Pelé. Autobiografia

Wydawnictwo: Amber
Pelé
83-241-2547-7
Hekate

Po raz pierwszy cała historia życia piłkarza wszech czasów, uznanego przez "Time" za jedną ze 100 ikon XX wieku. Jak to się stało, że biedny chłopak z prowincji stał się światową sławą? Oto niezwykła historia życia i kariery Edsona Arantesa do Nascimento - od miasteczka w brazylijskim interiorze i grę w piłkę na ulicy w "bosonogich" drużynach, pierwsze mecze międzynarodowe, Puchar Świata,...

Jak to się stało, że biedny chłopak z prowincji stał się światową sławą? Oto niezwykła historia życia i kariery Edsona Arantesa do Nascimento - od miasteczka w brazylijskim interiorze i grę w piłkę na ulicy w "bosonogich" drużynach, pierwsze mecze międzynarodowe, Puchar Świata, pieniądze zarabiane, tracone i znów zarabiane - na milionowych transferach, reklamach, filmie - przez małżeństwo, rozwód, romanse, po światowe życie, honorowe szlachectwo nadane przez królową Elżbietę II, spotkania z papieżem, Henrym Kissingerem, politykę i tekę ministra.

pansamochodzik | 2012-01-17

Pięknie opisana historia piłkarza. Co najlepsze to udało się przedstawić radość z gry w piłkę nożną. Gra bez butów lub starych korkach. Przestrzelony karny. Gra na ulicy w błocie. To wszystko tu znajdziecie. Nie znajdziecie natomiast lalusiowatych piłkarzy z żelem na głowie. Polecam.

supermariobros | 2012-01-15

Porywajaca biografia, w ktorej autorowi udalo sie ujac wszystko to, co w sporcie jest najpiekniejsze: marzenia, wielkie emocje, zwyciestwo.
Liczacy na biografie ukazujaca pikantne szczegoly z zycia gwiazdy zawioda sie.
Ksiazke czytalem bedac mlodym chlopakiem, jakies 20 lat temu a do dzis pamietam, ze wywarla na mnie duze wrazenie .
Mysle, ze wlsanie wsrod nastolatkow powinna cieszyc sie ona najwiekszym zainteresowaniem. Starszych czytelnikow moze razic zbyt bezkrytycznie przedstawiona postac slynnego pilkarza. Ta wada jest jednak z drugiej strony jedna z najwiekszych zalet tej ksiazki i staje sie w pewnym sensie magnesem dla czytelnikow mlodszych, bo ten nieco wypolerowany swiat, w ktorym biedny chlopak kochajacy pilke nozna zostaje bozyszczem tlumow, dziala bardzo motywujaco. Mimo tego, ze mlody Pele wychowuje sie w Brazylii oddalonej tysiace kilometrow od Polski, polski nastolatek moze sie z nim dosc latwo identyfikowac.
Jednym z warunkow nie nudzenia sie podczas czytania...

MilenaMilankowska | 2016-12-02
Labol | 2016-10-18