Okładka książki Jak się dogadać: 92 małe sztuczki na osiągnięcie wielkiego sukcesu w relacjach z ludźmi Leil Lowndes
Leil Lowndes Wydawnictwo: G+J poradniki
poradniki
How to Talk to Anyone: 92 Little Tricks For Big Success In Relationships
G+J
2007-01-01
2007-01-01
Radosław Madejski
komunikacja autoprezentacja

92 techniki z czego 80 zachęca do kłamstw i manipulacji. Bardzo słabe w ksiązce jest to, że autorka próbuje ośmieszyć tysiąckrotnie lepszą ksiązkę Dale'a Carneige'a.
Książka uczy podziału ludzi na ważnych i nieważnych, wielkich i małych, zwyciezców i przegranych. Przykre
Dosłownie 5 technik opiera się na byciu miłym i rzeczywiście może się przydać, reszta to biznes i polityka.
Ogromne rozczarowanie i nie mam pojęcia skąd taka wysoka ocena.

Wyśmienita książka dla wazeliniarzy urodzonych w kulturze fałszu i nieprawdziwych relacji. Realia przedstawione w książce są mocno Amerykańsko - centryczne. Prawdopodobnie, część z przestawionych tam reguł może być aplikowalna w naszej kulturze, jednak osoby przestrzegające rad przedstawionych przez autora często określone będą mianem - śliskich.

Po bardzo dobrych opiniach i niełatwym znalezieniu jednego używanego egzemplarza na allegro jestem rozczarowany.
Daję zaledwie pięć gwiazdek, bo książkę tę czytałem długo, mocno na siłę, a w końcu wiele punktów przelatywałem, czytając jedynie podsumowanie.

Oczekiwałem książki, która da cenne wskazówki w komunikacji z ludźmi. Objaśni dlaczego jedni ludzie są zawsze w centrum zainteresowania, są lubiani, bez względu na gafy jakie popelniają, bez względu na to jak się zachowują. Oczekiwałem też książki, która daje rady dotyczące pewności siebie, rady które będą nawet lekko egoistyczne i aroganckie.

Niestety nie podoba mi się styl w jakim napisana jest ta książka, a od ciągle powtarzającego się określenia "wielkie koty" o "wielkich graczach" można nabawić się awersji do kotów.

Jestem osobą, która robi notatki z takich książek, często bardzo obszerne. Jednak na 92 "sztuczki" wypisałem zaledwie 34 jakkolwiek warte uwagi, ale jeśli miałbym z tej listy wypisać naprawdę cenne wskazówki, byłoby ich co najmniej dwa razy mniej.

Jak wiele książek tego typu, jest dobra na początku. Świetnie opisane jak można manipulować ludźmi wzrokiem, zyskiwać ich zainteresowanie, szacunek. "Wlepione spojrzenie", świetna technika, bardzo dodająca pewności siebie.

Świetnie opisana technika pomagająca utrzymywać prawidłową postawę, z głową i szyją wysoko ku górze. Jednak ta metoda nie jest odkrywcza, można o niej przeczytać w każdej podobnej książce, choć na uwagę zasługuje wskazówka, która pomaga utrzymywać tę postawę.

Bardzo cenne wskazówki przy poznawaniu ludzi, jak zadawać dobre pytania, jakich pytań nie zadawać, oraz jak udzielac odpowiedzi, aby osoba zadająca pytania chciała dalej je zadawać.

Niestety jednak przeważająca treść tej książki traktuje o tym jak podlizywać się innym, jak najlepiej wypadać przed nimi. Co zrobić aby poczuli się wyjątkowo..... Takie wkupywanie się, czynienie każdego ruchu głęboko przemyślanym, aby czasem druga strona nie poczuła się urażona..

Nie podoba mi się to i nie tego oczekiwałem. Mam też nieodparte wrażenie, że sama autorka nie rozumie do końca jakimi zasadami kierują się "wielkie koty". Z całą pewnością myślą oni przede wszystkim o sobie, a ludzi zjednują sobie głównie pewnością siebie i atrakcyjnością.

Książka warta przeczytania. Wiele z przedstawionych porad przyda się na pewno.

Książka warta przeczytania. Wiele z przedstawionych porad przyda się na pewno.

Świetna książka. Konkretne, przydatne wskazówki z zakresu komunikacji. Czyta się ją bardzo przyjemnie.

Lubię książki Leil Lowndes, bo nie leje wody. Wskazówki są konkretne i wyglądają na skuteczne. Nawet czyta się ją przyjemnie, dużo "historyjek z życia wziętych" dla zobrazowania metod :)

Witam, czy ktoś ma stanie tę książkę i chciałby ją sprzedać albo wie gdzie mogę ją kupić bo wszędzie gdzie patrzę jest niedostępna. Proszę o pomoc;)

Jak ktoś potrzebuje tego typu porad to tytuł jest warty uwagi, lub jak interesuje się tym tematem – Psychologią, komunikacją itp.
Autorka jest specjalistką z zakresu komunikacji. Z tego co wiem jest taki kierunek studiów osobny.
Zapłaciłam za nią 10 zł na wyprzedaży książek, pewnie dlatego, że została wydana w 2007. Mimo to temat jest aktualny.
Zawiera sporo przydatnych informacji, porad podanych na przykładach, co zdarza się rzadko w książkach, przynajmniej w tych, które ja czytałam nie było zbyt wielu przykładów, ta jest pod tym względem najlepsza.
Jedną z ciekawych porad było to, ze warto czytać artykuły czy też książki z różnych dziedzin, ale nie żeby uważać się za eksperta w danej dziedzinie bez ukończonej szkoły czy studiów.
Podsumowując książka jest świetna. Polecam każdemu.

Zawiera sporo przydatnych...

Jedna z najlepszych i najbardziej konkretnych książek o komunikacji jakie czytałam. Jeżeli nigdy nie masz pomysłu na to co powiedzieć w towarzystwie, jak zachować się w różnych sytuacjach wymagających interakcji - zachęcam do lektury. W zasadzie polecam każdemu, bo autorka jest kompetentna i ma świetne pióro :)

• Poradniki
  • Rozwój osobisty
  • Kindle
  • Komunikacja

Leil Lowndes Jak się dogadać: 92 małe sztuczki na osiągnięcie wielkiego sukcesu w relacjach z ludźmi Zobacz więcej