Mężczyzna, kobieta i dziecko

Wydawnictwo: Albatros
Man, Woman and Child
małżeństwo, romans, wypadek, rodzina

Inne wydania

Niemal doskonałe małżeństwo Roberta Beckwitha, profesora statystyki na MIT, zostaje wystawione na ciężką próbę. Kobieta, z którą miał kiludniowy romans podczas służbowego wyjazdu do Paryża, nieoczekiwanie ginie w wypadku i zostawia mu syna, dziwięcioletniego Jean-Claude a. Choć Sheila Beckwith nie potrafi wybaczyć mężowi zdrady, godzi się jednak, by chłopak spędził z ich rodziną miesiąc wakacji. Córki Boaba zaprzyjaźniają się z Jean-Claude em, ale sytuacja zmienia się, gdy dowiadują się prawdy o jego pochodzeniu. Robert musi podjąć męską decyzję albo rodzina, albo syn. Jeśli odeśle Jean-Claude a do Francji, chłopiec trafi do sierocińca.

korcia | 2013-07-21
Przeczytana: 19 lipca 2013

Dawno temu czytałam inną książkę Ericha Segala, było to "Love story". Z tego co pamiętam tamta historia bardzo mi się spodobała i mnie wzruszyła. Tym razem również miałam nadzieję na podobne emocje.

Profesor Robert Beckwith, pracownik Massachusetts Institute of Technology, wiedzie sobie szczęśliwe życie, ma cudowną żonę i dwie urocze córki. Jednak zupełnie niespodziewanie dawny znajomy informuje go o wypadku samochodowym i śmierci Nicole Guérin, Francuzki, z którą Robert miał romans dziesięć lat temu. Była to zaledwie kilkudniowa znajomość, dlatego profesor jest bardzo zdziwiony samym faktem, że ktokolwiek go zawiadamia o wypadku Nicole. Okazuje się jednak, że ten telefon nie jest przypadkowy, a dawno zapomniana zażyłość ma pewne konsekwencje. Rozmówca informuje Roberta, że ma on dziecko, dziewięcioletniego chłopca – Jean-Claude'a. Mężczyzna nie miał pojęcia o istnieniu syna, więc ta informacja zwala go z nóg. Ponadto okazuje się, że dzieciak nie ma nikogo na świecie, nie ma...

wiejskifilozof | 2014-06-26

Bob miał wszystko czego normalny facet może sobie zażyczyć.Fajna rodzinka,dobra praca.Czego chcieć więcej ? Każdy,mężczyzna (no dobra prawie) o tym marzy.
Mieć u swego boku fajną,ładną i inteligentną żonę przy której można się czuć dobrze.
Skąd więc u boku Boba wziął się nieślubny syn ?
Cóż można człowiek potępiać,można go znienawidzić.No,dobra stało,jest nieślubny syn.Matka jego nie żyję.A chłopak trafia z Francji do Bostonu.
Przyznam,że byłem zachwycony postawą Boba.Okazał się dobry ojcem i fajnym człowiekiem.
Bardzo książka,była wzruszająca.Jednak jak na autora za prosta.

Basia_Pelc | 2016-02-22

Troszkę sentymentalna i smutna historia. Powiem krótko: nie czułam się porwana i pewnie bym jej nigdy nie przeczytała, ale leżała na mojej półce od lat i pomyślałam, że dam jej szansę. Dla mnie jednak za banalna.

Dona | 2012-10-21
Przeczytana: 20 października 2012

Serdecznie polecam książkę która opowiada o "idealnym małżeństwie" Beckwithów . Mają dwie córki: dziewięcioletnią Paulę i dwunastoletnią Jessikę. Wszytko w ich życiu jest idealne aż do momentu, kiedy Bob dostaje telefon z Francji. Nie może uwierzyć, że ma syna, który jest owocem jego romansu z przed dziesięciu lat. Życie rodziny przewraca się do góry nogami,a on sam nie wie jaką podjąć decyzję.Czuje się odpowiedzialny za dziecko, a jednocześnie zdaje sobie sprawę jaką reakcję ta wiadomość wzbudzi w żonie i córkach. Czy Sheila wybaczy mu zdradę i w jaki sposób zachowają się Paula i Jessika, kiedy dowiedzą się, że maja brata ??? Zachęcam do przeczytania tej książki, niezbyt objętościowej,ale za to bogatej w treści. Jest to bardzo ciepła, nastrojowa powieść o uczuciach, obowiązkach, podejmowaniu decyzji oraz, jak ważną wartością w życiu każdego człowieka jest rodzina.
Naprawdę warto. Tym bardziej że zakończenie uważam za dość zaskakujące.

keys | 2012-06-28

Wciągająca, poruszająca historia rodzinna. Czyta się jednym tchem aby jak najszybciej dowiedzieć się co dalej...

zabulak | 2014-03-09
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 09 marca 2014

Kolejna książka Segala, którą przeczytałam, i której daję najwyższą notę, po prostu rewelacyjna, pokazująca bezwarunkową miłość do dziecka, ale również pokazująca, iż prawdziwa miłość wszystko wybacza. Powieść, w której nie brakowało chwil radości i wzruszeń, a momentami nawet kapały mi łzy, wiem, że przeczytam jeszcze wiele książek Segala! Żałuję tylko dwóch rzeczy, że książka tak szybko się skończyła oraz tego, że tak późno odkryłam tego pisarza.

Aleksandra Em | 2014-08-09

Książka mnie nie porwała. Ciągle przeplatające się wspomnienia wręcz mnie irytowały. Nie potrafiłam wczuć się w klimat tej historii. Na plus zaliczam zakończenie, które zmusza do myślenia..każdy może zinterpretować je po swojemu.

MadameShepard | 2016-03-13

Romansidło nie najwyższych lotów.
Polecam każdemu, kto lubi idealnych bohaterów, miałkie historyjki, rozdzierające serce smętne zwroty fabuły. Wszystko w bardzo tanim wydaniu.

Lidia | 2011-09-11
Przeczytana: 1989 rok

Bardzo sentymentalna treść ale takie również lubię,czytając dano nam przeżywać przeżywać różne życia.

nateczka123 | 2014-09-23

Powiem tak: mnie nie byłoby stać na taką wyrozumiałość... Świetna książka! Krótka ale naprawdę "treściwa";) Przeczytajcie i zastanówcie się jak wy byście się zachowały w takiej sytuacji. Polecam:)