Będzie dobrze, kotku

Okładka książki Będzie dobrze, kotku
Wioletta Sawicka Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Wyjdziesz za mnie, Kotku (tom 2) literatura piękna
literatura piękna
Wyjdziesz za mnie, Kotku (tom 2)
Prószyński i S-ka
2015-03-10
2015-03-10
literatura polska miłość zaufanie rodzina kura domowa

Książka porusza problemy zdrady, kłamstw, tajemnic. Pokazuje, jak wpływają na relację ludzi. Ile można wybaczyć?
Tak. Ale to już było w części pierwszej.
Autorka mnie urzekła swoją Sagą pomorską i liczyłam na podobne wzruszenia. Jednak tu mi ich zabrakło. Fabuła strasznie się ciągnie. Ciężko połapać w charakterze bohaterki. Jest za bardzo niejednoznaczna. Z jednej strony...

Pierwsza cześć dla mnie równie dobra jak druga. W każdej znalazłam to samo a ...jednak i coś innego. Czytam ja w momencie , kiedy u mnie w życiu też coś uwiera... Książka dała mi dużo do myślenia. Rzeczywiście jest w niej dużo mądrych zdań, przemyśleń... Książka o wyborach .Dobrych czy złych ale naszych jak i o naszych konsekwencjach związanych z tym wyborem.

Kontynuacja losów bohaterów "Wyjdziesz za mnie kotku". Krótko podsumowując powiedziałabym, że jest to opowieść o docieraniu się świeżego związku, o uczeniu się siebie nawzajem i pokonywaniu trudności dnia codziennego w małżeństwie.

Bardzo dobra seria.

Druga część również świetna, nawet lepsza od pierwszej.
Też o życiu - o tym jak bywa poplątane.
O tym, jak często komplikujemy je sami, przez złe wybory.
Autorka jeszcze bardziej namieszała w życiu bohaterów.
Pojawi się zwątpienie, we wszystko, co było dotąd takie pewne.
Padną pytania, wiele pytań, wiele mądrych zdań.
Czy warto tkwić w miłości bez zaufania?
Ile złego może...

Książka bardzo mi się podobała, byłam niezwykle ciekawa dalszych losów Ani i jej nieidealnej, ale pozytywnej rodzinki.
Domyślałam się kim tak naprawdę może być wilk, ale co on tam później podziałał to już słaba sprawa.
Zakończenie na pewno może wywołać zaskoczenie. Z jednej strony starałam się zrozumieć Anię i jej chęć do nabrania dystansu, zwłaszcza po rewelacjach jakie...

super książka

Na półkach: , , , , , ,

Jestem zafascynowana tą książką. Druga część cyklu jest jeszcze lepsza od pierwszej.
Ciekawe losy Anny zmagającej się z obsesyjną zazdrością męża, jej radzenie sobie z jego zaborczością
i mądrze podejmowane decyzje sprawiają, że książka wprost porywa.
Jestem pod wrażeniem mądrości życiowej Anny.
Jest idealnym przykładem osoby, która jest pełna wrażliwości a jednocześnie...

"– Nigdy nie pozwolę ci odejść! – Potrząsnął nią. – Słyszysz?! Nigdy! Jesteśmy rodziną!
– Zawsze nią będziemy i nic tego nie zmieni. Nawet jeśli przyjdzie nam żyć osobno. Potrzebujemy czasu, Patryk – odpowiedziała, zsuwając jego zesztywniałe palce ze swoich ramion. – Dajmy sobie ten czas.
Odeszła. Zostawiła za sobą miłość swojego życia. Może na chwilę, może na zawsze, tego...

Na półkach: , , , ,

Anna i Patryk mają 2 dzieci, dopada ich proza życia.
Ona chciałaby wrócić do pracy, on woli ją jako kurę domową.
Gdy wyjeżdżają na wakacje, spełnia się przepowiednia, którą młoda matka otrzymała rok wcześniej(w poprzednim tomie), mianowicie, że "znajdzie coś, czego nie zgubiła". A wszystko za sprawą Chrisa Foresta, właściciela domu w bieszczadach? Kim jest ekscentryczny...

• 2018
  • 2015