W pętli

Tłumaczenie: Jerzy Łoziński
Wydawnictwo: Albatros
The loop
rodzina, walka, wilki, godność, miłość
Ag2S

Hope w stanie Montana to spokojna miejscowość, w której żyją farmerzy zajmujący się wypasem bydła. Pewnego dnia miasteczko paraliżuje wiadomość o wilku, który próbował zaatakować dziecko. Informacja trafia do federacji obrony zwierząt, skąd zostają przysłani specjaliści mający stwierdzić, czy rzeczywiście napadu dokonał wilk i czy istnieje dalsze zagrożenie atakami ze strony tych zwierząt. Do Montany przybywa Helen Ross, młoda biolog, której zadaniem jest wytropienie wilków, ocena ich zachowania i ewentualna decyzja co do przeniesienia ich na inne tereny. Zaczyna się wojna obrońców zwierząt z farmerami, którzy za wszelką cenę próbują pozbyć się ze swojego terytorium wilków, rzekomo atakujących ich zwierzęta i tym samym powodujących ogromne straty finansowe. Wilki są jednak pod ścisłą ochroną, więc zabicie jakiegokolwiek z nich wiąże się z surowymi karami, łącznie z pozbawieniem wolności. Walka, którą prowadzi Helen, przeobraża się w batalię o przetrwanie, o własną godność i o obronę zakazanej miłości do młodszego mężczyzny, który jest synem jej najzacieklejszego wroga – brutalnego i charyzmatycznego farmera, Bucka Caldera.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

allison | 2012-05-25
Przeczytana: 2000 rok

Piękna powieść o dramatycznych próbach ocalenia ginącego gatunku, jakim są wilki.
Prócz tego w książce zbiega się kilka innych wątków: zawiłe losy rodziny najbogatszego w okolicy ranczera, tragiczna historia starego łowcy, legendy związane z miasteczkiem, piękna i prawdziwa, lecz nieakceptowana przez otoczenie miłość, jaka rodzi się między głównymi bohaterami.

Powieść Evansa to także niezwykłe opisy świata dzikiej przyrody. Momentami przypominała mi nastrojem książki J. Londona i J. O. Curwooda, w których rozczytywałam się w dzieciństwie.

Całość czyta się jednym tchem! I nic dziwnego, bo książka - jak i inne utwory autora - działa jak magnes, więc trudno się od niej oderwać...:)

Znakomita powieść zaskoczyła mnie rewelacyjnie...Historia dzieje się w Hope w stanie Montana opowiada o wilkach, które zagrożone są wyginięciem pewnego razu pojawia się znana biolog, żeby podjąć badania nad nimi zobaczyć jak się zachowują, ocenić ich zachowanie.
Książka zaintrygowała mnie, akcja zbudowana świetna, a fabuła doskonała bardzo lubię tego pisarza bardzo wspaniałe, piękne powieści pisze czyta się jednym tchem.
Wciągająca, cudna książka bardzo mi się podobała.

Liza | 2015-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2015

Wilki to dziki, ale też zagrożony gatunek zwierząt, stąd są pod ścisłą ochroną. Mieszkańcy Hope od wieków pałają do nich nienawiścią, a punktem zapalnym staje się atak jednego z wilków na domowego psa. Sprawa została nagłośniona przez media i rozpoczyna się pełna szumu „walka o terytorium”, gdzie różne chwyty, czasami nieuczciwe i poza prawem są dozwolone.

Pisarka wyraziście wykreowała niektórych bohaterów, takich jak rodzinę Calderów, właścicieli jednego z największych rancza w miasteczku: Luke to syn jąkała, wrażliwy, z pasją do samotnych wędrówek i obrońca wilków; charyzmatyczny ojciec Buck, kobieciarz, pełen nienawiści do wilków; matka patrząca przez palce na romanse męża i broniąca syna. W tej rodzinie kiedyś doszło do tragedii, co ją rozbiło, niż zespoliło. Inną ciekawą postacią, jest Helen, biolog, badacz wilków, która przybywszy do miasteczka nie znajduje tu sympatii. Samotna, po rozpadzie związku, „dała z siebie wszystko, ale i tak okazało się, że to za mało”,...

