Zaciszny Zakątek

Prószyński i S-ka
2015-01-15
2015-01-15
Literatura polska

Bardzo lubię książki napisane przez Agatę Kołakowską,jednak tym razem muszę z przykrością stwierdzić, że jest to najsłabsza pozycja autorki. Miałam nadzieję na dobrą fabułę, która dobitnie pokazałaby, że bogactwo nie jest równe szczęściu. Niestety, zbyt chaotyczne opisy nie spełniły swojego zadania. Nawet nie chcę zbytnio opisywać tej powieści, ponieważ tym razem szkoda na to czasu. Nie oznacza to, że przestanę czytać książki autorki- jednorazowa wpadka jeszcze nikomu nie zaszkodziła.

Często robimy dobrą minę do złej gry.. pozujemy na szczęśliwszych niż jesteśmy, by otoczenie nie ujrzało prawdy. Przykre, ale prawdziwe. Za zamkniętymi drzwiami rozgrywają się czasami poważne dramaty. A nie zawsze mamy odwagę prosić o pomoc, bo wiąże się to z przyznaniem do błędu. Tymczasem szczera rozmowa, empatia i wsparcie nieraz mogłyby zapobiec tragedii.. Kolejna dobra książka pani Kołakowskiej. Mimo iż na tle wcześniejszych jej powieści, wypada trochę słabiej, warto przeczytać.

Sielskie osiedle domów z wyższej półki, zamieszkałe przez zamożnych wykształconych sąsiadów. Idealne gniazdko dla młodego małżeństwa może przerodzić się w scenerię niczym z thrilleru. Każdy ma swoje sekrety, a niekiedy cały wizerunek może być kunsztowną iluzją. Książka dobra, ale na kolana nie powala. Ograniczyłabym znacznie łopatologiczne moralizatorstwo

Te cytaty z książki są najlepszą recenzją:
"Pod maską ironii i śmiechu można ukryć niejedno."

"Marcie ulżyło. Zdążyła przywyknąć i nie wyobrażała już sobie mieszkania gdzie indziej. Przecież wszędzie jest tak samo, doszła do wniosku, większość ludzi odgrywa starannie wyreżyserowane role. Tutaj natomiast sąsiedzi w końcu otworzyli się na siebie. Dzięki chwili niezamierzonej szczerości objawiła się prawda, a ludzie przestali obawiać się ocen i odrzucenia. Teraz było im do siebie bliżej niż kiedykolwiek".

Te cytaty z książki są najlepszą recenzją:
"Pod maską ironii i śmiechu można ukryć niejedno."

I po raz kolejny Agata Kołakowska mnie nie zawiodła.
Poruszająca, zmuszająca do myślenia, stawiająca pytanie: Czy pod przykrywką bogactwa i dobrobytu ludzie nie próbują czasem ukryć swoich poważnych problemów?
,,Zaciszny Zakątek" - niby takie spokojne miejsce, a jednak mieszkańcy osiedla mierzą się z prawdziwymi dramatami - samobójstwo, zdrada, nerwica, niska samoocena, problemy z dzieckiem.
Dość trudne tematy, ale napisane w przystępny sposób, skłaniające do refleksji nad własnym życiem.

I po raz kolejny Agata Kołakowska mnie nie zawiodła.

Bardzo lubię autorkę,pisze wspaniale swe książki. Podoba mi się styl pisarski Agaty Kołakowskiej.
Piękną,uroczą lekturę przeczytałam.

Piękną,uroczą lekturę przeczytałam.

Wciągająca, gra pozorów, że pozory często gęsto mylą, świetnie ukazna jak ludzie sami sprawią że śa nieszczęsliwi bo najwązniejsze co ludzie powiedzą zamiast żyć swoim życiem. I ukaznie że w tzw nowobogackich dzielnicach , z prestiżem rodziny nie zawsze jest tak barwnie i kolorowo . polecam nie można się oderwać.

Pierwsze moje spotkanie z tą Autorką i muszę przyznać, że bardzo udane. Książka może nie jest ambitną literaturą, ale dostarczyła mi miłej rozrywki. Marta i Jacek - główni bohaterowie spełniają swoje wielkie marzenie i kupują dom. Na tym jednak ich przygody się nie kończą. Sąsiedzi okazują się ludźmi pełnymi niespodzianek. Dodatkowo niespodziewane zmiany w życiu osobistym narażają ich na spory stres. Jako czytelnik kibicowałam głównym bohaterom w pokonywaniu przeszkód. Zakończenie odrobinę mnie rozczarowało, ale i tak uważam, że książka jest warta przeczytania.

ujdzie

ujdzie

Główni bohaterowie Marta i Jacek, postanawiają spełnić swoje wielkie marzenie i kupują dom na małym elitarnym osiedlu. Poznają swoich z pozoru idealnych i bogatych sąsiadów, zaprzyjaźniają się, natomiast co się kryje pod idealną otoczką? Krótko mówiąc - zwykłe problemy, zwykłych ludzi.

• 2015
  • 2015