Aneta

Książka „Kiedy wiosna nie nadchodzi” Anny Wysockiej-Kalkowskiej jest pełna zmiennych emocji od rozpaczy, strachu i lęku, po nieograniczoną radość, wzruszenie, szczęście i triumfująca finalnie nadzieję. Jest to opowieść o tym co w życiu najważniejsze. Znaczna część tej historii została umiejscowiona w Kazimierzu Dolnym, zatem czytając ją, spacerujemy uliczkami Kazimierza i zaglądamy w duszę tego miasta i swoją też... Nagle całym sobą zaczynamy dostrzegać i czuć świat, który nas otacza. „Kiedy wiosna nie nadchodzi” jest również książką o przyjaźni ze starszym człowiekiem i o tym, jak wielką rolę w życiu może odgrywać rodzeństwo. Ta opowieść jest przesycona wiarą w Miłość. I bardzo dobrze, bo to właśnie Ona jest najważniejsza, choć często zbyt późno zdajemy sobie z tego sprawę.

źródło opisu: Wydawnictwo Psychoskok

źródło okładki: Wydawnictwo Psychoskok

Pokrecona | 2015-03-14
Przeczytana: 14 marca 2015

Książka opowiada o życiu, utraconej miłości i pomimo tego, że można się domyślić niektórych wydarzeń, działa ona na czytelnika niczym narkotyk. Nie można przestać o niej myśleć, jak i o losach bohaterów. Świetna!!
Polecam!

Biblioteczka Rudej | 2015-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2015

Cudowna okładka i jeszce cudowniejsza książka o utaconej miłości i poszukiwaniu własnego miejsca na ziemi

Grażyna Este | 2017-01-12

Bardzo przyjemna lektura pozwalająca oderwać się od rzeczywistości. I razem z autorką można znaleźć wiosnę, do czego ona sama zaprasza czytelnika. Ciepła powieść, pełna troszeczkę przewidywalnych /nieraz wręcz przedziwnych i nierealnych/ sytuacji, które spotykają główną bohaterkę Julię... Aż nieraz chciałam znaleźć się na jej miejscu i mieć ten uroczy domek w Kazimierzu, i spotkać starszego pana Bernarda, i przeżywać urocze chwile w ogrodzie w jego towarzystwie /i nie tylko/. Powieść, która nastraja optymistycznie, pozwala wierzyć w magię aniołów, przypadków, miłości i przyjaźni.
Warto sięgnąć po taką książkę, by wyciszyć się wewnętrznie i uwierzyć, że szczęście jest osiągalne zawsze. A przynajmniej do tego zachęca autorka.

Aneta | 2014-10-15
Przeczytana: 15 października 2014

Jest to opowieść o tym co w życiu najważniejsze. Powieść o miłości do ludzi i miejsc osadzoną w uroczej scenerii Kazimierza Dolnego.

Nowe Horyzonty | 2016-07-06
Przeczytana: 28 czerwca 2016

(…) dom jest wszędzie tam, gdzie ludzie, których kochamy”. Str. 253

W powieści Anny Wysockiej-Kalkowskiej poznajemy Julię. Kobieta spotkała, jak wtedy sądziła miłość swojego życia – Marcina, za którego wychodzi za mąż po pół roku znajomości. Wspólne chwile szczęścia spędzają w Kazimierzu Dolnym. Tam poznają starszego pana Bernarda, który proponuje im sprzedaż domu. Cena jest bardzo korzystna, dlatego głupotą byłoby się nie zgodzić. Po kilku miesiącach wspólnego i bardzo szczęśliwego życia Marcin wyjeżdża do Stanów. Twierdzi, że jedzie na rok i wróci na wiosnę. Po roku rozłąki doszedł kolejny i kolejny, aż małżeństwo nie widziało się przez... osiem lat. Julia postanawia coś zrobić z tym wszystkim, poukładać sobie życie i zacząć planować przyszłość, jednak w jej planach nie ma już miejsca dla Marcina. Wysyła mu pozew rozwodowy. I wyjeżdża do Kazimierza, gdzie ma pewną sprawę do załatwienia, która wiąże się z pewną tajemnicą, jaką mieli przed nią jej rodzice.

„Wiosna jest w zasięgu...

