Gdybyś wiedziała

Okładka książki Gdybyś wiedziała Mary Higgins Clark
Okładka książki Gdybyś wiedziała
Mary Higgins Clark Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: W cieniu podejrzenia (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
W cieniu podejrzenia (tom 1)
I've Got You Under My Skin
Prószyński i S-ka
2015-01-15
2015-01-15
Zofia Łomnicka
Zofia Łomnicka

Okładka książki Cząstka mojego serca Alafair Burke, Mary Higgins Clark
Cząstka mojego... Alafair Burke, Mary...
Okładka książki Nie jestem Twoją własnością Alafair Burke, Mary Higgins Clark
Nie jestem Two... Alafair Burke, Mary...

Mary Higgins Clark jest mistrzynią suspensu i również w tym wypadku nie zawiodła moich oczekiwań. Uwielbiam jej książki, bo są lekkie, bardzo przyjemnie się je czyta i tematyka każdej z nich jest zawsze zagadkowa, tajemnicza. W każdej z książek pojawia się element prawa karnego co dodatkowo potęguje moją ciekawość 😉

Książka ogólnie rzecz biorąc dosyć ciekawa chociaż dla mnie niektóre rzeczy były nieco podkoloryzowane była to książka bardziej obyczajowa niż kryminalna
Może nie taka ambitna jak Agatha Christie ale to ciekawa lektura na nudne popołudnia

Akcja, zabojstwo, podejrzani, pieniądze w tle. Niewyjaśnione morderstwo i podejrzani, na których życie ono wpłyneło oraz producentka telewizyjna, która wie, jak to jest żyć w strachu i niepewności. Bardzo dobrze sie czyta, nie można sie nudzić.

Gdybym od tej części zaczęła raczej nie poszukiwałabym tak intensywnie kolejnej :(
Jest to kryminałek, nie najgorszy nawet, ale jednak chowa się w porównaniu do drugiej.
Ogólnie - nie jest źle, dobre czytadło na plażę, lub deszczowy, wakacyjny wieczór.

Mąż Laurie Moran zostaje brutalnie zamordowany przez zabójcę na oczach syna. Tylko trzyletni Timmy widzi twarz zabójcy swojego ojca. Po pięciu już latach te przerażające, bardzo przenikliwe niebieskie oczy chłopca nawiedzają go w snach. Lecz Laurie prześladuje, chodzi inna myśl po głowie-ta groźba mordercy, który usłyszał jej uciekający z miejsca zabójstwa jej syn "Powiedz matce, że będzie następna, a potem nadejdzie na ciebie kolej" I Laurie teraz ma już naprawdę do czynienia z morderstwem, Kobieta jest producentką programu telewizyjnego dotyczą one rzeczywistych spraw, które są dotąd od pewnego czasu nierozwiązane sprawy kryminalne. Serial rozpoczyna się od niewyjaśnionego od ponad dwudziestu lat sensacyjne morderstwo młodej,ładnej Betsy Powell. Jest znana w szerokich,dobrych kręgach towarzyskich. Betsy po skończonym bankiecie, znajdują w pokoju uduszoną w łóżku.

Doskonała fabuła, świetne zwroty akcji i trzyma w mocnym napięciu. Jest intryga,wciągnął mnie niesamowicie i zaciekawił, autorka genialnie napisała ten mroczny, przerażający thriller psychologiczny zapewnił mi dreszczyk emocji i grozy.
Mary Higgins Clark bardzo dobrze skonstruowała tę książkę,pokazała się z najlepszej strony to moje pierwsze spotkanie z autorką, a nie ostatnie nie po przestanę na jej książkach warte są przeczytania.
"Gdybyś wiedziała" to wciągająca, mocna,rewelacyjna książka spędziłam wieczór dzisiejszy miło z kubkiem gorącej herbaty przypadła mi do gustu jestem zadowolona z książki!!!!!

Fajna

Fajna

Książkę czyta się szybko gdyż jest bardzo ciekawa.Polecam!

Książkę czyta się szybko gdyż jest bardzo ciekawa.Polecam!

Po pierwsze, koszmarny przekład. Nie wysilono się kompletnie - co chwilę powtarzają się te same określenia czy frazy. Bardzo psuje to odbiór książki i cięzko ocenić, czy tłumacz schrzanił sprawę, czy też jest to jedna z gorszych pozycji MHC. Sama intryga jakaś płaska, zapętlające się sytuacje, prowadzące do kilkunastozdaniowego finału.

Generalnie nie czytam kryminałów. Nie wiem czemu wybrałam akurat tę pozycję. Jednak nie żałuję!!! Akcja jest tak napisana, że trudno określić jak sie skończy, tym bardziej, że w tej książce powiązane są ze sobą dwa wątki, który mają wspólny punk odniesienia . Bardzo, bardzo polecam .

całkiem miło się czytało, chociaż pewne wątki ponaciągane i postacie mocno ukoloryzowane

• Kryminał
  • 2015
  • Kindle
  • Przeczytam 52 książki w 2015r
  • 2015

Dodaj cytat z książki Gdybyś wiedziała