Anioły, biesy i prawda. Pisarstwo Jurija Drużnikowa

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego

Lucjan Suchanek &ndash, profesor zwyczajny, członek czynny PAU, pracujący w Katedrze Rosjoznawstwa w Instytucie Rosji i Europy Wschodniej na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Redaktor naczelny pisma Slavia Orientalis . Autor monografii: Rosyjska ballada romantyczna (1974), Poezja liryczna Eugeniusza Boratyńskiego (1977), Preromantyzm w Rosji (1991), Aleksander Sołżenicyn. Pisarz i publicysta (1994), Homo sovieticus, świetlana przyszłość, gnijący Zachód. Pisarstwo Aleksandra Zinowiewa (1999), Parias i Heros. Twórczość Eduarda Limonowa (2001). Redaktor książek zbiorowych: Emigracja i tamizdat (1993), Dać świadectwo prawdzie. Portrety współczesnych pisarzy rosyjskich (1996), Realiści i postmoderniści. Sylwetki współczesnych rosyjskich pisarzy emigracyjnych (1997), Wizja człowieka i świata w myśli rosyjskiej (1998), Rosjoznawstwo. Wprowadzenie do studiów nad Rosją.

Melody | 2014-03-13
PinkiePie | 2012-01-18