Wielkiego Piłkarza. Trafny tytuł.

seba_t | 2013-11-06
Przeczytana: 09 lipca 2011

Świetna biografia świetnego piłkarza. Garrincha był postacią niezwykle barwną, a Castro znakomicie (i bardzo dokładnie) spisał jego historię.

Piotr | 2012-01-29
Przeczytana: 28 stycznia 2011

Wzorowa biografia piłkarza. Zawodnik ukazany nie jest pokazany w sposób cukierkowy i mdły, do czego zazwyczaj dążą autorzy podobnych tytułów. Garrincha został przedstawiony takim, jakim był naprawdę. Doskonałym piłkarzem, ale też bezwzględnym kobieciarzem i alkoholikiem. Super. Polecam każdemu.