Jeśli się odnajdziemy, kotku

Okładka książki Jeśli się odnajdziemy, kotku Wioletta Sawicka
Okładka książki Jeśli się odnajdziemy, kotku
Wioletta Sawicka Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Wyjdziesz za mnie, Kotku (tom 3) literatura piękna
Wyjdziesz za mnie, Kotku (tom 3)
Prószyński i S-ka
2015-08-04
2015-08-04

Trzecia część trylogii Wioletty Sawickiej. Dalszy ciąg przeżyć dziennikarki Anny, która poszukuje swego miejsca w życiu. Książka dająca nadzieję, że mimo problemów i przeciwności losu, każdy ma prawo do szcześcia
i miłości. Autorka zwraca także uwagę na olbrzymią rolę rodziny, która daje siłę do pokonywania przeszkód, jakie niesie codzienność.

WIOLETTA SAWICKA
JAK SIĘ ODNAJDZIEMY KOTKU

Jest to trzecia część histori o Ani i Patryku.
Po rozstaniu muszą poradzić sobie z emocjami, oraz cała tą sytuacją którą jest wokół nich.

Fabuła jest jak myślę bardzo życiowa. Jest bardzo nie zdrowa zazdrość, do tego kontrola i brak zaufania. Ile tego można wytrzymać?
Ania ma także problemy z ojcem, ojcem oszustem.
Książka pokazuje że jesteśmy w stanie wszystko zrozumieć i wyjaśnić ale potrzebujemy na to odpiedniej ilości czasu. A miłość, jeśli taka w związku istnieje naprawdę potrafi zdziałać cuda i uleczyć rany.

Książka jest pełna emocji, czasami można się utożsamic z bohaterami, którzy są fajnie wykreowani. Styl autorki jest plastyczny dzięki czemu można lekko przeleciec przez książkę. A dzięki akcji, możemy mieć spokojna głowę że nie będziemy się nudzić na następnej stronie.

WIOLETTA SAWICKA
JAK SIĘ ODNAJDZIEMY KOTKU

Jest to trzecia część histori o Ani i Patryku.

Ania ma także problemy z ojcem, ojcem oszustem.
Książka...

Cały cykl o losach Anny wart przeczytania.

Cały cykl o losach Anny wart przeczytania.

Powieść wydawała mi się być lekka i przyjemna, ale po przeczytaniu ostatniego tomu stwierdzam, że czuję się delikatnie „przeczołgana”. To nie znaczy, że mi się nie podobała, wręcz przeciwnie, po prostu jest to bardzo emocjonalna książka i na pewno niezwykle wciągająca. Można się zatracić.

Zakończenie serii "Wyjdziesz za mnie kotku". Tak jak poprzednie dwa tomy oceniałam bardzo dobrze, to do ostatniego tomu nie potrafię się do końca odnieść. Jak dla mnie trochę naciągane, ale kto wie może i tak w życiu bywa? Nie oznacza to jednak, że nie polecam - polecam całą serią :)

Bardzo dobra seria.

Bardzo dobra seria.

Ostatnia - najlepsza część „kotków”.
Wciąż o życiu – jak bywa nieprzewidywalne !
Jakie niespodzianki przynosi !
Proza życia we wszystkich odsłonach.
Radosna, bolesna, piękna…
Autorka postawiła bohaterów na rozdrożu. Poplątała im życie.
Jak mają się wyplątać z nowej rzeczywistości?
Czy uwierzyć i wybaczyć tym, którzy zranili?
Czy dać szansę, zaufać i ponownie wejść do tej samej rzeki?
Bohaterka będzie musiała dokonać rozrachunku sama z sobą.
Książka poruszy wrażliwe struny.
Może nawet sprawi, że zaboli serce.
Warta zapamiętania.

Ostatnia - najlepsza część „kotków”.
Wciąż o życiu – jak bywa nieprzewidywalne !
Jakie niespodzianki przynosi !
Proza życia we wszystkich odsłonach.
Radosna, bolesna, piękna…
Autorka postawiła bohaterów na rozdrożu. Poplątała im życie.
Jak mają się wyplątać z nowej rzeczywistości?
Czy uwierzyć i wybaczyć tym, którzy zranili?
Czy dać szansę, zaufać i ponownie wejść do tej...

