Piękni przegrani

Wydawnictwo: Sic!
5,03 (69 ocen i 6 opinii)

Śmiała obyczajowo, pełna czarnego humoru i prawdziwie poruszająca historia miłosnego trójkąta. Jego uczestników narratora, jego żonę Edith i ich maniakalnego przyjaciela F. łączą nie tylko więzi erotyczne, ale też kult Katarzyny Tekakwitha, indiańskiej świętej z XVII wieku. W dalszym planie powieść podejmuje temat masowych zagład nowożytnych cywilizacji, rewolucji seksualnej, rewolty politycznej lat 60. i kultury masowej jako substytutu religii.

Sklep

• Sekret Sonji
  • Etta i Otto i Russell i James
  • Czarny świt
  • Wyspa
  • Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
  • Tajemnica domu Helclów
  • Nie ma nieba
  • Oddam ci słońce
  • Dom po drugiej stronie lustra
Z jednym wyjątkiem

6,9 (10 ocen i opinii)
Wyspa
Joanna Miszczuk

8,22 (9 ocen i opinii)
Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
David Foster Wallace

8,57 (7 ocen i opinii)
Oddam ci słońce
Jandy Nelson

8,73 (15 ocen i opinii)
Dom po drugiej stronie lustra
Vanessa Tait

6,4 (10 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Alianne | 2014-04-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Erotyka, LGTB, 2014
Przeczytana: 18 kwietnia 2014

Nie jestem do końca pewna, czy tę książkę można zrozumieć. Wiem, że mi umknął gdzieś jej sens, co nie zmienia faktu, że większość lektury była niezwykle miła. Oczywiście: trzeba lubić tego typu rzeczy. Książki, w których można się pogubić, niezrozumiale przesłania, obsceniczność i mętlik w głowie.
Całkiem mi się podobało, ale nie sądzę, żebym chciała do niej wracać. Na końcu zabrakło mi puenty, czegoś, o co mogłabym zahaczyć mój mózg, co dałoby mi albo klarowny obraz historii, albo zamąciło jeszcze bardziej. Tymczasem zakończenie (dokładnie część trzecia, czyli epilog w trzeciej osobie) całkowicie mnie od książki oderwał.

Calendula | 2010-09-24
Przeczytana: 24 września 2010

Ta książka znudziła mnie bardzo. Pierwsza część jeszcze jest znośna, jeszcze się da coś z niej wyciągnąć, natomiast druga jest chyba literacką masturbacją autora, który już "nie może".

visenna88 | 2012-08-14
Przeczytana: lipiec 2007

Poetycka proza, niesamowita, mroczna, groteskowa i depresyjna - jak cała twórczość Leonarda Cohena.

Agnieszka | 2011-02-15
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 15 lutego 2011

Ta powieści pozostanie jedną z najbardziej radykalnych i niezwykłych dzieł literackich, jakie kiedykolwiek zostały opublikowane w Kanadzie, na świecie i jaką kiedykolwiek przeczytałam. Kultowa książka lat 60. Wizjonerska i obsceniczna, głęboka, pełna strasznych wizji i czarnego humoru. Historie o seksie, polityce, religii i poezji łączą się w skomplikowany taniec, w którym niczego nie można być pewnym, z wyjątkiem transcendentnego piękna straty. To książka, w której zbyt łatwo się pogubić.

GabrielL | 2011-07-26
Przeczytana: 30 czerwca 1995

Zakręcona hipizująca meta autobiografia zbiorowego doświadczenia pokolenia beatników

Mroverpeople | 2014-12-04

Stylem nawiązuje chyba trochę do Nagiego Lunchu Borroughsa