Kiedy wiosna nie nadchodzi

Wydawnictwo: Psychoskok
literatura piękna
Monika

Książka „Kiedy wiosna nie nadchodzi” Anny Wysockiej-Kalkowskiej jest pełna zmiennych emocji od rozpaczy, strachu i lęku, po nieograniczoną radość, wzruszenie, szczęście i triumfująca finalnie nadzieję. Jest to opowieść o tym co w życiu najważniejsze. Znaczna część tej historii została umiejscowiona w Kazimierzu Dolnym, zatem czytając ją, spacerujemy uliczkami Kazimierza i zaglądamy w duszę tego miasta i swoją też... Nagle całym sobą zaczynamy dostrzegać i czuć świat, który nas otacza. „Kiedy wiosna nie nadchodzi” jest również książką o przyjaźni ze starszym człowiekiem i o tym, jak wielką rolę w życiu może odgrywać rodzeństwo. Ta opowieść jest przesycona wiarą w Miłość. I bardzo dobrze, bo to właśnie Ona jest najważniejsza, choć często zbyt późno zdajemy sobie z tego sprawę.

źródło opisu: Wydawnictwo Psychoskok

źródło okładki: Wydawnictwo Psychoskok

Katarzyna Katt | 2017-05-24
Przeczytana: 20 maja 2017

"Kiedy wiosna nie nadchodzi" to cudowna, ciepła i bardzo życiowa powieść, która odsłania ludzkie słabości i potrzeby. Anna Wysocka-Kalkowska w sposób genialny przedstawiła prawdziwe ludzkie życie. Jego wady, zalety, i to co dla każdego powinno być ważne - rodzina.
W tej powieści główną bohaterką jest Julia. To właśnie ona została "porzucona" przez męża, który już przez osiem lat mieszka w Stanach Zjednoczonych pod pretekstem upływu terminu ważności wizy. Kobieta ciągle ma złudną nadzieję, że mężczyzna wróci i do niej i do Polski jednak jej przyjaciółka, Weronika, przemawia do rozsądku i doprowadza do tego, że młoda kobieta wnosi pozew o rozwód. Po tym sytuacja nabiera tempa, życie Julii już nigdy nie będzie takie samo. Okazuje się, że kobieta odnajdzie członków swojej rodziny po tym jak sadziła, że żyje sama dla siebie. Ciągle czekając aż wiosna nadejdzie. Podoba mi się również zabieg, który autorka zastosowała a mianowicie o grę słów "Kiedy wiosna nie...

Wivel | 2017-05-17
Przeczytana: 11 sierpnia 2015

Czyżby na pojawiła się nowa Katarzyna Grochola? Taka myśl wielu z Was przemknie przez głowę po przeczytaniu powieści „Kiedy wiosna nie nadchodzi” autorstwa Anny Wysockiej- Kalkowskiej.
Ksiażka jest wzruszającą i ciepłą opowieścią, która smakuje wybornie o każdej porze roku. Polecam.

Grażyna St | 2017-01-12

Bardzo przyjemna lektura pozwalająca oderwać się od rzeczywistości. I razem z autorką można znaleźć wiosnę, do czego ona sama zaprasza czytelnika. Ciepła powieść, pełna troszeczkę przewidywalnych /nieraz wręcz przedziwnych i nierealnych/ sytuacji, które spotykają główną bohaterkę Julię... Aż nieraz chciałam znaleźć się na jej miejscu i mieć ten uroczy domek w Kazimierzu, i spotkać starszego pana Bernarda, i przeżywać urocze chwile w ogrodzie w jego towarzystwie /i nie tylko/. Powieść, która nastraja optymistycznie, pozwala wierzyć w magię aniołów, przypadków, miłości i przyjaźni.
Warto sięgnąć po taką książkę, by wyciszyć się wewnętrznie i uwierzyć, że szczęście jest osiągalne zawsze. A przynajmniej do tego zachęca autorka.

Ahoj Moi Mili!

Dzisiaj z kolei przychodzę do Was z recenzją od innego wydawnictwa. Recenzja książki wygrzebanej z wielu, które kiedyś tam miały swoją premierę. Gdy ujrzałam autorki drugą powieść, Pani Agnieszka poleciła mi i tą. Stwierdziłam, że co mi zależy i ją też zamówię.

Przechodząc do meritum, wierzycie w anioły? Mają jakąś szczególną moc? A może każdy anioł specjalizuje się w czymś innym? Będąc małą dziewczynką, chodzącą już chyba do Szkoły Podstawowej zbierałam porcelanowe figurki. Do tej pory mam wszystkie – całe szczęście, że przy przeprowadzce nic nie uległo zniszczeniu. Mam kilka aniołków, na zdjęciu poniżej możecie ujrzeć jednego z pierwszych z mojej skromnej kolekcji.

Anna Wysocka-Kalkowska – ceni sobie szczerość i lojalność, ma silny charakter i duszę artysty. W wolnej chwili lepi anioły z masy solnej. Zadebiutowała powieścią Kiedy wiosna nie nadchodzi, a jej druga powieść (Moje życie bez ciebie) wkrótce zostanie przeze mnie zrecenzowana.

Anna...