Czarno Biala | 2016-01-06

"Kiedy wiosna nie nadchodzi" to moja czytelnicza wędrówka, którą sama sobie narzuciłam jako truchcik od świąt aż po dzień dzisiejszy. Nie wiem jak mogłam tak zwlekać z czytaniem i odkładać ją na następny dzień i następny... Tak jakoś się złożyło że zaczynałam ją (wstyd się przyznać) czytać dobre trzy razy. Podejście numer jeden przeczytałam parę stron i magia świąt więc poszła w odstawkę. Podejście numer dwa - prawdziwy falstart. I jak na zawołanie akurat jedna ze stacji radiowych musiała puścić kawałek " z Tobą odeszły anioły" znacie to ??? Co za pytanie kto tego nie zna. I to było to - znak musisz to przeczytać a okaże się czy warto było poświęcić jej czas.

Szybki rzut na fabułę autorka wprowadza Nas w zgiełk życia pomiędzy Warszawą a Kazimierzem gdzie poznajemy Julię fajną dziewczynę z tęczowym życiem. Nasza bohaterka przez całkiem fajnie opisany przypadek losowy poznaje Marcina jak się okazuje zostają parą i mówią sobie sakramentalne " TAK" - miesiąc miodowy...

renata grześkowiak | 2015-03-13
Przeczytana: 30 stycznia 2015

Powiem tak...przeczytała moja koleżanka z pracy- zachwycona!, potem druga- zachwycona...ja nadal tylko urywki...Kupiłam książkę w prezencie dla mamy...generalnie mało czyta, ale skoro książka taka ponoć dobra, to niech ma. Mama ZACHWYCONA, mamy sasiadki- ZACHWYCONE! Nie wytrzymałam dłużej. Wzięłam, zaczęłam czytać i ...świat przestał dla mnie istnieć dopóki nie skończyłam czytać !!!
Polecam wszystkim! Świetna, bardzo dobrze napisana książka :)

Paulina | 2014-12-16
Przeczytana: 30 listopada 2014

Wydawnictwo Psychoskok niejednokrotnie już mnie zadziwiło. Każdej ich książce daję szansę. Nie oceniam ich po okładce, ani po dostępnych opisach. Ewentualnie patrzę na opinię innych blogerów. Czasami trafiam na pozycję godne uwagi, a czasami niemalże walę głową o ścianę, zastanawiając się, dlaczego to właśnie mnie spotkało. A jak było tym razem?

Julia i Marcin, wzięli ślub nie długo po tym jak się poznali. Rok po ślubie Marcin wyjechał do USA, miał być tam rok, a nie wraca już od ośmiu lat. Julia nadal kochając męża, czekała na niego aż do pewnego dnia, kiedy zażądała rozwodu. Wzięła urlop, postanowiła sprzedać chatę, która kupiła zaraz po ślubie, aby spłacić połowę domu, mężowi. Jednak malownicza miejscowość, Kazimierz Dolny, zmienia jej nastawienie do życia. Odkrywa prawdę, skrywaną przez jej już nieżyjącego ojca i matkę. Jej życie wywraca się do góry nogami…
Co wydarzy się w życiu Julii? Jaką tajemnice mieli jej rodzice?

Lubię czytać takie życiowe powieści, gdzie to właśnie...

eva43 | 2016-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2016

Świetnie napisana. Oby takich więcej. Pośmiałam się i odrobinę łez uleciało, ale to niezwykle miłe, że mam nową autorkę którą chętnie dopisze do ulubionych. Szkoda kanarka i papugi...no ale życie może być cudowne szczególnie gdy dostrzeże się to wszystko co umyka gdy za szybko żyjemy i gonimy za ..... Polecam bardzo optymistyczna.

Wielbicielka-książek | 2016-05-06

"Niegdyś myślałam, że urodziłam się pod szczęśliwą gwiazdą, że jestem dzieckiem miłości,
bo od kiedy pamiętam, zawsze otaczali mnie kochający ludzie.
Z czasem okazało się, że może urodziłam się blisko tej gwiazdy,
ale z pewnością nie pod nią.
A moje życie, które dotąd obfitowało w barwy łagodnej lecz soczystej tęczy,
zaczęło przybierać kolory jesiennej burzy.
W dodatku nie przestawało padać."

"Kiedy wiosna nie nadchodzi" to według mnie jedna z piękniejszych przeczytanych przeze mnie książek. Przyznaję, że kiedy tylko się o niej dowiedziałam, od razu wiedziałam, że muszę koniecznie podjąć się jej lektury. Przede wszystkim kierowałam się pozytywnymi o niej opiniami, ale także bardzo spodobały mi się prosta, niebanalna okładka oraz intrygujący tytuł. Ponadto jej opis sugerował, że będzie to przyjemna i wzruszająca powieść. I rzeczywiście tak było.

Julia to trzydziestopięcioletnia kobieta, mieszkająca w pięknym i dużym domu w Warszawie i prowadząca swoją własną firmę reklamową....