Sensoryczne niemowlę

Okładka książki Sensoryczne niemowlę Aleksandra Charęzńska, Joanna Szulc
Okładka książki Sensoryczne niemowlę
Aleksandra CharęzńskaJoanna Szulc Wydawnictwo: Mamania poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
Sensoryczne niemowlę
Mamania
2019-10-03
2019-10-03
dzieci niemowlęta SI zaburzenia integracji sensorycznej

Krótka, zwięzła, pomocna i sympatyczna w odbiorze:)

Krótka, zwięzła, pomocna i sympatyczna w odbiorze:)

Bardzo ciekawa pozycja. W środku wiele prostych zabaw. Pokazuje na jakie zachowania dzieci zwrócić uwagę. Łatwo się czyta, udało się nawet z niemowlakiem. ;)

Jak na kompendium to czuję niedosyt… ale o to nie trudno w tak rozległym temacie. Zaznaczyłam sobie wybrane strony i zabawy do notatek na później ale już teraz trochę rozumiem lepiej mojego bobasa. Staram się ale zawsze czegoś nowego się człowiek nauczy. Bardzo mnie cieszą wymienione zabawy, rozdział z zarzutami wobec sensorycznym zagadnieniom (super odpowiedz dla sceptycznych babć, że co to za wymysły),wytłumaczenie czemu warto nosić - nosimy! Ale wcześniej na durne teksty o przyzwyczajaniu do noszenia odpowiadaliśmy (o ile w ogóle) argumentami o sferze emocjonalnej, a teraz mamy jeszcze argumenty rozwoju ruchu.
Bardzo podobają mi się „Zapiski z praktyki” z przykładami z życia. Nie zdawałam sobie sprawy z tego jak uciążliwe mogą być zaburzenia sensoryczne. Po książkę sięgnęłam z ciekawości , w temacie rozwoju bobasa, a nie ze względu na problemy.
„Sensoryczne niemowlę” z pewnością trafia u mnie do zbioru książek godnych polecenia przyszłym/młodym rodzicom.

To ogromnie pożyteczne książka, czytałam ją w pierwszych tygodniach życia córki. Znalazłam tam bardzo wiele przydatnych informacji i wskazówek, które pozwoliły nam prowadzić ją we właściwy sposób i zwracać uwagę na różne zachowania, które mogą być ważne.

Ciekawa pozycja dla świeżo upieczonych rodziców, można odkryć że zabawy które wymyślali nasi rodzice kilkadziesiąt lat temu (kołysanki, raczki-nieboraczki i patataje) są najlepszymi sposobami na rozwój sensoryczny ;) Warto też wziąć do serca, że niemowle potrzebuje mniej zabawek niż byśmy myśleli, podobały mi się przepisy na zabawki DIY.

Nam, jako rodzicom zależy na harmonijnym rozwoju naszych dzieci, sięgamy zatem po różnego rodzaju poradniki, które mają nas wesprzeć w tych działaniach. Niejednokrotnie, skupiamy się na emocjach dzieci i rozwiązywaniu problemów czy rodzicielskich dylematów, gdy już mają one miejsce. Czasami jednak warto sięgnąć o krok wcześniej i wsłuchać się w nasze dzieci i ich potrzeby, zanim zaczną je bezpośrednio komunikować.

Problemy z zasypianiem, płacz, drażliwość, to coś co może przytrafić się każdemu niemowlakowi i jak wiadomo powodów takich zachowań może być wiele, pytanie brzmi: Czy rozważamy możliwość utożsamiania ich z zaburzeniami sensorycznymi, czy tylko myślimy, że nie ma sensu zagłębiać się w ten temat, bo pewnie wszystko minie za jakiś czas?

Ta książka pomoże nam, rodzicom, znaleźć odpowiedź na wiele pytań, zrozumieć lepiej dziecięce potrzeby i pokieruje, jeśli pojawią się wątpliwości, z którymi sobie nie będziemy mogli poradzić. To również wsparcie, dla rodziców, którzy szukają rozwiązań, mających na celu wspieranie rozwoju sensoryki u swoich pociech.

To także podróż przez wszystkie zmysły ( a okazuje się, że mamy ich więcej niż pięć),szereg propozycji zabaw i aktywności stymulujących zmysły, do których nie potrzebne będą drogie zabawki.

Ta książka opisuje także doświadczenia i badania autorki, pokazując tym samym, jak wiele kryje się pod zaburzeniami przetwarzania zmysłowego i ich późniejszych konsekwencjach.

Bardzo praktyczny przewodnik. Dużo ciekawych propozycji zabaw dla maluszków :)

Bardzo praktyczny przewodnik. Dużo ciekawych propozycji zabaw dla maluszków :)

Książka którą powinien przeczytać każdy rodzic, nie tylko dzieci z zaburzeniami SI. Dużo rad, pomysłów na zabawy i wspieranie maluszka. Polecam!

Dla mnie pozycja nietrafiona - na szczęście. Moje dziecko nie potrzebowało ani wsparcia sensorycznego ani ćwiczeń rehabilitacyjnych. Jeśli jednak Wasza pociecha ma taką potrzebę, myślę, że warto poradnik przeczytać, by w warunkach domowych pomóc malcowi.

Dziś przychodzę do was z książką która już od dawna leży w mojej biblioteczce. Jako młoda mama miałam w głowie wiele niewiadomych, wiele pytań - nie bardzo wiedziałam co i jak. Antoś był bardzo płaczliwy, a ja byłam na tyle wystraszona i zestresowana, że nie bardzo wiedziałam jak sobie z tym poradzić. Dziś wiem, że to po prostu brak wiedzy z mojej strony i pomocy ze strony innych osób, ale mimo wszystko kiedy w Biedronce wpadła mi w ręce ta książka wiedziałam, że będzie fajnym wyborem. Tak naprawdę z całej tej całego spisu treści najbardziej zainteresował mnie temat zabaw sensorycznych z dzieckiem i dziś już doskonale wiem, że to faktycznie jedne z najlepszych zabawek jakie można dziecku zaoferować. Antoni bardzo lubi bawić się wszelkiego rodzaju butelkami z zawartością, albo i bez, tak samo jak torebkami z kaszą, ryżem, fasolą. Wszystkim co wydaje fajne i przyjemne dla jego ucha dźwięki, oraz co sprawia, że zabawa trwa przez dłuuuugi czas. Są jednak dzieci bardziej wrażliwe od innych i książka ta bardzo fajnie opisuje i tłumaczy czego może być to powodem. Jak można nauczyć się współpracować z takim dzieckiem, a przede wszystkim zrozumieć jak działa i rozwija się umysł naszego malucha.
Ciekawa, świetnie napisana - dużo pomysłów na zabawy sensoryczne, wg mnie super!

Dodaj cytat z książki Sensoryczne niemowlę