Divergent Trilogy
dystopia, ya, niezgodna, zbuntowana, wierna, roth
dialog

Każdy szesnastolatek przechodzi test predyspozycji, a potem w krwawej ceremonii musi wybrać frakcję. Ten, kto nie pasuje do żadnej, zostaje uznany za bezfrakcyjnego i wykluczony. Ten, kto łączy cechy charakteru kilku frakcji, jest niezgodny – i musi być wyeliminowany… Szesnastoletnia Beatrice dokonuje wyboru, który zaskoczy wszystkich, nawet ją samą. Porzuca Altruizm i swoją rodzinę, by jako...

Szesnastoletnia Beatrice dokonuje wyboru, który zaskoczy wszystkich, nawet ją samą. Porzuca Altruizm i swoją rodzinę, by jako Tris stać się twardą, niebezpieczną Nieustraszoną. Będzie musiała przejść brutalne szkolenie, zmierzyć się ze swoimi najgłębszymi lękami, nauczyć się ufać innym nowicjuszom i przekonać się, czy w nowym życiu, jakie wybrała, jest miejsce na miłość.
Tymczasem wybucha krwawa walka między frakcjami, a Tris ma tajemnicę, której musi strzec przed wszystkimi, bo wie, że jej odkrycie oznacza dla niej śmierć.

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2016

źródło okładki: http://bookgeek.pl/2014/11/07/trylogia-niezgodna-w...»

Maxin | 2019-09-05

Super cykl. szkoda że już nie ma następnych części

Werka | 2019-07-02

Świetna trylogia :).

Część pierwsza-cudowna, zaskakująca, wciągająca. Druga i trzecia nie wciągnęły mnie już tak bardzo, ale też były dobre.

LupusLegere | 2019-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2019

Pomysł sam w sobie jest dobry. Trochę przypomina Igrzyska Śmierci. Pierwsza część jest dosyć fajna, lecz druga i trzecia już dosyć spora katastrofa.

Od samego początku czułam się jakbym czytała dosyć długie opowiadanie z Wattpada. Kontynuowałam czytanie ze względu, że zaciekawiło mnie co będzie za murem i jak =ie to będzie. Niestety, ale w książkach tak jest gdy pomysł i fabuła wyrzucają poza skal, lecz styl pozostawia wiele do życzenia książka już traci przynajmniej połowę swojej wartości.

Spora część dialogów była płytka i pozostawiała wiele do życzenia. Wiele sytuacji było bez głębszego sensu.

Książkę polecam tym,którzy lubią Igrzyska Śmierci i sporo romantyzmu w opowieści.

Kalew | 2019-05-02

Jedna z ulubionych serii młodzieżowych.

cat_book_read | 2019-03-30
Przeczytana: 2017 rok

Niezgodna, zbuntowana, wierna to książki nie tylko dla młodych odbiorców.

Seria odniosła spory sukces dzięki ogromnej dawce emocji, akcji i adrenaliny w niej zawartej.
Podział społeczeństwa dla wyższych celów, eliminacja i zabawa w "stwórcę". ~Władza,
~Śmierć,
~Zdrada,
~Kłamstwa,
~Niebezpieczeństwo,
~Lojalność,
~Odwaga,
~Poświęcenie,
~Miłość.

Jeden wybór może zmienić, zniszczyć , pokazać kim jesteś... Zachęcam sięgnąć po całą serię , jak i obejrzeć filmy..
( Cztery - to historia widziana oczami drugiego z głównych bohaterów).

Laila_Holmes | 2019-02-24

Nauczyła mnie że bycie wyjątkowym to moja najważniejsza cecha

JulieAva01 | 2019-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2019

Jestem świeżo po skończeniu tej powieści.

Była dobra, szybko się ją czytało choć musiałam taki moment, gdzieś w połowie drugiej części, że porostu przerwałam czytanie. Wróciłam do niej nie dawno i około 300 może więcej stron pochłonełam w trzy dni.

Veronica Roth ma przyjemny styl, każdy, nie koniecznie fan takich klimatów, może się odnaleźć.

(To może być spoiler, czytasz więc na własną odpowiedzialność)
Postać Beatrice momentami mnie wręcz irytowała, czasami ją uwielbiałam, często też, przerwałam czytanie i mówiłam" Matko... jako ona jest głupia...".

Nie mówię, że cztery był cudowny, oboje byli siebie warci. Gotowi do poświęceń, zawsze dbali o dobro ogółu, okłamywali się na wzajem, dla wyższego celu.

Książka jest jak już mówiłam bardzo przyjemna, tylko polecam nie robić tego co ja, czyli chcieć przeczytać wszystkiego od razu, bo może szybko się znudzić.

Polecam każdemu, nie tylko fanom tego gatunku:)

DB_Foryś | 2019-01-03

Swego czasu moja ulubiona seria. Zaczytywałam się w niej, jeżdżąc na uczelnię komunikacją miejską. Sięgnęłam po nią oczywiście zachęcona przez kinowy hit i nie żałuję. Bawiłam się świetnie, świat przedstawiony do mnie przemówił, emocje zdziałały swoje, w dodatku wykreowanych bohaterów nie da się nie lubić. A przynajmniej tych głównych :)
Gorąco polecam.

Weronika | 2018-08-01

Najlepsza trylogia!

Iza | 2018-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2018

Pierwszy tom - był świetny. [Gwiazdki 4/5]
Drugi tom - (dzięki głównej bohaterce) zaczynał umierać. [Gwiazdki 2,5/5]
Trzeci tom - od trzech LAT jestem w połowie i nie mogę skończyć. Już wiem co się stanie (dzięki znajomej) ale i bez tego nie miałam potrzeby kończenia go.
Dziś się poddałam. Muszę tu coś jeszcze dodawać? [Gwiazdki 0/5]