The First Wife
giovanna

Bailey Browne, po stracie matki, jedzie na egzotyczną wycieczkę. Chce zaznać radości życia po jej stracie. Skromna dziewczyna z Nebraski jest zachwycona urzekającą przyrodą Karaibów i oszołomiona zainteresowaniem, jakie okazuje jej bardzo przystojny nieznajomy. Przedstawia się jako Logan Abbott i wkrótce oznajmia, że są sobie przeznaczeni. Bailey zakochuje się w Loganie i - wbrew podszeptom rozsądku - zgadza się wyjść za niego, mimo iż zna ukochanego krótko i powierzchownie. Po ślubie jadą do Luizjany. Tam znajduje się imponująca Abbott Farm, rodzinna posiadłość Logana, w której skład wchodzi znana stadnina koni. Szczęśliwą i entuzjastycznie nastawioną do przyszłości Bailey spotyka niemiła niespodzianka - siostra męża i jego najbliżsi współpracownicy odnoszą się do niej z dużym dystansem. W krótkim czasie Bailey dowiaduje się, że jest łudząco podobna do pierwszej żony Logana, zaginionej w tajemniczych okolicznościach. Niepokój Bailey pogłębia wiadomość o kilku przypadkach zaginięć młodych kobiet.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl

źródło okładki: http://www.znak.com.pl

AuroraBorealis | 2017-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2017

Ja to mam szczęście do książek: te które mnie się podobają, innym nie za bardzo, a te które z kolei mnie odpychają, inni wychwalają pod niebiosa. No cóż natura przekorna wychodzi ;) a nie podążanie jak ta owca za tłumem. I dlatego też zdecydowałam się sięgnąć po tę właśnie książkę.

Czytam, czytam i powiem szczerze "Pierwsza żona" nie jest/była taka strasznie zła jak piszą o niej niektórzy czytelnicy w swoich opiniach. Owszem nie jest to jakiś bardzo mroczny thriller czy takiż sam kryminał. Jest to raczej taki babski obyczaj połączony z romansem i jakąś zagadką kryminalną. Można przeczytać dla relaksu, ale nie należy spodziewać się po niej mocnych fajerwerków. Ja przy niej dobrze się bawiłam i muszę przyznać, że nawet mi się podobała. Czytało się ją wyjątkowo szybko – krótkie rozdziały, nawet ciekawe, w miarę dobry, poprawny język, który mnie akurat nie męczył więc nie było tak źle. Mniej więcej od połowy zaczęłam się domyślać kto może być mordercą. Sam styl autorki przypominał mi...

Mollinka_90 | 2019-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2019

Książki Eriki Spindler to takie dość porządnie napisane thrillery odpowiednie dla pań. Nie inaczej jest z "Pierwszą żoną". Logan poznaje podczas pobytu na Karaibach uroczą, acz nieco naiwną i sentymentalną Bailey. Dziewczyna, młodsza od niego o 10 lat niedawno straciła matkę, wiedzie samotne życie, a w bogatym i przystojnym mężczyźnie widzi ucieleśnienie swoich marzeń o romantycznym narzeczonym. Ponieważ obydwoje odczuwają do siebie pociąg, a po kilku dniach są pewni, że się w sobie zakochali, propozycja Logana, by przedłużyć urlop spotyka się z aprobatą Bailey. Zwieńczeniem karaibskich wakacji jest ich szybki ślub. Jednak na ile można poznać drugą osobę w ciągu paru tygodni? Okazuje się, że Logan i jego rodzina, wiodąca życie na wysokim poziomie, nie jest wolna od zagmatwanych tajemnic z przeszłości. A jedną z najważniejszych z nich jest tajemnicze zaginięcie True - pierwszej żony Logana, która, jak wieść głosi, była bardzo podobna do Bailey.

Jak w przypadku wielu podobnych...

joaśka | 2015-09-08
Przeczytana: 07 września 2015

Biorąc tę książkę do ręki wiedziałam mniej więcej czego się spodziewać a czego nie. Innymi słowy miało być maksimum lekkiej rozrywki a minimum myślenia. Istnieją jednak granice, których przekraczać nie wolno ;) Książka może być niewymagająca intelektualnie, ale nie może być toporna. Zamiast spodziewanej lekkiej rozrywki przeżyłam chwile rosnącej irytacji: na drewnianych bohaterów, prostacki język i plastikową akcję. Nigdy więcej E. Spindler.

Bailey Browne, po stracie matki, jedzie na egzotyczną wycieczkę. Chce zaznać radości życia po jej stracie. Skromna dziewczyna z Nebraski jest zachwycona urzekającą przyrodą Karaibów i oszołomiona zainteresowaniem, jakie okazuje jej bardzo przystojny nieznajomy. Bailey poznaje młodego, bogatego i przystojnego hodowcę hodującego konie zabiera ją na farmę swoją, Z gorącego romansu zmienia w prawdziwą, szczerą miłość. Potem ślub i bierze Bailey do swojej rodziny w swoje rodzinne strony. Jednak jego rodzina uprzedzona jest co do niej, sceptycznie nastawiona, steptyczna, nie akceptuje, nie toleruje jej. Zaczynają się dziać tajemnicze morderstwa giną młode kobiety, nie wiadomo kto stoi za tymi zbrodniami.1 psychopata do, którego nic już nie dociera i próbuje wszystkim wmówić swoją teorię spiskową, że to jest jakiś spisek. Szczególnie na Loganie i Bailey to odbija się na ich małżeństwie tracą do siebie zaufanie, nie potrafią już sobie zaufać, nie mają do siebie żadnej szczerości....

