Historia świata arabskiego : okres klasyczny, od starożytności do końca epoki Umajjadów (750)

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwerstytetu Warszawskiego
83-235-0096-7
historyczna
Feanor

Książka jest systematycznym opisem dziejów świata arabskiego, w ujęciu monograficznym, doprowadzonym do końca czasów dynastii Umajjadów. Jako tło i kontekst historyczny zostały zaprezentowane cywilizacje Bliskiego Wschodu i Maghrebu od starożytności do epoki islamu, następnie przedstawiono dzieje ... awiono dzieje Arabów przed powstaniem islamu. Osobie Muhammada (Mahometa), jego dzieciństwu, młodości oraz roli jako proroka i męża stanu poświęcono osobny rozdział. Bardzo interesująco omówiona została geneza i ewolucja Koranu, świętej księgi islamu. Dalszy ciąg przedstawionej w podręczniku historii świata arabskiego to okres kalifów "prawowiernych" (632-661) i czasy dynastii Umajjadów (661-750), a więc dzieje Arabów już po powstaniu islamu.
(Od Wydawcy)

Dominika | 2014-07-05