Nowe Horyzonty | 2016-07-06
Przeczytana: 28 czerwca 2016

(…) dom jest wszędzie tam, gdzie ludzie, których kochamy”. Str. 253

W powieści Anny Wysockiej-Kalkowskiej poznajemy Julię. Kobieta spotkała, jak wtedy sądziła miłość swojego życia – Marcina, za którego wychodzi za mąż po pół roku znajomości. Wspólne chwile szczęścia spędzają w Kazimierzu Dolnym. Tam poznają starszego pana Bernarda, który proponuje im sprzedaż domu. Cena jest bardzo korzystna, dlatego głupotą byłoby się nie zgodzić. Po kilku miesiącach wspólnego i bardzo szczęśliwego życia Marcin wyjeżdża do Stanów. Twierdzi, że jedzie na rok i wróci na wiosnę. Po roku rozłąki doszedł kolejny i kolejny, aż małżeństwo nie widziało się przez... osiem lat. Julia postanawia coś zrobić z tym wszystkim, poukładać sobie życie i zacząć planować przyszłość, jednak w jej planach nie ma już miejsca dla Marcina. Wysyła mu pozew rozwodowy. I wyjeżdża do Kazimierza, gdzie ma pewną sprawę do załatwienia, która wiąże się z pewną tajemnicą, jaką mieli przed nią jej rodzice.

„Wiosna jest w zasięgu...

Wielbicielka-książek | 2016-05-06

"Niegdyś myślałam, że urodziłam się pod szczęśliwą gwiazdą, że jestem dzieckiem miłości,
bo od kiedy pamiętam, zawsze otaczali mnie kochający ludzie.
Z czasem okazało się, że może urodziłam się blisko tej gwiazdy,
ale z pewnością nie pod nią.
A moje życie, które dotąd obfitowało w barwy łagodnej lecz soczystej tęczy,
zaczęło przybierać kolory jesiennej burzy.
W dodatku nie przestawało padać."

"Kiedy wiosna nie nadchodzi" to według mnie jedna z piękniejszych przeczytanych przeze mnie książek. Przyznaję, że kiedy tylko się o niej dowiedziałam, od razu wiedziałam, że muszę koniecznie podjąć się jej lektury. Przede wszystkim kierowałam się pozytywnymi o niej opiniami, ale także bardzo spodobały mi się prosta, niebanalna okładka oraz intrygujący tytuł. Ponadto jej opis sugerował, że będzie to przyjemna i wzruszająca powieść. I rzeczywiście tak było.

Julia to trzydziestopięcioletnia kobieta, mieszkająca w pięknym i dużym domu w Warszawie i prowadząca swoją własną firmę reklamową....

eva44 | 2016-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2016

Świetnie napisana. Oby takich więcej. Pośmiałam się i odrobinę łez uleciało, ale to niezwykle miłe, że mam nową autorkę którą chętnie dopisze do ulubionych. Szkoda kanarka i papugi...no ale życie może być cudowne szczególnie gdy dostrzeże się to wszystko co umyka gdy za szybko żyjemy i gonimy za ..... Polecam bardzo optymistyczna.

Netula_CK | 2016-01-11
Przeczytana: 08 stycznia 2016

Na wstępie chciałabym serdecznie podziękować Wydawnictwu Psychoskok nie tylko za udostępnienie egzemplarza do recenzji, ale przede wszystkim za to, że właśnie dzięki tej uprzejmości odkryłam autorkę, która na dobre zadomowi się w mojej biblioteczce.

Czym urzekła mnie książka? Swoim ciepłem, wdziękiem, prostotą, ale w tym pozytywnym sensie. Losy bohaterów, z pewnością niebanalne, oryginalne, często wzruszające, momentami zwyczajnie smutne, ale nade wszystko takie to wszystko…życiowe, a przecież najlepsze historie pisze samo życie…

„Kiedy wiosna nie nadchodzi” to nie tylko doskonałe kreacje bohaterów, z których osobiście najbardziej upodobałam sobie poczciwego staruszka Bernarda, to także przykład idealnego wręcz odmalowania idyllicznej przestrzeni życiowej, którą w tym przypadku był Kazimierz Dolny. Autorka udowodniła, że aby stworzyć klimatyczny nastrój nie potrzeba europejskich stolic ani zapomnianych przez ludzkość zakątków świata, wystarczy niespełna czterotysięczne,...

booksrabbit | 2016-01-06

"Kiedy wiosna nie nadchodzi" to moja czytelnicza wędrówka, którą sama sobie narzuciłam jako truchcik od świąt aż po dzień dzisiejszy. Nie wiem jak mogłam tak zwlekać z czytaniem i odkładać ją na następny dzień i następny... Tak jakoś się złożyło że zaczynałam ją (wstyd się przyznać) czytać dobre trzy razy. Podejście numer jeden przeczytałam parę stron i magia świąt więc poszła w odstawkę. Podejście numer dwa - prawdziwy falstart. I jak na zawołanie akurat jedna ze stacji radiowych musiała puścić kawałek " z Tobą odeszły anioły" znacie to ??? Co za pytanie kto tego nie zna. I to było to - znak musisz to przeczytać a okaże się czy warto było poświęcić jej czas.

Szybki rzut na fabułę autorka wprowadza Nas w zgiełk życia pomiędzy Warszawą a Kazimierzem gdzie poznajemy Julię fajną dziewczynę z tęczowym życiem. Nasza bohaterka przez całkiem fajnie opisany przypadek losowy poznaje Marcina jak się okazuje zostają parą i mówią sobie sakramentalne " TAK" - miesiąc miodowy...

Biblioteczka Rudej | 2015-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2015

Cudowna okładka i jeszce cudowniejsza książka o utaconej miłości i poszukiwaniu własnego miejsca na ziemi