„[…] też trzymasz taką miłość w dłoniach. Trzeba o nią dbać, walczyć do ostatka i chronić ją jak najcenniejszy skarb. Nie wolno jej odrzucać, nawet jeśli po drodze zdarzył się zakręt. Czym byłoby zdobywanie szczytów bez mozolnej wspinaczki na górę?”

Anna, dziennikarka radiowa jest w separacji z mężem. Na jej drodze zdarzył się nie jeden zakręt, jednak to co dzieje się obecnie, zarówno w związku z Patrykiem jak i z ojcem, Andrzejem Bendorfem jest najgorszym co ją dotychczas spotyka. Z natury uparta - nie potrafi pogodzić się z najważniejszymi w jej życiu mężczyznami. Unosi się dumą, odcina od nich szeroką kreską. Mężczyźni starają się o jej uwagę każdego dnia, jednak Anna jest na nich zamknięta, niedostępna.

"Nie w szczycie nasz cel, ale w drodze, którą trzeba pokonać, by go osiągnąć. Czasem bywa wyboista, usiana kamieniami i naszymi błędami, ale warto ją przejść, by poznać najgłębszy smak miłości."

Anna wyrusza w drogę, początkowo aby odzyskać męża, później aby odzyskać siebie. Najwięcej odpowiedzi na swoje pytania zyskuje jednak powracając do korzeni, do Niepamięci. Tam odnalazła się z mężem rok wcześniej, tam również odnajdzie siebie - ponownie.

Zazwyczaj jest tak, że pierwsza część serii pokłada ludzi na kolana, kolejne są jedynie uzupełnieniem i wyjaśnieniem sytuacji. Jednak nie tutaj! Anna i Patryk po rozstaniu borykają się z wieloma problemami. Ich przyjaciele, Witek i Gosia trafiają w samo centrum własnego życiowego huraganu i nie potrafią sobie z tym poradzić. Każdy z bohaterów ma nowe problemy, a przed sobą trudne i ważne decyzje. Decyzja Anny wpływa negatywnie na większość bohaterów, jednak Wioletta Sawicka kieruje ich losami w sposób nieprzewidywalny i dla czytelnika bardzo ciekawy. Czytając niejednokrotnie miałam wrażenie, że wiem co będzie dalej, że rozwiązałam wszystkie zagadki. Nic bardziej mylnego!

Cała seria książek porusza wiele elementarnych wartości: miłość i szacunek, wsparcie i tolerancja, stawianie czoła problemom, sztuka wybaczania. Bohaterowie dla osób ich nie znających mogą być zwykłą, nudną rodziną. Jednak Anna i Patryk żyją w dosyć zagmatwanych relacjach rodzinnych. Ojciec Anny - odnaleziony po latach, matka, która tak na prawdę nią nie jest. Poznana po latach Maja - córka Patryka, jego niesamowicie mądry ojciec oraz bardzo nadopiekuńcza matka - Mira, która jest teściową z kawałów i najgorszych koszmarów.

Gorąco zachęcam was do przeczytania tej serii. Najlepiej zaopatrzcie się od razu w trzy tomy, bo książki wciągają i czyta się je niesamowicie szybko. :)

"Bo tak samo jak śmierć jest częścią życia, tak poświęcenie jest częścią miłości. A miłość to najpiękniejszy cud świata."

O ile poprzedniczkami byłam oczarowana to tutaj mam mieszane uczucia.
Ta część jest niemal w całości poświęcona Ani. Zmaga się ze swoimi wewnętrznymi rozterkami. Stara się być silna i niezależna jak zawsze, teraz jednak oprócz swoich uczuć, musi brać pod uwagę dobro całej tak niedawno stworzonej rodziny.
Jednak na postaci fantastycznej wg. mnie osoby pojawiła się rysa! Bardzo mnie nie zdenerwowało, a wręcz wkurzyło to ,,co też Anna uczyniła" tak w połowie książki. Aż rzuciłam nią o podłogę! Nie była ona jednak jedyną winną, zaistniałej sytuacji, ale pociągnęło to za sobą wiele negatywnych następstw :(

Zakończenie całej serii jak najbardziej na plus, ale na końcu nie miałam niestety efektu WOW!

O ile poprzedniczkami byłam oczarowana to tutaj mam mieszane uczucia.
Jednak na postaci fantastycznej wg. mnie osoby pojawiła się rysa!...

super książka polecam

super książka polecam