Książka przedstawia współczesne dzieje Libanu; we wprowadzeniu historycznym zwięzłe omówienie czasów wcześniejszych, przede wszystkim rządów Turcji osmańskiej, która władała krajem do końca I wojny światowej; znajomość przeszłości jest niezbędna dla zrozumienia problemów dzisiejszych. Autorka poświęciła wiele miejsca pustoszącej wojnie domowej, starając się dojść jej przyczyn i stawia trudne pytania o zasady współżycia w jednym niewielkim państwie na równych prawach wielu gmin religijnych, chrześcijańskich i muzułmańskich.

źródło opisu: opis z okładki

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!