Dzieci konsoli

Wydawnictwo: Media Rodzina
Video Games & Your Kids. How Parents Stay in Control
konsole, dzieci, gry
comboometga

Gry komputerowe to świetna rozrywka, ale dziecko może się od nich uzależnić - wpaść w nałóg. Jak do tego nie dopuścić? Autorzy definiują, jakie gry są odpowiednie dla poszczególnych grup wiekowych, jak oddziałują na rozwój dziecka, mówią, co robić, gdy dziecko zbyt długo siedzi przed komputerem, kiedy powiedzieć 'dość" i dlaczego.

źródło opisu: www.mediarodzina.pl

źródło okładki: www.mediarodzina.pl

Kasia | 2014-11-27

Temat uzależnień od komputera, a w szczególności od gier, dotyczy dzieci i młodzieży, ale również osób dorosłych. Kiedy myślimy o uzależnieniach od gir, przed oczami jawi nam się nastolatek, prawdopodobnie płci męskiej. Rzeczywiście jest tak najczęściej, ale to nie odzwierciedla rzeczywistego zróżnicowania grupy osób nie potrafiących oderwać się od komputera. Książa Dzieci konsoli skierowana jest do rodziców, których dzieci grają w sposób problemowy, niekoniecznie korzystając tylko z konsoli, choć tak mógłby sugerować tytuł. Spokojnie w tej tematyce odnajdą się wszyscy ci, którzy dostrzegają problem z korzystaniem z jakichkolwiek gier komputerowych. Myślę, że książka może też okazać się przydatna dla osób dorosłych, które dostrzegają, że granie wymyka się im spod kontroli, pojawiają się na tym tle konflikty z rodziną, zaczyna brakować czasu, na to co kiedyś było ważne itd.
Główni adresaci, czyli rodzice, znajdą naprawdę konkretny przewodnik po świecie uzależnień od gier. Autorki...

soliloquium | 2016-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2016

Niezwykłe jest to, że gdy poznaję bardzo szczegółowe zagadnienia z zakresu psychologii, znajduję w nich pewne ogólne zasady na temat wychowania dzieci, relacji w związku i po prostu… życia! "Dzieci konsoli. Uzależnienie od gier" autorstwa Hilarie Cash i Kim McDaniel jest szczegółową instrukcją realizacji zasad rodzicielstwa otwartego i refleksyjnego, mimo że w pierwszym odbiorze książka zdaje się być mocno zakorzeniona w behawioralnym podejściu do rozwiązywania problemów. W książce rodzice znajdą porady dostosowane do wieku dziecku i konkretne metody działań zmierzających do poradzenia sobie z problemem.

Po więcej zapraszam do http://karolinaplichta.pl/nowy-typ-uzaleznienia/
Jestem ciekawa, co Wy uważacie na temat nowego typu uzależnienia?

dzidek | 2018-05-08
Przeczytana: 08 maja 2018

Dobry poradnik napisany przez praktyków.

roivas | 2019-03-30
Przeczytana: 2019 rok