Monika | 2017-08-20
Przeczytana: 12 sierpnia 2017

Są ludzie, którzy nie mogą czytać, oglądać, słuchać niczego, co wiąże się z krzywdzeniem dzieci. Mam podobnie z tym, co wiąże się z krzywdzeniem zwierząt. Tak więc książkę doczytałam tylko do pewnego momentu. Domyślam się, że całość jest całkiem "zgrabna", ale niestety... nie dałam rady.

kajsa | 2011-07-29

Urzekająca.

Lidia | 2018-09-20
Przeczytana: 20 września 2018

Wilki to dziki, ale też zagrożony gatunek zwierząt, stąd są pod ścisłą ochroną. Mieszkańcy Hope od wieków pałają do nich nienawiścią, a punktem zapalnym staje się atak jednego z wilków na domowego psa. Sprawa została nagłośniona przez media i rozpoczyna się pełna szumu ,,walka o terytorium", gdzie różne chwyty, czasami nieuczciwe i poza prawem są dozwolone. Pisarz wyraziście wykreował niektórych bohaterów, takich jak rodzinę Calderów, właścicieli jednego z największych rancza w miasteczku: Luke to syn jąkała, wrażliwy, z pasją do samotnych wędrówek i obrońca wilków; charyzmatyczny ojciec Buck, kobieciarz, pełen nienawiści do wilków; matka patrząca przez palce na romanse męża i broniąca syna. W tej rodzinie kiedyś doszło do tragedii, co ją rozbiło, niż zespoliło. Inną ciekawą postacią, jest Helen, biolog, badacz wilków, która przybywszy do miasteczka nie znajduje tu sympatii. Samotna, po rozpadzie związku, ,,dała z siebie wszystko, ale i tak okazało się, że to za mało",...

mamaKa | 2015-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2015

Surowość przyrody. Losy młodej kobiety, dla której nie tylko wilki są miłością życia. Książka do poczytania i uwierzenia, że uczucie może przezwyciężyć przeciwności. Przypomniałam sobie o tej książce czytając recenzje innej powieści poświęconej wilkom i ludziom żyjącym blisko nich. "W pętli" przeczytam jeszcze raz.

beataj | 2015-11-06
Przeczytana: 05 listopada 2015

Nie wiem, jak książka może jednocześnie trzymać w napięciu i dawać takie wewnętrzne wyciszenie, ale z tą właśnie tak jest. A do tego piękne opisy wilków. Bardzo przypadła mi do gustu :)

betina360 | 2016-07-17
Na półkach: Przeczytane, Zakupione, 2016
Przeczytana: 17 lipca 2016

Helen jest mloda biolog ktora zajmuje sie ochrona wilkow. Zostaje skierowana do niebezpiecznego miejsca w gorach Hope aby ocenic zagrozenie. Znajduje tu wrogow i musi walczyc o swoje przekonania i bezpieczenstwo zwierzat. Spotka ja tez niespodziewana milosc. Ksiazka bardzo wciaga i daje niesamowite przezycia.

Mani | 2011-01-07
Przeczytana: 2010 rok

„W pętli” to kolejna powieść autora „Zaklinacza koni”, którą z chęcią wypożyczyłam. Byłam niemal pewna, że mi się spodoba i muszę przyznać, że pan Evans kolejny raz mnie zachwycił. Z pewnością przeczytam też inne jego książki.

Rzecz dzieje się w Hope, małym miasteczku, w którym głównym problemem ranczerów są wilki. Co jakiś czas napadają one na bydło siejąc spustoszenie.

Prym wśród mieszkańców wiedzie Buck Kalder, autorytet i postrach, a zarazem największy ranczer w okolicy. Nikt mu się nie przeciwstawia, z tej racji, że zazwyczaj swoją postawą rozstawia wszystkich po kątach.

Sprawy komplikują się, gdy na psa Kathy Hicks (córki Bucka) napada wilk. Kathy stanowczo utrzymuje, że celem ataku był jej malutki synek Buck Junior, który leżał w kołysce na werandzie. Do akcji wkraczają federalni, a do Hope zostaje sprowadzona Helen Ross, która ma zająć się zakładaniem obroży z nadajnikami wilkom, by można było je chronić przed ludźmi, ludzi natomiast przed stratami bydła.

Do całej...