basik | 2016-05-04
Na półkach: Przeczytane, Sensacja

" Pierwsza żona " to jest najlepsza powieść tej autorki jaką ostatnio czytałam
Bailey i Logan spotykają się podczas urlopu na Karaibach i po kilku tygodniach znajomości biorą ślub i wyjeżdżają do Luizjany, do rodowej posiadłości Logana, który posiada tam również stadninę koni.
Tu spotyka się z niezbyt ciepłym przyjęciem ze strony siostry Logana, później okazuje się, że poprzednia żona Logana go opuściła (Komendant miejscowej policji twierdzi, że została zamordowana i to przez własnego męża)
Z czasem poznaje tragiczną historię rodziny swojego męża (brat i ojciec popełnili samobójstwo, matka została zamordowana), siostra Logana i pracownicy farmy, po trochę opowiadają jej o zaginionych w okolicy dziewczynach a komendant policji twierdzi że zaginione dziewczyny zamordował jej mąż. I wszystko na to wskazuje....Bailey zaczyna tracić wiarę w niewinność męża.
Do tego ona ulega tajemniczemu wypadkowi, ma amnezję , nie pamięta wypadku, nie wierzy mężowi, czuje się zagrożona....a siostra...

Ania | 2017-07-16
Przeczytana: 10 lipca 2017

Lekko się czyta i ciekawie napisana.Jest bardzo tajemnicza,zawiera wiele niewiadomych.Lubię tego typu książki gdyż czyta się je z tak zwanym zapartym tchem,oczekując zakończenia.Polecam

Polaa | 2018-03-13
Przeczytana: 13 marca 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Na początku wydawać by się mogło, że to rzeczywiście bogaty i przystojny Logan jest winien śmierci wszystkich dziewczyn. Ale jego żona - Bailey - do końca mu wierzy i...ma rację. On jest niewinny. Kto zatem zabił te kobiety w zemście za utraconą rodzinę? Koniec nieprzewidywalny. Brawo !!

Mika220 | 2015-10-13
Na półkach: Przeczytane, 2015 r.

Bardzo lubię książki Erici Spindler, to takie lżejsze thrillery, ale przy tym wciągające, ta książka jest niestety gorsza. No, ale źle nie jest, dają 6 gwiazdek, przy czym dla mnie to ocena niezła, a nie dobra jak sugeruje portal.

Bailey bierze szybki ślub z Loganem, zachwycona jego osobą, choć niepewna czy to dobry krok. Logan zapewnia ją o swojej miłości. Cieniem kładzie się jego była żona, która zaginęła i nie wiadomo co się z nią stało. Wszyscy zachowują się dziwnie. Główna bohaterka nie ma komu wierzyć i powoli wychodzą na jaw rodzinne tajemnice.

Książka podzielona jest na krótkie rozdziały, które czyta się dosyć lekko i szybko. Niemniej czasem język jest toporny. Bohaterzy są trochę płascy, ciężko ich jakoś mocniej polubić, ale najgorzej nie jest. Każdy ma swoje jakieś tajemnice, dziwne zachowania. Jako thriller książka sprawdza się średnio, nie czuć klimatu i napięcia. Dlatego mimo wszystko oceniam ją jako taką powieść podchodzącą pod dramat z tajemnicami z przeszłości w...

dra | 2017-08-11
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 10 sierpnia 2017

Jeśli sięgnęliście po tę książkę bo skusiła was reklama dobrego thrillera to współczuję. Zaklasyfikowanie tej książki do tego gatunki jest mocno na wyrost.
Akcja toczy się szybko (czasami za szybko),praktycznie brak przestojów.
Dużo tajemniczości, mroczności, niedopowiedzeń wprowadza Logan.Tak piąte przez dziesiąte wprowadza żonę w relacje rodzinne i problemy rodzinne. Reakcją Bailey na to jest chęć poznania wszystkiego co znajduje się pod kamieniem. Przez to wścibstwo ma dużo kłopotów i ciągle musi przepraszać. Dużo zamieszania wprowadza jej niezdecydowanie czy wierzy Loganowi czy nie.
A winnego wytypowałam już w połowie książki, mimo że autorka stała się go ukryć.
Dobre szybkie czytadło.

Mika | 2015-06-29
Przeczytana: 30 czerwca 2015

Pierwszy raz sięgnęłam po książkę Erici Spindler i już wiem po co sięgać, gdy nie będę od literatury wymagać zbyt wiele.
Historia Bailey i jej przyszłego męża, zaczyna się jak w klasycznym love story. Para na plaży, zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia i czują, że są sobie przeznaczeni. Tak słodko, że miód wydaje się być słony.
Niestety, nie do końca jest tak jakby życzyła sobie świeżo poślubiona małżonka. Owszem. Przystojny mąż, piękna rezydencja, bogactwo. No i tutaj zaczyna się klasyczny thriller, z wieloma postaciami rozstawionymi po kątach, naburmuszonymi ponieważ każdy coś ukrywa. Mamy wiernych przyjaciół, śmierć rodziców, samobójstwo, zaginione kobiety, człowieka poszkodowanego przez los, mieszkającego na uboczu i policjanta ogarniętego manią poszukiwań i oskarżania jednego z głównych bohaterów. I choć historia jest beznadziejnie banalna, to czyta się dobrze, szybko. Autorka nie bawi się w przeciągłe opisy, co jest plusem.
Mimo wszystko, z pewnością...