Piękni przegrani

Wydawnictwo: Sic!

Śmiała obyczajowo, pełna czarnego humoru i prawdziwie poruszająca historia miłosnego trójkąta. Jego uczestników narratora, jego żonę Edith i ich maniakalnego przyjaciela F. łączą nie tylko więzi erotyczne, ale też kult Katarzyny Tekakwitha, indiańskiej świętej z XVII wieku. W dalszym planie powieść podejmuje temat masowych zagład nowożytnych cywilizacji, rewolucji seksualnej, rewolty politycznej lat 60. i kultury masowej jako substytutu religii.

• Dziewczyna z Bostonu
  • Tajemniczy brat
  • Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii
  • Droga do domu
  • Przepisy na miłość i zbrodnię
  • Twoim śladem

7 (3 ocen i opinii)
Tajemniczy brat
Virginia Cleo Andrews

6,67 (9 ocen i opinii)
Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii
Anna Mateja

7,55 (22 ocen i opinii)
Droga do domu
Yaa Gyasi

7,97 (67 ocen i opinii)
Przepisy na miłość i zbrodnię
Sally Andrew

Mniej złości, więcej miłości
Natalia Sońska

7,86 (14 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
magdalia | 2016-03-29

Kocham twórczość Leonarda Cohena, uwielbiam jego teksty, muzykę, głos, osobowość. Ale ta książka? Raczej nie... Jakaś taka zbyt amerykańska, nie mój styl, czasy bitników też już dawno minęły, a z nimi mi się trochę kojarzy. Doceniam, choć najprawdopodobniej po prostu nie jest to mój typ literatury. Przepraszam panie Leonardzie.

Alianne | 2014-04-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Erotyka, LGTB, 2014
Przeczytana: 18 kwietnia 2014

Nie jestem do końca pewna, czy tę książkę można zrozumieć. Wiem, że mi umknął gdzieś jej sens, co nie zmienia faktu, że większość lektury była niezwykle miła. Oczywiście: trzeba lubić tego typu rzeczy. Książki, w których można się pogubić, niezrozumiale przesłania, obsceniczność i mętlik w głowie.
Całkiem mi się podobało, ale nie sądzę, żebym chciała do niej wracać. Na końcu zabrakło mi puenty, czegoś, o co mogłabym zahaczyć mój mózg, co dałoby mi albo klarowny obraz historii, albo zamąciło jeszcze bardziej. Tymczasem zakończenie (dokładnie część trzecia, czyli epilog w trzeciej osobie) całkowicie mnie od książki oderwał.

visenna88 | 2012-08-14
Przeczytana: lipiec 2007

Poetycka proza, niesamowita, mroczna, groteskowa i depresyjna - jak cała twórczość Leonarda Cohena.

Calendula | 2010-09-24
Przeczytana: 24 września 2010

Ta książka znudziła mnie bardzo. Pierwsza część jeszcze jest znośna, jeszcze się da coś z niej wyciągnąć, natomiast druga jest chyba literacką masturbacją autora, który już "nie może".

Agnieszka Tytko | 2011-02-15
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 15 lutego 2011

Ta powieści pozostanie jedną z najbardziej radykalnych i niezwykłych dzieł literackich, jakie kiedykolwiek zostały opublikowane w Kanadzie, na świecie i jaką kiedykolwiek przeczytałam. Kultowa książka lat 60. Wizjonerska i obsceniczna, głęboka, pełna strasznych wizji i czarnego humoru. Historie o seksie, polityce, religii i poezji łączą się w skomplikowany taniec, w którym niczego nie można być pewnym, z wyjątkiem transcendentnego piękna straty. To książka, w której zbyt łatwo się pogubić.

Andrzej | 2016-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2016

Niestety kultowa powieść z lat 60 jakimi są Piękni przegrani nie przypadła mi do gustu,spodziewałem się głębszego spojrzenia na tamte czasy.Niestety historia trójki bohaterów,jak i historia Indianki Katarzyny Tekakwithy też mnie nie za bardzo zafascynowała.Książka ocieka seksem w bardzo odważnych odsłonach jak na lata 60 ,a historia trójkąta miłosnego, występującego w tej książce raczej mnie nie przekonuje ,tylko zniechęca,gdyż spodziewałem się innej formy i treści książki kultowej lat 60 ,bardziej szczegółowego obrazu rewolty młodzieżowej z 68 roku.

GabrielL Kamiński | 2011-07-26
Przeczytana: 30 czerwca 1995

Zakręcona hipizująca meta autobiografia zbiorowego doświadczenia pokolenia beatników

Mroverpeople | 2014-12-04

Stylem nawiązuje chyba trochę do Nagiego Lunchu Borroughsa

GrzesiekLepianka | 2016-02-12

Niestety to kolejna ksiazka, ktora moze i jest jezykowym majstersztykiem, ale sensu to niestety w niej niezbyt wiele. I wlasnie brak sensu albo zbyt wiele sensow powoduje, ze ociera sie ona silnie o grafomanie, chcac chyba uchodzic za dzielo nowatorskie, otwarte, postmodernistyczne, odwazne i wreszcie eksperymentalne i awangardowe. Na pewno ta powiesc zaskoczy fanow muzyki Leonarda Cohena i tych, ktorzy odbieraja go jako statecznego pana spewajacego "Hallelujah" albo "Dance me to the end of love". Jak widac, w jego umysle roi sie mnostwo sprosnosci i dwuznacznych sytuacji, co jest jakos w tej ksiazce nawet ciekawe. Ale tak szczerze mowiac: ile mozna, no ile?

jalfredprufrock | 2016-06-22