Xavi. Barca moim życiem

Mi vida es el Barça
978-83-931575-3-2
sport, xavi, barca, barcelona
kropka26

Dlaczego toster pełnił tak ważną rolę w jego życiu? Dlaczego oferta Milanu o mały włos nie doprowadziła do rozłamu w rodzinie? Któremu trenerowi poradził, by nie podpisywał kontraktu z Barceloną? Z którym kolegą chciał sie bic? Który piłkarz fascynował go najbardziej? O co chodziło Luisowi Aragonesowi, kiedy podczas meczów prosił go, żeby „wpadł w trans”? Mozecie łatwo znależć odpowiedzi na te i wiele innych pytań – wystarczy zagłębić się z nami w tę szczerą i zaskakujzcą autobiografię Xaviego Hernándeza, napisaną we współpracy
z Javierem Miguelem, redaktorem dziennika „Sport”.

źródło opisu: http://www.empik.com/barca-moim-zyciem-hernandez-x...(?)

źródło okładki: http://www.empik.com/barca-moim-zyciem-hernandez-x...»

Aaron | 2013-02-18
Przeczytana: 2011 rok

Szczera i zaskakująca biografia tego wspaniałego piłkarza. Polecam

Karriba | 2013-01-23
Przeczytana: 20 stycznia 2013

Znamy się z Xavim nie od dziś, jakkolwiek dziwnie to brzmi. Czasem mam go wręcz dość. Bo czy wiecie jak to jest, kiedy słyszy się jego imię i widzi jego twarz kilka razy dziennie? Obawiam się, że nie wiecie. A ja owszem, ponieważ tak się złożyło, że kilka lat temu na najlepszą przyjaciółkę wybrałam sobie największą na świecie fankę Xaviera Hernandeza Creusa. Od dwóch i pół roku mieszkam z nią, a razem z nami mieszka Xavi, a przynajmniej czasem mam takie wrażenie ;) Wiem doskonale kiedy gra, kiedy siedzi na ławce, kiedy ma jakiś uraz oraz ile żółtych kartek dostaje w sezonie. Świetnie orientuję się nawet w tym, jak ma na imię i czym się zajmuje jego aktualna dziewczyna - poprzednie dwie zresztą też :) Gwarantuję wam również, że widziałam wszystkie jego zdjęcia, jakie kiedykolwiek i gdziekolwiek ujrzały światło dzienne. Xavi jest więc bardzo ważną osobą w moim życiu :)

Sesja trwa, więc większość studentów (w tym ja) robi wszystko, tylko się nie uczy. Wobec tego, odkładając obowiązki...

Carla | 2011-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2011

Świetna książka pokazująca niesamowitą karierę Xaviego. Napisana prostym językiem co dodaje jej jeszcze większej atrakcyjności. Nie ma w niej zbędnego owijania w bawełnę, każde zdanie jest szczere. Idealna książka dla fanów zarówno Xaviego jak i FC Barcelony.

Prawdziwa. To jedno słowo idealnie oddaje ducha tej książki. Czyta się jednym tchem, sprawia wielką frajdę, kibicom Barcelony, kibicom w ogóle i nie tylko. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów sportu.

"Xavi. Barca moim życiem" to autobiografia Xaviera Hernadeza Creusa, czołowego gracza FC Barcelony. Piłkarz opowiada o swoim dzieciństwie, czasach szkolnych, wielkiej miłości do piłki i latach spędzonych w klubie. Pokazuje jak ciężką,długą, żmudną, a chwilami pełną upokorzeń drogę musiał przejść, aby zasłużyć na miano jednego z lepszych piłkarzy.

Bardzo gorąco polecam

Obowiązkowa pozycja na liście wszystkich cules ;D
Aż ciężko uwierzyć jak wiele do powiedzenia ma nam ten, którego wydawałoby się doskonale znamy z boiska. Nie chcę robić spoilerów, ale nie będzie spoilerem, jeśli powiem, że Xavi wielokrotnie zamieszał z rodzinie i klubie, a teraz z uśmiechem opowiada nam to wszystko w swojej biografii.
P.S. UWAGA! Książka silnie urzekająca ;D

budas123023 | 2013-08-07
Przeczytana: listopad 2011

Świetna książka!
Wg. mnie najlepsza książka z wszystkich Barcelońskich :D
Pokazuje jak wybitny jest Xavi na boisku i jak mądry, wrażliwy i uczuciowy poza nim.
Polecam :)

shoko | 2012-12-06

"Barça moim życiem" to autobiografia Xaviera Hernándeza Creusa, znanego jako Xavi. Tę postać znają pewnie wszyscy, którzy interesują się futbolem i drużyną FC Barcelona.

Xavi urodzony 25 stycznia 1980 roku początkowo miał się nazywać Joaquim, po ojcu, jednak ostatecznie uznano imię Xavier. Spokój, opanowanie, odpowiedzialność za drużynę, praca zespołowa, inteligencja, intuicja, poświecenie czy też wysokie umiejętności techniczne to tylko niektóre z jego cech. Zawsze gra z wysoko uniesioną głową, kontrolując każdą sytuację i każdy moment meczu, co pozwala mu widzieć, decydować i działać wcześniej niż inni. Zawsze się pokazuje, nie ukrywa. Potrafi nadać rytm grze - zwolnić i przyspieszyć akcję. Posiada silną osobowość i zdolności przywódcze, które sprawiają, że zawsze jest tam, gdzie być powinien.

Autobiografia została napisana przy współpracy z redaktorem dziennika "Sport" Javierem Miguelem. Piłkarz opowiada o tym jak małymi kroczkami dążył do tego, gdzie znajduje się obecnie....

Tomaszinho | 2011-09-16
Przeczytana: 11 lipca 2011

Moja pierwsza reakcja na tą książkę była dość niezaspecjalna, może dlatego że Xavi gra w tak silnej drużynie i może jakoś go niedoceniam. Jednak czytając dowiadujemy się bardzo ciekawych wątków z jego życia. Wszystkie jego dążenia przedstawione są tak szczerze i nie ma kompletnie minimalnego miejsca na zbędne informacje. Czytając można z łatwością stwierdzić że jest to magiczny facet, który jest jak najbardziej we właściwym miejscu. A i jeszcze mała uwaga,- wypada znać nieco postacie z świata sportu, bo niejednokrotnie pojawiają się kluby jak i trenerzy czy zawodnicy. Bardzo polecam

Mana | 2013-03-03
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 06 lutego 2013

Przestałam mijać biografię szerokim łukiem, więc zabrałam się za książkę mojego ulubionego piłkarza. Książkę czyta się naprawdę szybko. Co prawda jest pisana od narodzin, ale to nie jest denerwujące, ponieważ o wszystkim opowiada sam Xavi.

Czy dowiemy się czegoś z życia prywatnego? Jeżeli znamy chodź trochę tego piłkarza to już znamy odpowiedź na to pytanie.

Czytając książkę nie wierzyłam, że mając taki talent i osiągnięcia można być dalej skromnym człowiekiem. Po tej lekturze polubiłam go jeszcze bardziej i cieszę się, że dalej mogę oglądać go w Barcelonie.